Προς το περιεχόμενο

PlayStation Vita Topic [PS Vita]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Α ναι και το Skullgirls. Εχω παρει την Limited Run φυσικη εκδοση απο τον Νοεμβριο και το ειχα ξεχασει, ακομα την περιμενω xD Η PSVita εκδοση ειναι λιγο απογοητευση σε σχεση με του μεγαλου αδελφου παντως.

 

 

Παρεπιπτοντως, μολις βγηκε το νεο VitaShell 1.60 που φερνει την υποστηριξη usb drives στο PSTV. Και ναι μπορεί να χρησιμοποιηθει για να κανετε install (και να τρεξετε) τα παιχνίδια σας σε φλασάκια και εξωτερικούς σκληρούς δίσκους.

Enjoy (αγνοηστε το και πηγαινετε απευθειας στο 1.61 εδώ)

 

C7JyC9ZX4AAJKSB.jpg

Επεξ/σία από xaerialtwistx
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Α ναι και το Skullgirls. Εχω παρει την Limited Run φυσικη εκδοση απο τον Νοεμβριο και το ειχα ξεχασει, ακομα την περιμενω xD Η PSVita εκδοση ειναι λιγο απογοητευση σε σχεση με του μεγαλου αδελφου παντως.

 

 

Παρεπιπτοντως, μολις βγηκε το νεο VitaShell που φερνει την υποστηριξη usb drives στο PSTV. Και ναι μπορεί να χρησιμοποιηθει για να κανετε install (και να τρεξετε) τα παιχνίδια σας σε φλασάκια και εξωτερικούς σκληρούς δίσκους.

Enjoy.

 

C7JyC9ZX4AAJKSB.jpg

 

 

Το δοκίμασε κανένας δουλεύει; Θέλω να πάρω το PSTV στα 30 ευρώ που παίζει για να παίξω κανένα game αλλά με την απαγορευτική τιμή που κάνουν οι μνήμες δεν το προχώρησα. Αν όντως ισχύει αυτό τότε θα προχωρήσω στην αγορά του. Επίσης επειδή θα χρειαστώ χειριστήριο γνωρίζετε αν παίζουν αυτά τα imitation του ps3 που κυκλοφορούν στο skroutz στα 10-12 ευρώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλευει, απλα να ξερεις πως το PSTV δεν ειναι ικανο να δωσει πολυ ρευμα σε μηχανικους δισκους και χρειαζεται εξτρα τροφοδοσια (μπορει ομως να δουλεψει με SSD).

 

Τα μη αυθεντικα χειριστηρια επισης δουλευουν αλλά οχι ασυρματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει αναφορα με USB 3.0 οτι δεν δουλεψε. Ισως επειδη ηταν 2TB αλλα μεχρι στιγμης το σιγουροτερο ειναι μεχρι 500GB USB 2.0 (με εξτρα τροφοδοσία παντα).

 

Οι ταχυτητες ειναι τραγικες γιατι η USB του ειναι τραγικη, ειναι λιγο πιο αργο απο το κανονικο φορτωμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει αναφορα με USB 3.0 οτι δεν δουλεψε. Ισως επειδη ηταν 2TB αλλα μεχρι στιγμης το σιγουροτερο ειναι μεχρι 500GB USB 2.0 (με εξτρα τροφοδοσία παντα).

 

Οι ταχυτητες ειναι τραγικες γιατι η USB του ειναι τραγικη, ειναι λιγο πιο αργο απο το κανονικο φορτωμα.

Με το format του δίσκου τι παίζει ; Πx στο u με 64kb allocation size είχε τα μισά loading times . Κανα οδηγό δεν βρίσκω πρέπει να είναι πολύ φρέσκο πράμα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το format του δίσκου τι παίζει ; Πx στο u με 64kb allocation size είχε τα μισά loading times . Κανα οδηγό δεν βρίσκω πρέπει να είναι πολύ φρέσκο πράμα .

 

Στο u? Εννοεις το Wii U?

Δεν νομιζω οτι μπορεις να πετυχεις τοσο μεγαλη διαφορα ταχυτητας με ενα format. Εγω ετσι και αλλιως δεν εχω κοινοχρηστα αποθηκευτικα μεσα, σε καθε κονσολα αγοραζω αποκλειστικους σκληρους δισκους / flashακια οποτε δεν μπορω να εχω μετρο συγκρισης, ειναι ηδη με μηδεν αρχεια οταν τα χρησιμοποιω.

 

Παρεμπιπτόντως:

 

https://www.youtube.com/watch?v=3oGQsudNlh8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά Μπορώ να χρησιμοποιήσω USB Hub ετσι ώστε να έχω συνδεδεμένο ταυτόχρονα ενα χειριστήριο με τον εξωτερικό δίσκο?

Μπορείς εαν σου πετύχει ο συνδιασμός Hub-controller-stick .

Εγώ μετα απο πολλές δοκιμές το κατάφερα με ενα κινέζικο ps3 controller και ένα 32αρι stick , αλλά μου κόλλησε σε κάποια επανεκίνηση και ζητάει το αυθεντικό ps3 controller ....   Έχει ενας φίλος και θα δοκιμάσω μπας και την γλιτώσω ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις σε τι φορματ πρεπει να ειναι η καρτουλα απο το vita ntfs η fat32?εχω 2 και δεν διαβαζει καμια απο τις 2.ενω στο pc τις βλεπει και τις 2 κανονικα.ακολουθησα καθε guide που βρηκα αλλα τιποτα.κανεις καμια ιδεα για να μ τις διαβασει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...