Προς το περιεχόμενο

PlayStation Vita Topic [PS Vita]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

βρεθηκε τροπος να παιζουν τα psp games (τα νομιμα αγορασμενα backup σας) στο PSV

υπαρχει exploit στο motorstorm arctic edge που το επιτρεπει αυτο, αλλα ανα πασα ωρα και στιγμη η σονυ μπορει να το κλεισει η να το κατεβασει απο το psn store

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παντως φιλε μου, ακομα και να υποστήριζε HDMI δεν νομιζω οτι θα αξιζε για τα games κατα τη γνωμη μου, διοτι ήδη games με βαρια γραφικα (πχ uncharted , unit13 κλπ), δεν τα εχουν φτιαξει να παιζουν με την native αναλυση της οθόνης του vita αλλα χαμηλότερη για να μπορει το chip γραφικων του να rendaρει με ικανοποιητικό ρυθμό frames. Οπότε το να βλεπεις σε μια οθονη 1080p το game του Psvita σε αναλυση 720x408 και χωρίς antialiasing νομίζω οτι δεν λεει και πολυ , φαντασου με το σε μια οθόνη 40'+ ιντζων τι ατελειες θα βλεπεις :rolleyes:

νοημα θα ειχε ισως για σερφαρισμα στο ιντερνετ και για προβολη ταινιων σε 1080p οι οποιες να ειναι φορτωμενες στην καρτα, αλλα μεχρι και τα κινητα πλεον υποστηρίζουν τετοιο πραγμα (π.χ. galaxy SII, galaxy note) ,και ειδικα με τις πανακριβες καρτες μνημης του psvita καλυτερα να φορτωσεις games μεσα να εχεις on the go παρα ταινίες :devil:

 

Κοιτα στα κινητα δεν βολευει το Video game,και οπως θα ξερεις εχω αγορασει σχεδον ολα τα Δυνατα κινητα. Προτιμω το PS VITA διοτι εχει τελειο χειρισμο ( φυσικα ειναι και θεμα συνηθειας δεν λεω)

 

Οσο για την συνδεση με τηλεοραση,πιστευω δεν θα αργησει να γινει...το θεμα ειναι τι θα βλεπουμε απο θεμα αναλυσης και ποιοτητας γενικως του παιχνιδιου !

Επισης δεν ξερουμε ποση δυναμη εχει το μηχανακι μιας και ειναι καινουριο εντελως !

 

Edit: που μπορω να διαβασω σε τι αναλυσεις τρεχουν τα παιχνιδια του PS VITA ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που κανει το Hack ειναι το εξης:

 

Also keep in mind that VHBL gives you no iso, no special access to the Vita hardware, just a limited PSP homebrew experience on your vita. If like me you think it's fun, then you might be interested. Or, if you think that 20 euros is a fair price for one of the best PSP games, then, well, just consider VHBL as a "bonus".

 

Καμμια σχεση με αντιγραφα. Ο Hbl δεν τρεχει αντιγραμμενα. Μονο Homebrew εφαρμογες και αυτες

σε αρκετα Limited επιπεδο. ΠΧ No kernel access.

 

Δλδ αξιζει μονο Emulators και αυτα τρεχουν στον εξομειωτη του PSP και οχι στο HW του Vita.

Οποτε δεν αξιζει και ιδιαιτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελαφρύ,καλή ποιότητα κατασκευής,άριστη εργονομία,super οθόνη αλλά και απόκριση αυτής,σχετικά καλή μπαταρία για παιχνίδια και τρομερά γραφικά για φορητή κονσόλα με περισσότερους τίτλους να έρχονται.περιβάλλον πολύ όμορφο και διασκεδαστικό επίσης.

Αυτό που με πείραξε, είναι οι ελλείψεις όσον αφορά στο multimedia κομμάτι.Αφού η sony πλασάρει την κονσόλα δίνοντας έμφαση και στις media δυνατότητες της συσκευής,τουλάχιστον ας το κάνει αξιοπρεπώς!

Αργός browser,απουσία flash+html5,έλλειψη ποικιλίας εφαρμογών (το facebook μια το ανεβάζουν,μια το κατεβάζουν απο το store, το skype ακόμη δεν..) και ποιότητα φωτογραφίας-βίντεο κάτω του μετρίου..o content manager assistant δεν καταλαβαίνω γιατί υπάρχει.τέλος,απαράδεκτη η απουσία codecs.Δεν δέχομαι ότι πρέπει να κάνω μετατροπές για να δω video στο vita όταν με το samsung galaxy s "πετάω" ότι είδους βίντεο θελήσω χωρίς πρόβλημα στην αναπαραγωγή..

Εν κατακλείδι, σαν συσκευή gaming, άριστο εργαλείο με πολλές δυνατότητες όπως όλα δείχνουν, σαν συσκευή ψυχαγωγίας όμως έχει ελλείψεις οι οποίες ωστόσο εκτιμώ πώς θα εκλείψουν με μελλοντικές αναβαθμίσεις λογισμικού.

 

Οπως τα λες ετσι ειναι. ΕΓω βασικα αυριο πρωι το πουλαω,προς το παρων δεν αξιζει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελαφρύ,καλή ποιότητα κατασκευής,άριστη εργονομία,super οθόνη αλλά και απόκριση αυτής,σχετικά καλή μπαταρία για παιχνίδια και τρομερά γραφικά για φορητή κονσόλα με περισσότερους τίτλους να έρχονται.περιβάλλον πολύ όμορφο και διασκεδαστικό επίσης.

Αυτό που με πείραξε, είναι οι ελλείψεις όσον αφορά στο multimedia κομμάτι.Αφού η sony πλασάρει την κονσόλα δίνοντας έμφαση και στις media δυνατότητες της συσκευής,τουλάχιστον ας το κάνει αξιοπρεπώς!

Αργός browser,απουσία flash+html5,έλλειψη ποικιλίας εφαρμογών (το facebook μια το ανεβάζουν,μια το κατεβάζουν απο το store, το skype ακόμη δεν..) και ποιότητα φωτογραφίας-βίντεο κάτω του μετρίου..o content manager assistant δεν καταλαβαίνω γιατί υπάρχει.τέλος,απαράδεκτη η απουσία codecs.Δεν δέχομαι ότι πρέπει να κάνω μετατροπές για να δω video στο vita όταν με το samsung galaxy s "πετάω" ότι είδους βίντεο θελήσω χωρίς πρόβλημα στην αναπαραγωγή..

Εν κατακλείδι, σαν συσκευή gaming, άριστο εργαλείο με πολλές δυνατότητες όπως όλα δείχνουν, σαν συσκευή ψυχαγωγίας όμως έχει ελλείψεις οι οποίες ωστόσο εκτιμώ πώς θα εκλείψουν με μελλοντικές αναβαθμίσεις λογισμικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα παιχνίδια γιατι πρώτα για τα παιχνίδια το παίρνεις αξίζει με χίλια επιτέλους χειριστήρια παράλληλα με touch screen τώρα βέβαια στο multimedia κομμάτι εχει να δώσει πΟλλα στο μέλλον αλλα ξαναλέω για τα παιχνίδια αξίζει να το πάρεις απο τώρα.....

 

Sent from my iPad using Insomnia

 

Για τα παιχνίδια γιατι πρώτα για τα παιχνίδια το παίρνεις αξίζει με χίλια επιτέλους χειριστήρια παράλληλα με touch screen τώρα βέβαια στο multimedia κομμάτι εχει να δώσει πΟλλα στο μέλλον αλλα ξαναλέω για τα παιχνίδια αξίζει να το πάρεις απο τώρα.....

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως τα λες ετσι ειναι. ΕΓω βασικα αυριο πρωι το πουλαω,προς το παρων δεν αξιζει .

 

 

Φίλε όχι ότι θέλω να ανακατευτώ στο τι θα κάνεις, αλλά καθαρά από περιέργια...

Γιατί πήρες PS Vita??

 

Πρόκειται για φορητή παιχνιδομηχανή. Δεν είναι ούτε κινητό για να πάρεις τηλέφωνα, ούτε tablet/laptop/PC για να τρέχεις προγράμματα, ούτε κονσόλα για να τη συνδέσεις στην τηλεόραση.

 

Πως λοιπόν κατέληξες να το αγοράσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε όχι ότι θέλω να ανακατευτώ στο τι θα κάνεις, αλλά καθαρά από περιέργια...

Γιατί πήρες PS Vita??

 

Πρόκειται για φορητή παιχνιδομηχανή. Δεν είναι ούτε κινητό για να πάρεις τηλέφωνα, ούτε tablet/laptop/PC για να τρέχεις προγράμματα, ούτε κονσόλα για να τη συνδέσεις στην τηλεόραση.

 

Πως λοιπόν κατέληξες να το αγοράσεις?

 

κι εγω την ιδια απορία εχω.

Με το psvita μου εγω παντως ειμαι πολυ ευχαριστημένος, για φορητη παιχνιδοκονσόλα το πηρα και κανει αυτα που υποσχεται , φανταζομαι στο μελλον θα βγουν ακομα καλυτεροι τιτλοι με ακομα πιο δουλεμενα γραφικα απο τους developers. Το οτι εχει καποιες επιπλεον δυνατότητες για μενα ειναι στα θετικα. Και λεπτομερειες του τυπου ο browser δεν ειναι τοσο smooth οσο το iphone , για μενα ειναι ψιλα γραμματα και ειναι σιγουρα κατι που μπορει να βελτιωθει με μελλοντικες αναβαθμίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια δεν ειπα οτι ΔΕΝ ειναι καλο το μηχανακι,μια χαρα ειναι. Απλα για εμενα δεν κανει.

ΤΟ πουλησα και ολα καλα ! :)

 

Φίλε όχι ότι θέλω να ανακατευτώ στο τι θα κάνεις, αλλά καθαρά από περιέργια...

Γιατί πήρες PS Vita??

 

Πρόκειται για φορητή παιχνιδομηχανή. Δεν είναι ούτε κινητό για να πάρεις τηλέφωνα, ούτε tablet/laptop/PC για να τρέχεις προγράμματα, ούτε κονσόλα για να τη συνδέσεις στην τηλεόραση.

 

Πως λοιπόν κατέληξες να το αγοράσεις?

 

 

 

Φιλε οταν εγω ειχα παιχνιδομηχανη ( Atari 2600) εσυ παιζει να μην ειχες γεννηθει ακομα.

Και οταν εγω ειχα Spectrum+ PC Engine εσυ μπορει να επαιζες με τα παλια τα φορητα ( Γοριλακι αν θυμασαι)

ΞΕΡΩ τι ακριβως κανει το PS VITA και ξερω γιατι το αγορασα απλα περιμενα κατι καλυτερο. Δεν ειπα οτι ΔΕΝ ειναι καλο,μια χαρα ειναι !

 

 

http://www.youtube.c...h?v=12-_vglFEEs

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=opru6qPsPa4

 

http://www.youtube.com/watch?v=f0xEyAS-o4I

 

 

Αυτα ηταν GAMES !!!

 

http://www.youtube.com/watch?v=EQZdkfXLqOo&feature=related

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=lISIBipdoao&feature=related

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...