Προς το περιεχόμενο

PlayStation Vita Topic [PS Vita]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια ερώτηση γιατί έχω μπερδευτεί...μπορείς να κάνεις μια συνδρομή ενός μήνα πχ στο psn (ή ακόμα και με τη δοκιμαστική) να αγοράσεις παιχνίδια και να τα έχεις διαθέσιμα και off line ή όταν τελειώσει η συνδρομή σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση γιατί έχω μπερδευτεί...μπορείς να κάνεις μια συνδρομή ενός μήνα πχ στο psn (ή ακόμα και με τη δοκιμαστική) να αγοράσεις παιχνίδια και να τα έχεις διαθέσιμα και off line ή όταν τελειώσει η συνδρομή σου;

Οφλαιν τα έχεις (την πρώτη φορά που πας να παίξεις πρέπει να είσαι online για να γίνει authentication των licenses) όσο ισχύει η συνδρομή σου, όταν τελειώσει η συνδρομή σου δεν μπορείς να παίζεις πια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οφλαιν τα έχεις (την πρώτη φορά που πας να παίξεις πρέπει να είσαι online για να γίνει authentication των licenses) όσο ισχύει η συνδρομή σου, όταν τελειώσει η συνδρομή σου δεν μπορείς να παίζεις πια.

Thanks, ακόμα και τα αγορασμένα; Κακό αυτό, το καταλαβαίνω να ισχύει για αυτά που δίνουν δωρεάν αλλά για τα αγορασμένα γιατί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να είσαι online την πρώτη φορά που θα τρέξεις ένα παιχνίδι, οι πληροφορίες βρίσκονται όλες σε ένα αρχείο στο PS Vita μέσα. Μετά το πέρας της συνδρομής σου δεν μπορείς να τρέξεις τα δωρεάν παιχνίδια, τα υπόλοιπα παίζουν κανονικά. (αν ήταν έτσι όποιος αγοράζει παιχνίδια χωρίς να έχει συνδρομή ή δε θα μπορούσε να τα παίξει καν, ή θα είχε περισσότερα προνόμια αφού θα τα έπαιζε κανονικά χωρίς συνδρομή)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks, ακόμα και τα αγορασμένα; Κακό αυτό, το καταλαβαίνω να ισχύει για αυτά που δίνουν δωρεάν αλλά για τα αγορασμένα γιατί;

Μιλάω για του ps plus. Αν πάρεις παιχνίδι από το ps plus δεν μπορείς και να το αγοράσεις για κάποιον παράξενο λόγο. Το δείχνει ήδη ως bought.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ αυτό που λέει ο xaerialtwistx νομίζω, δηλαδή να μπω στο store και να αγοράσω ένα παιχνίδι σε ψηφιακή μορφή και να το έχω κατεβασμένο για να παίζω όποτε θέλω, έχω δεν έχω συνδρομή ή σύνδεση internet. Δεν μιλάω για τα παιχνίδια που δίνει δωρεάν το psn.

 

Το άλλο που δεν έχω καταλάβει είναι αν μπορώ να αγοράσω κάποιο παιχνίδι με την trial συνδρομή (και να μου μείνει) ή ακόμα και με δωρεάν συνδρομή, αν έχει κάτι τέτοιο το psn, όπως πχ xbox live silver.

 

Αν και βλέπω να τα παίρνω σε φυσική μορφή τα παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μπορείς zio! Μην ανησυχείς.

Τα παιχνίδια από trial/promo subscriptions θα τα έχεις κανονικά οπότε έχεις και ps plus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από την άποψη της οθόνης αξίζει να κοιτάξω περισσότερο για το πρώτο μοντέλο ή για το slim; Γενικότερα το slim που κερδίζει;

 

Που μπορώ να δω τα διαθέσιμα PSP και Psx games του store;

 

Επίσης, υπάρχουν στιβαρά grips που να προσθέτουν triggers εκτός από shoulder buttons ;

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Malthador το πρώτο Vita είναι ποιοτικότερο στην κατασκευή και σε αίσθηση στο χέρι με καλύτερη οθόνη για gaming αλλά όχι ότι το δεύτερο το slim δεν αξίζει. Τα σοβαρά πλεονεκτήματα του slim σε σχέση με το fat είναι ότι το slim παίρνει κανονικές SD κάρτες και όχι τις ειδικές της Sony που κοστίζουν ένα χέρι και ένα πόδι και ότι η μπαταρία είναι αυξημένη σε διάρκεια κατά περίπου 1 ώρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σλιμ και αυτό τις ειδικές κάρτες του vita παίρνει, τουλάχιστον officially δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο χακ για κανονικές SD...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Malthador το πρώτο Vita είναι ποιοτικότερο στην κατασκευή και σε αίσθηση στο χέρι με καλύτερη οθόνη για gaming αλλά όχι ότι το δεύτερο το slim δεν αξίζει. Τα σοβαρά πλεονεκτήματα του slim σε σχέση με το fat είναι ότι το slim παίρνει κανονικές SD κάρτες και όχι τις ειδικές της Sony που κοστίζουν ένα χέρι και ένα πόδι και ότι η μπαταρία είναι αυξημένη σε διάρκεια κατά περίπου 1 ώρα. 

 

 

Κάποιο λάθος κάνεις , που είδες οτι το slim παίρνει κανονικές μνήμες , όλα θέλουν τις πανάκριβες τις Sony εκτός και εαν βάλεις hack ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Malthador το πρώτο Vita είναι ποιοτικότερο στην κατασκευή και σε αίσθηση στο χέρι με καλύτερη οθόνη για gaming αλλά όχι ότι το δεύτερο το slim δεν αξίζει. Τα σοβαρά πλεονεκτήματα του slim σε σχέση με το fat είναι ότι το slim παίρνει κανονικές SD κάρτες και όχι τις ειδικές της Sony που κοστίζουν ένα χέρι και ένα πόδι και ότι η μπαταρία είναι αυξημένη σε διάρκεια κατά περίπου 1 ώρα. 

 

Ευσεβείς πόθοι  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μπορείς zio! Μην ανησυχείς.

Τα παιχνίδια από trial/promo subscriptions θα τα έχεις κανονικά οπότε έχεις και ps plus.

Όποτε εννοείς εδώ;

 

Τρόμαξα λίγο με αυτό που έγραψε ο ikaruga και λέω γιατί δεν το είχα δει να ψάξω για slim! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά χίλια συγνώμη, άλλο πράγμα είχα στο μυαλό μου και άλλο έγραψα. Ηθελα να γράψω ότι παίρνει κανονική usb θύρα για φόρτιση και όχι αυτήν την αηδία της sony που για κάποιο λόγο θέλει να λειτουργεί όποτε θέλει αυτό. Θα ήταν όντως κουλό να άλλαζε η κάρτα σε κανονική. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...