Προς το περιεχόμενο

PlayStation Vita Topic [PS Vita]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, xaerialtwistx είπε

Αυτό έχει πολύ καλή φήμη και βγαίνει και σε μαύρο.

Ωραίος!!!!!!! Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!!:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, xaerialtwistx είπε

Το μόνο που με ενοχλεί είναι που το PS Vita δεν έχει παιχνίδια.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

1.JPG?dl=1

2.JPG?dl=1

4.JPG?dl=1

Έχει παιχνίδια αλλά η αλήθεια είναι ότι έχει και κάποιες ελλείψεις που κάνουν μπαμ και είναι παιχνίδια που είχαν βγει και στο psp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό που ενοχλεί είναι ότι θα μπορούσε να βγάλει άνετα μερικούς AAA τίτλους όπως ένα Gran Turismo, ένα Tekken, ένα God of War, ένα Crash Bandicoot ή ένα Spyro the Dragon αλλά δεν νιάστηκε κανένας. Εμένα δεν με ενοχλεί μιας και θεωρώ τους περισσότερους AAA τίτλους πολύ βαρετούς και το PS Vita είναι ο 'παράδεισος' των indie. Αλλά τα μεγάλα ονόματα είναι αυτά που θα του έδιναν μεγαλύτερη δύναμη και περισσότερες κυκλοφορίες το μήνα.

Επεξ/σία από xaerialtwistx
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν το παρατούσε η sony τόσο γρήγορα η πορεία του vita θα ήταν πολύ μα πολύ καλύτερη όπως και ορισμένες επιλογές όπως φορτιστές και κάρτες μνήμης να μην ήταν δικά της και να μην κόστιζαν ένα χέρι και ένα πόδι. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, xaerialtwistx είπε

Αυτό που ενοχλεί είναι ότι θα μπορούσε να βγάλει άνετα μερικούς AAA τίτλους όπως ένα Gran Turismo, ένα Tekken, ένα God of War, ένα Crash Bandicoot ή ένα Spyro the Dragon αλλά δεν νιάστηκε κανένας. Εμένα δεν με ενοχλεί μιας και θεωρώ τους περισσότερους AAA τίτλους πολύ βαρετούς και το PS Vita είναι ο 'παράδεισος' των indie. Αλλά τα μεγάλα ονόματα είναι αυτά που θα του έδιναν μεγαλύτερη δύναμη και περισσότερες κυκλοφορίες το μήνα.

Τέτοιους τίτλους εννοώ ναι, μη κοιτάς εσύ είσαι εξαίρεση. Οι πολλοί θέλουν τέτοια παιχνίδια...

14 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Αν δεν το παρατούσε η sony τόσο γρήγορα η πορεία του vita θα ήταν πολύ μα πολύ καλύτερη όπως και ορισμένες επιλογές όπως φορτιστές και κάρτες μνήμης να μην ήταν δικά της και να μην κόστιζαν ένα χέρι και ένα πόδι. 

Μου φαίνεται λίγο ανεξήγητο, ακόμα κι αν δεν πήγε αρχικά όπως το περίμεναν η sony είχε τη δυνατότητα να τό στηρίξει όσο χρειαστεί, δεν θα έπεφτε έξω από το vita. 

 

Ερώτηση, μιας και δεν υπάρχει κάποιο splinter cell που μου αρέσουν πολύ, να πάω για τα metal gear solid; Υπάρχει κάτι άλλο σε τέτοιο στυλ action stealth;

Επεξ/σία από zio10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεξήγητο δεν είναι. Βγήκε στην περίοδο των μεγάλων οικονομικών θεμάτων της εταιρίας και το τμήμα playstation δεν μπορούσε να υποστηρίξει ταυτόχρονα δυο high end συστήματα ταυτόχρονα μιας και το κόστος των παιχνιδιών ήταν παρόμοια οπότε που θα έριχνε τα λεφτά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, zio10 είπε

Τέτοιους τίτλους εννοώ ναι, μη κοιτάς εσύ είσαι εξαίρεση. Οι πολλοί θέλουν τέτοια παιχνίδια...

Μου φαίνεται λίγο ανεξήγητο, ακόμα κι αν δεν πήγε αρχικά όπως το περίμεναν η sony είχε τη δυνατότητα να τό στηρίξει όσο χρειαστεί, δεν θα έπεφτε έξω από το vita. 

Ο περισσότερος κόσμος νομίζει πως νέα κονσόλα βγαίνει για να βγούνε νέοι AAA τίτλοι και όχι για να βγαίνουν νέα παιχνίδια για άλλα 7-8 χρόνια. Βλέπω σχόλια σε indie game reviews στο youtube και όλο λένε με ειρωνία "ο λόγος που αγόρασα PS4 Pro". (και μιλάμε για βραβευμένα και με τρομερό gameplay indie)

Αν είναι να πηγαίνω στα Public και να βλέπω 50 μεταχειρισμένους τίτλους εκ των οποίων οι 45 θα είναι Call of Duty, Assassins Creed και Fifa, πάλι καλά λέω εγώ :D Οι περισσότεροι θέλουν δυνατούς τίτλους αλλά δεν φαίνεται να αγοράζουν πάνω από 15-20 παιχνίδια στην διάρκεια ζωής μιας κονσόλας (και είναι όλο οι ίδιοι τίτλοι)

Επεξ/σία από xaerialtwistx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ο συνδυασμός των δύο είναι το καλύτερο, μόνο με indies πας σε πολύ ειδικό κοινό που νωρίτερα ή αργότερα θα την έπαιρνε έτσι κι αλλιώς την κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι δεν λέω πως δεν θα ηθελα και εγώ μεγάλα ονόματα, βασικά πήρα το Platinum σε ότι AAA βγήκε στο ξεκίνημα της κονσόλας (NFS Most Wanted, Uncharted, Wipeout 2048, Killzone) και ήταν πολύ καλά παιχνίδια, αλλά από ένα σημείο και μετά περισσότερο ένιωθα πως κάνω αγγαρεία παρά το διασκέδαζα (συν του ότι η 5αρα οθόνη του PS Vita δεν είναι για AAA γενικότερα, στο NFS με αμάξια όπως η Bugatti Veyron κάνεις τον σταυρό σου γιατί δεν βλέπεις που πας, στο Killzone το σημάδι είναι αρκετά δύσκολο και δεν έχει τόση ακρίβεια κτλ).

Το μόνο που ήθελα εγώ είναι ένα Kula World 2. Ίσως στο PS Vita 2.

Επεξ/σία από xaerialtwistx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν εννοείς το FF X/X-2 τότε ναι, γενικά σαν ff αξίζει. (δεν το έχω παίξει παρά μόνο 1-2 demo στο ps2 :P  )

Επεξ/σία από Grim Ripper
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...