Προς το περιεχόμενο

PlayStation Vita Topic [PS Vita]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο ειπα απο πανω, οτι το Near μαλλον βλεπει accounts και οχι vita's, γιατι το βλεπω χλωμο να εχει 50 συσκευες στη γειτονια μου. Γενικα το καλο με το PSN ειναι οτι ειναι unified.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτο ειπα απο πανω, οτι το Near μαλλον βλεπει accounts και οχι vita's, γιατι το βλεπω χλωμο να εχει 50 συσκευες στη γειτονια μου. Γενικα το καλο με το PSN ειναι οτι ειναι unified.

 

Θες να πεις πως στην γειτονιά σου υπάρχουν 50 ps3-vita? :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε προσθεσα hollow

 

Nαι το near βρισκει κοντα σου χρηστες psn ,βλεπεις και τις δραστηριοτητες τους και μπορεις να τους μιλησεις νομιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγω εχω την απλη wifi εκδοση του vita αλλα δε μου βρίσκει την τοποθεσια το near. Εχω κανει ολες τις ρυθμίσεις απο parental controls και settings να αφήνει στο near na αναγνωρίζει τοποθεσία αλλα τιποτα. Το εχω φυσικα συνδεδεμένο σε wifi δυκτιο οταν το δοκιμαζω. Μεσα στο manual λεει οτι και τα vita με wifi μονο μπορει να μην εχουν gps αλλα βρισκουν τοποθεσια στο περιπου μεσω ιντερνετ. οπως κανουν ηδη και τα δυο κινητα μου (android , iOS). Τι προβλημα μπορει να υπαρχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο 10 μερες εφθασε στα χερια μου ,πολυ καλη οθονη και χειρισμος ,μενει μονο να του βαλουν android :devil:

 

Σαν πολλά δεν ζητάς? :mrgreen: Ο σκοπός που εξυπηρετεί είναι τα games και όχι να τρέχει προγράμματα και να εκτελεί όλα τα χαρακτηριστικά των λειτουργικών συστημάτων :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον ερωτηση γιατι θελω να αγορασω καλωδιο συνδεσης με τηλεοραση. (HDMI)

 

Εαν το συνδεσω με TV τι αναλυση θα μου παιξει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον ερωτηση γιατι θελω να αγορασω καλωδιο συνδεσης με τηλεοραση. (HDMI)

 

Εαν το συνδεσω με TV τι αναλυση θα μου παιξει ;

 

Λογικά την ανάλυση που έχει το ps vita.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά την ανάλυση που έχει το ps vita.

 

Καπου διαβασα οτι κανει μετατροπη το σημα και το ανεβαζει στα 1080.

 

Γιαυτο θελω καποιον που να το εχει δοκιμασει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου το psvita δεν εχει hdmi εξοδο. Που το διαβασες οτι υπαρχει καλωδιο hdmi για psvita?

ριξε μια ματια και στο faq της sony:

Q: Do you have any plans to introduce a video output cable? Will PS Vita have HDMI output?

A: No, PS Vita does not have a video output feature.

 

Link

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου το psvita δεν εχει hdmi εξοδο. Που το διαβασες οτι υπαρχει καλωδιο hdmi για psvita?

ριξε μια ματια και στο faq της sony:

Q: Do you have any plans to introduce a video output cable? Will PS Vita have HDMI output?

A: No, PS Vita does not have a video output feature.

 

Link

 

 

Εχεις δικαιο,μιλησα με καποιον απο γνωστη αλυσιδα στο τηλ. και μου ειπε οτι ακομα η Sony ΔΕΝ εχει αποφασισει εαν και πως θα συνδεεται στην TV.

 

Ξενερωμα τρελο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως φιλε μου, ακομα και να υποστήριζε HDMI δεν νομιζω οτι θα αξιζε για τα games κατα τη γνωμη μου, διοτι ήδη games με βαρια γραφικα (πχ uncharted , unit13 κλπ), δεν τα εχουν φτιαξει να παιζουν με την native αναλυση της οθόνης του vita αλλα χαμηλότερη για να μπορει το chip γραφικων του να rendaρει με ικανοποιητικό ρυθμό frames. Οπότε το να βλεπεις σε μια οθονη 1080p το game του Psvita σε αναλυση 720x408 και χωρίς antialiasing νομίζω οτι δεν λεει και πολυ , φαντασου με το σε μια οθόνη 40'+ ιντζων τι ατελειες θα βλεπεις :rolleyes:

νοημα θα ειχε ισως για σερφαρισμα στο ιντερνετ και για προβολη ταινιων σε 1080p οι οποιες να ειναι φορτωμενες στην καρτα, αλλα μεχρι και τα κινητα πλεον υποστηρίζουν τετοιο πραγμα (π.χ. galaxy SII, galaxy note) ,και ειδικα με τις πανακριβες καρτες μνημης του psvita καλυτερα να φορτωσεις games μεσα να εχεις on the go παρα ταινίες :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...