Προς το περιεχόμενο

PlayStation Vita Topic [PS Vita]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

128 αρες για το vita δεν υπάρχουν, είναι σίγουρα ψεύτικες. Δεν ήρθαν ποτέ στην Δύση οι 64αρες και στην Ευρώπη ήρθαν κυρίως 4, 8 και 16 gb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

128 ναι δεν υπάρχουν ....

Το play asia έστειλε την μνήμη που παράγγειλα κίολας δηλ έκανε 4 ώρες από την πληρωμή μέχρι την εκτέλεση  !!

Τώρα αναμονή για να την γεμίσω την 64αρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για πειτε κανενα καλο beat 'em up που ισως αγνοω guys. 

 

Εχω παιξει Mortal Kombat (πολυ καλο), Ultimate Marver vs Capcom 3 (πολυ καλο επισης, αν και ισως ειναι επειδη ειμαι marvelmaniac), Fighting climax ignition (so and so), BLAZBLUE CHRONOPHANTASMA EXTEND (καλο), Dead or Alive 5 (super), Tekken 6, Soul Calibur (μεγαλη απογοητευση σε γενικες γραμμες λογω ελλιπους story), Injustice Gods Among Us (συμπαθητικο, αν ημουν φαν της DC ισως να το απολαμβανα περισσοτερο), Tekken Dark Ressurection (καλο) και Tekken X Street Fighter.

 

Για πειτε τι μου διαφευγει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις κάτι άλλο. Τα καλύτερα είναι το DOA 5+ και το Blazblue κατά την άποψη μου. Είναι τα πιο πλήρης πακέτα ενώ θεωρώ ότι ταυτόχρονα διαθέτουν και τα καλύτερα και βαθύτερα συστήματα μάχης. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ΠΑντως πραγματικα την μεγαλυτερη απογοητευση την πηρα με το Soul Calibur. Βεβαια ειναι PSP ported, αλλα ειναι λες και ηθελαν ο τιτλος να μην εχει καμια σχεση με τα υπολοιπα.

Αλλα ναι, το DOA ειναι πραγματικα must have παιχνιδι.

Οποτε λοιπον δεν παζει αλλο beat em up ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Το μόνο που μπορώ να προτείνω είναι το uppers, αλλά είναι Japan exclusive και θα πρέπει να το κάνεις import :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το μόνο που μπορώ να προτείνω είναι το uppers, αλλά είναι Japan exclusive και θα πρέπει να το κάνεις import :/

Xμμμ ιδιαιτερο φαινεται αυτο, θα του ριξω μια ματια, αν και εικαζω οι διαλογοι θα ειναι στα ιαπωνικα :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

128 ναι δεν υπάρχουν ....

Το play asia έστειλε την μνήμη που παράγγειλα κίολας δηλ έκανε 4 ώρες από την πληρωμή μέχρι την εκτέλεση  !!

Τώρα αναμονή για να την γεμίσω την 64αρα...

μπορει και να μη θυμαμαι καλα..sony shop ηταν στο αεροδρομιο, οχι κανενα μουφομαγαζο. εγω μια φορα την 64ρα πηρα και ειχε 4-5 χωρητικοτητες

 

η μαλακια ειναι οτι δεν εχει πολους αξιολογους τιτλους για το ps tv..το εχω για την ωρα στη κρεβατοκαμαρα για remote play

 

και μιας και το ανεφερα, μπορειτε να μου πειτε αν κανει το ιδιο σε σας (αν εχετε ps tv)?

 

εχω το ps tv συνδεδεμενο μεσω powerline

 

αν παω να συνδεθω στο ps4 γυρναει αυτοματως σε ασυρματο και συνδεεται στο ασυρματο του σπιτιου. μετα ψαχνει να βρει τη κονσολα μεσω internet και οχι μεσω τοπικου δικτυου

 

αν σβησω το αποθηκευμενο ασυρματο δικτυο, τοτε ψαχνει μεν μεσω lan τοπικα, και δε βρισκει κατι και ψαχνει μεσω internet οπου το βρισκει

 

τι παιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Xμμμ ιδιαιτερο φαινεται αυτο, θα του ριξω μια ματια, αν και εικαζω οι διαλογοι θα ειναι στα ιαπωνικα :(

Είναι, αλλά μην φανταστείς ότι έχει κάνα τρομερό στόρυ. Διάβασε το online!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις κάτι άλλο. Τα καλύτερα είναι το DOA 5+ και το Blazblue κατά την άποψη μου. Είναι τα πιο πλήρης πακέτα ενώ θεωρώ ότι ταυτόχρονα διαθέτουν και τα καλύτερα και βαθύτερα συστήματα μάχης. 

 

Ενα παλιοtrophy για το platinum το οποιο δεν θα παρω ποτε. Περασε λεει το survival σε ολες τις δυσκολιες, 20-100 παικτες σερι 8 φορες  :cry:

 

 

 

Για πειτε κανενα καλο beat 'em up που ισως αγνοω guys. 

 

Εχω παιξει Mortal Kombat (πολυ καλο), Ultimate Marver vs Capcom 3 (πολυ καλο επισης, αν και ισως ειναι επειδη ειμαι marvelmaniac), Fighting climax ignition (so and so), BLAZBLUE CHRONOPHANTASMA EXTEND (καλο), Dead or Alive 5 (super), Tekken 6, Soul Calibur (μεγαλη απογοητευση σε γενικες γραμμες λογω ελλιπους story), Injustice Gods Among Us (συμπαθητικο, αν ημουν φαν της DC ισως να το απολαμβανα περισσοτερο), Tekken Dark Ressurection (καλο) και Tekken X Street Fighter.

 

Για πειτε τι μου διαφευγει :)

 

 

Το Doa εμενα δεν μου αρεσει καθολου. Για διπλο κατι λεει αλλα εχει ενα απο τα χειροτερα single players που υπαρχουν, αυτο το counter παιζει να ειναι οτι πιο αδικο υπαρχει! Δοκιμασε και το Nidhogg αν και δεν αξιζει τα λεφτα του αλλα το διπλο του ειναι πορωτικο.

 

 

 

Οι 64αρες καρτες λεγεται πως ειναι ελαττωματικες, εχουν πολυ υψηλο 'failure' ποσοστο αν και επισης πολλα ατομα το διαψευδουν.

 

 

Είπα να παραγγείλω μια μνήμη για το ps vita απο nipon-yasan αλλά δε βγήκε σε καλό . Ενώ την είχαν διαθέσιμη και σε live chat το επιβεβαίωσαν περίμενα 8 μέρες και τίποτα . Μετά απο ερωτήσεις κτλ ανακάλυψαν οτί δεν υπήρχε και ευτυχώς επέστρεψαν τα λεφτά .

 Μόλις πριν έκανα νεα παραγγελία απο play-asia , λίγο ποιο ακριβά αλλά ελπίζω να είναι ποιο σωστοί και γρήγοροι από τους πρώτους .

 Τελικά το φτηνότερο δεν είναι και καλύτερο πολλές φορές ...

 

Το play-asia ειναι κορυφη.

Παρεπιπτοντως την Δευτερα αγορασα αυτο, οποιος ειναι συλλεκτης να βιαστει (το παιχνιδακι ειναι επισης παρα πολυ καλό, ειδικα για φιλους των shoot em up) αν και το πιθανοτερο ειναι πως πλεον θα παρει email για ακυρο αφου θα φτιαχτουν αποκλειστικα 2.500 αντιτυπα (και δεν ειμαι σιγουρος και αν γινετε γιατι επρεπε να κανεις register το email σου την προηγουμενη εβδομαδα για τον συγκεκριμενο τιτλο).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑντως πραγματικα την μεγαλυτερη απογοητευση την πηρα με το Soul Calibur. Βεβαια ειναι PSP ported, αλλα ειναι λες και ηθελαν ο τιτλος να μην εχει καμια σχεση με τα υπολοιπα.

ε.

Το κανονικο soul calibur στο psp το ειχαμε λιώσει με κατι φιλαρακια . Μαζεύομασταν και έπεφτε πολύ ξυλο !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε μπορω να καταλαβω τι παιζει στην ευρωπη, γιατ δε φερνει κανεις. ειδικα στην ασια βρισκεις παντου. τον προηγουμενο μηνα σε αεροδρομιο και ειχε καμια 15ρια, απο 16ρες μεχρι 128ρες. το σκεφτηκα να τις αγορασω για να τις πουλησω :P χτυπησα μια 64ρα

Το ps vita ειναι κλινικα νεκρο συστημα εδω και δυο χρονια, και απειροελαχιστοι ( σε συγκριση με τα τα υπολοιπα συστηματα ) ασχολουντε μαζι του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πειτε κανενα καλο beat 'em up που ισως αγνοω guys. 

 

Εχω παιξει Mortal Kombat (πολυ καλο), Ultimate Marver vs Capcom 3 (πολυ καλο επισης, αν και ισως ειναι επειδη ειμαι marvelmaniac), Fighting climax ignition (so and so), BLAZBLUE CHRONOPHANTASMA EXTEND (καλο), Dead or Alive 5 (super), Tekken 6, Soul Calibur (μεγαλη απογοητευση σε γενικες γραμμες λογω ελλιπους story), Injustice Gods Among Us (συμπαθητικο, αν ημουν φαν της DC ισως να το απολαμβανα περισσοτερο), Tekken Dark Ressurection (καλο) και Tekken X Street Fighter.

 

Για πειτε τι μου διαφευγει :)

 

Δεν έχω παίξει την Vita version, αλλά το Skullgirls μου είχε αφήσει καλή εντύπωση (είναι βέβαια λίγο rough around the edges αλλά...) όταν το είχα δοκιμάσει στο PS3. Αν δεν κάνω λάθος, το Vita version ονομάζεται Skullgirls - 2nd Encore.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν έχω παίξει την Vita version, αλλά το Skullgirls μου είχε αφήσει καλή εντύπωση (είναι βέβαια λίγο rough around the edges αλλά...) όταν το είχα δοκιμάσει στο PS3. Αν δεν κάνω λάθος, το Vita version ονομάζεται Skullgirls - 2nd Encore.

Ενδιαφερον φαινεται κι αυτο, θα τσεκαρω, ευχαριστω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...