Προς το περιεχόμενο

PlayStation Vita Topic [PS Vita]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι πολυ ωραια κονσολα. Σε τιτλους δρασης πασχει, σε platformer και rpg εχει πολυ πραγμα. Μια συντομη περιηγηση στο διαδικτυο θα σου αποκαλυψει τους διαθεσιμους τιτλους στα ειδη που σε ενδιαφερουν. Στα γρηγορα καποιοι τιτλοι που μου ερχονται θα ηταν οι:

 

UNCHARTED

 

KILLZONE 

 

TEARAWAY

 

PERSONA

 

Zero Escape: Virtue's Last Reward

 

GRAVITY RUSH

Καλά το persona και το zero escape πρέπει να δείχνουν φοβερά στο vita. Έκανα και ένα σύντομο search και είδα ότι έχει αρκετά ενδιαφέροντα rpg, όπως το tales of heart r που θα βγει τον Νοέμβριο. Κρίμα όμως που δεν γίνοται localise και άλλα jrps. Τέλος πάντων, ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το persona δειχνει αρκετα πολυχρωμο αλλα τιποτα παραπανω, δεν ειναι απο τα δυνατα χαρτια του Vita σε οτι αφορα τα γραφικα και εχει και (ναι απιστευτο) καποιο slowdown στις μαχες. Οχι τοσο οσο το FFX HD (το οποιο θα επρεπε να τρεχει νερο στο Vita) αλλα αρκετα για να σου χαλασει την ολη καλη εικονα και επισης εχει και καμποσο ghosting στην κινηση του. 

 

Το Virtues last reward επειδη το εχω και στο 3ds και στο Vita να σου πω οτι δειχνουν πανομοιοτυπα με ολοιδιο artwork και μοντελα χαρακτηρων και level design. Σε οποιαδηποτε εκδοση και αν το παρεις ειναι φοβερο παιχνιδι αν σου αρεσει το στυλ και επισης θα πρεπει να τσεκαρεις και το Danganroppa που ειναι περιπου στην ιδια φαση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το persona δειχνει αρκετα πολυχρωμο αλλα τιποτα παραπανω, δεν ειναι απο τα δυνατα χαρτια του Vita σε οτι αφορα τα γραφικα και εχει και (ναι απιστευτο) καποιο slowdown στις μαχες. Οχι τοσο οσο το FFX HD (το οποιο θα επρεπε να τρεχει νερο στο Vita) αλλα αρκετα για να σου χαλασει την ολη καλη εικονα και επισης εχει και καμποσο ghosting στην κινηση του. 

 

Το Virtues last reward επειδη το εχω και στο 3ds και στο Vita να σου πω οτι δειχνουν πανομοιοτυπα με ολοιδιο artwork και μοντελα χαρακτηρων και level design. Σε οποιαδηποτε εκδοση και αν το παρεις ειναι φοβερο παιχνιδι αν σου αρεσει το στυλ και επισης θα πρεπει να τσεκαρεις και το Danganroppa που ειναι περιπου στην ιδια φαση. 

 

 Έχω παίξει το zero escape στο ds και πραγματικά ήταν φοβερό. Ευχαριστώ και για την πρόταση, σίγουρα θα την κοιτάξω. Πάντως το vita είναι κρίμα που δεν το υποστηρίζουν, είναι τόσο καλό handheld! Όσο και να λατρεύω το 3ds μου, φαντάζομαι πώς θα έδειχνε το bravely default και το etrian odyssey στο vita και απλώς τρελένομαι. Δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο που δεν πέτυχε όσο το psp :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι καποια παιχνιδια απλα λειτουργουν καλυτερα στο 3ds με τις 2 οθονες και το γεγονος οτι η ιδια η Sony εχει χεσμενο το ιδιο της το παιδι, γι αυτο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι καποια παιχνιδια απλα λειτουργουν καλυτερα στο 3ds με τις 2 οθονες και το γεγονος οτι η ιδια η Sony εχει χεσμενο το ιδιο της το παιδι, γι αυτο. 

Κρίμα, πολύ κρίμα η κονσόλα είχε μεγάλο potential :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βγάζανε καλά και πρωτότυπα παιχνίδια για το βίτα, που να εκμεταλλεύονται όλα τα χαρακτηριστικά του, θα μπορούσαν να το πουλάνε για χρόνια. Έχει φοβερό hardware για φορητό. Πολύ κρίμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Επειδη εχω ξεμεινει απο φορητη κονσολα σκεφτομαι να αγορασω το Vita κυριως λογο των γραφικων του. Απο οτι ειδα εχει καλυτερα specs και απο PS3 οποτε το fifa θα εχει εστω παρομοια γραφικα με την εκδοση για PS3; Επισης, το Ratchet & Clank 3 απο το Ratchet & Clank Trilogy εχει και τα online modes οπως στο PS3; Αν ναι παιζεις μονο εναντιον αλλων PS Vita users η και PS3 users;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα εχε υποψη σου οτι η εμπειρια δεν ειναι ιδια και οτι πολλα παιχνιδια ειναι πολυ κατωτερα απο οτι ειναι στο PS3 γιατι δεν εχει πεσει η καταλληλη προσοχη στη μεταφορα τους στο Vita καθως και οτι καποια παιχνιδια ειναι σχετικα δυσκολο να τα παιξεις γιατι δεν εχει τον ιδιο αριθμο πληκτρων που εχει το PS3. Γενικα αν δεν εισαι κανενας απαιτητικος παικτης το vita θα σε βολεψει μια χαρα. Εχει κατι για ολους που θελουν gaming on the go αλλα να ξερεις οτι καρτα των 16GB ειναι απαραιτητη (μη σου πω 32 ή και 64) αν θα ψωνιζεις μεσα απο το PS store. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω κατεβασα απο το plus το Velocity και στο PS4 και στο Vita, αλλα μπορω να πω οτι σαν παιχνιδι ειναι περισσοτερο για handheld...Οποτε το λιωνω εκει...Πολυ καλο πραγματικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...