Προς το περιεχόμενο

PlayStation Vita Topic [PS Vita]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Grim Ripper είπε
10 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Θα βγει το Secret of mana σε physical copy για το Vita ;

Εχει ηδη βγει (play-asia.com). Απλα όχι Ευρωπαϊκό.

Sorry για την ακυρη παραθεση αλλα δεν μου την σβηνει με τιποτα απο κινητο.

Επεξ/σία από xaerialtwistx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ ξεκίνησα ξανά το Murasaki Baby μετά από 3 χρόνια! Την πρώτη φορά το είχα παρατήσει, δεν θυμάμαι για ποιο λόγο (μάλλον έλλειψη χρόνου). Υπέροχο art direction και ηχητικό τομέα που για μένα είναι το 50% του παιχνιδιού. Δυστυχώς τα touch controls δεν μου αρέσουν, άσε που το χέρι μου κρύβει την οθόνη του PS Vita :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, zio10 είπε

Δεν πιστεύω να υπάρχει πιο ενημερωμένος εδώ σχετικά με το vita και τα παιχνίδια του! Ωραίος xaerialtwistx!

Ξεκίνησα το uncharted, ωραίο παιχνίδι!

Εχω αρρωστια με την σειρα uncharted.Αγορασα το βιτα για το uncharted.Αν και στην πορεια ελιωσα και αλλες παιχνιδαρες που εχει η κονσολιτσα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Εχω αρρωστια με την σειρα uncharted.Αγορασα το βιτα για το uncharted.Αν και στην πορεια ελιωσα και αλλες παιχνιδαρες που εχει η κονσολιτσα.

Έχει πολλά ωραία παιχνίδια και με το ρυθμό που παίζω εγώ θα έχω υλικού για πολύ καιρό!

Έχει κάποιες τρανταχτές ελλείψεις βέβαια όπως είπαμε αλλά οκ! 

Θέλω να δω και τι αξίζει από psp και ps one να αγοράσω κάποια στιγμή. Θα ήθελα να παίξω medal of honor, gran turismo κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, zio10 είπε

Δεν πιστεύω να υπάρχει πιο ενημερωμένος εδώ σχετικά με το vita και τα παιχνίδια του! Ωραίος xaerialtwistx!

Ξεκίνησα το uncharted, ωραίο παιχνίδι!

Με τιμάτε πολύ!!

 

3 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Εγώ ξεκίνησα ξανά το Murasaki Baby μετά από 3 χρόνια! Την πρώτη φορά το είχα παρατήσει, δεν θυμάμαι για ποιο λόγο (μάλλον έλλειψη χρόνου). Υπέροχο art direction και ηχητικό τομέα που για μένα είναι το 50% του παιχνιδιού. Δυστυχώς τα touch controls δεν μου αρέσουν, άσε που το χέρι μου κρύβει την οθόνη του PS Vita :P

Δεν έχω παίξει τίποτα περισσότερο από το demo. Το είχα στην to-do λίστα μου αλλά το ξέχασα εντελώς. Επίσης να προσθέσω ότι μισώ τα touch controls. Πολλά παιχνίδια με έχουν αποθήσει λόγο touch controls / touch mini games (Rayman Legends, Ninja Gaiden Sigma, Uncharted, Dynasty Warriors και μπόλικα άλλα)

15 λεπτά πριν, zio10 είπε

Έχει πολλά ωραία παιχνίδια και με το ρυθμό που παίζω εγώ θα έχω υλικού για πολύ καιρό!

Έχει κάποιες τρανταχτές ελλείψεις βέβαια όπως είπαμε αλλά οκ! 

Θέλω να δω και τι αξίζει από psp και ps one να αγοράσω κάποια στιγμή. Θα ήθελα να παίξω medal of honor, gran turismo κλπ.

Το 1/3 των παιχνιδιών μου είναι σφραγισμένα...

Δεν έχω πολύ χρόνο που αφιερώνω σε παιχνίδια πλέον συν το ότι δεν ξεκινάω ένα παιχνίδι αν δεν τελειώσω 100% αυτό που ήδη παίζω (μαζί με τα trophies). Έπαιζα το God Eater 2 για 3 μήνες πριν πάω στον επόμενο τίτλο... Τώρα παίζω το Velocity 2X, από τα καλύτερα indies για εμένα αλλά αρκετά δύσκολο.

 

Μόλις γύρισα σπίτι με αυτό:

 

DSC_0528.JPG?dl=1

Επεξ/σία από xaerialtwistx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά παίδες, κολλημένος με το psvita και εγώ αν και δεν παίζω όσο έπαιζα παρά μόνο συλλέγω games παλιά ή τα νέα που βγάζουν οι LRG και άλλοι. Έκανα ένα βίντεο αφιέρωμα για τα 6 χρόνια που έκλεισε η κονσόλα, γιατί απέτυχε, αν έχει λόγο ύπαρξης το 2018 και άλλα. Ρίξτε μια ματιά:

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αρκετά καλό το βίντεο, το παρακολούθησα μέχρι το τέλος και είναι πλήρες.

Σαν συλλέκτης του PS Vita από τον πρώτο μήνα της κυκλοφορίας του (πάνω από 200 παιχνίδια χωρίς καν τα διπλά/τριπλά και έχω πλήρη PSVita LRG συλλογή και αρκετά άλλα rares από άλλους εκδότες), να διορθώσω ότι τα saves μπορείς να τα σώσεις με έναν backup manager στον υπολογιστή (καθόλου πρακτικό βέβαια αφού σου μεταφέρει όλο το παιχνίδι), ενώ η πειρατεία στο PS Vita δεν εμφανίστηκε στο τέλος του 2017 αλλά τον Αύγουστο του 2016 με το Tokyo Xanadu.

 

Ο κόσμος είναι ολοφάνερο ότι δεν έχει ιδέα τι θέλει αφού την μία μιλάμε για ελλειψη AAA τίτλων, και την άλλη λέμε πως ένας από τους λόγους που απέτυχε η κονσόλα είναι η κυριαρχία των smartphones (αν AAA παιχνίδια ονομάζουμε τα παιχνίδια που κυκλοφορούνε στα κινητά, ζήτω που καήκαμε.) Δεν θεωρώ ότι τα κινητά έπαιξαν τον παραμικρό ρόλο αφού δεν απευθύνονται σε gamers αλλά σε casual gamers (και το θεωρώ αρκετά διαφορετικό πράγμα) την ίδια στιγμή που το PS Vita με έκανε να σταματήσω να ασχολούμαι με κάθε άλλη κονσόλα Playstation (και ως ένα σημείο να μην μπορώ καν να παίξω σε home κονσόλα).

 

Αν κάποιος δεν έχει θέμα να κάνει αγορές από το εξωτερικό ή να διασκεδάζει με indie κυκλοφορίες (που είναι κατά κανόνα πολύ πιο διασκεδαστικές από τα AAA), θεωρώ πως το PS Vita και αξίζει, και έχει τουλάχιστον μια 2ετία ακόμα μπροστά του. (κάτι που θα το φέρει κοντά στις περισσότερες επιτυχημένες κονσόλες του παρελθόντος στον τομέα lifespan)

Επεξ/σία από xaerialtwistx
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παίδες, παρακολουθώ την πειρατεία στο psvita εδώ και χρόνια από εποχές Cobra black fin το οποίο πέθανε Και πήγαμε henkaku κτλ. Δυστυχώς ή ευτυχώς από τη στιγμή που γίνεται σε συγκεκριμένο firmware και κάτω περιορίζονται κατά πολύ οι δυνατότητες. Αν Και η κοινότητα γνώριζε περί πειρατείας θεωρώ πως πέρσι το μεγαλύτερο κοινό έμαθα για αυτή και ξαφνικά γεμίσαμε αγγελίες γι psvita pstv 3.60 κτλ. Και τι δε θα έδινα για φουλ emulators πάνω στην κονσόλα μου αλλά την έχω αναβαθμισμένη ενώ κρατάω και μια παλιά σφραγισμένη και δεν πρόκειται να την ανοίξω 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξέρει κανείς τι ταχύτητα πρέπει να έχω για να κάνω remote play από ps4 σε ps vita;
Στο ίδιο δίκτυο θα είναι οι δύο κονσόλες.

Άκυρο, υπέθεσα ότι και στο τοπικό δίκτυο πάλι θα πήγαινε μέσω internet για κάποιο περίεργο λόγο. :P

Επεξ/σία από Grim Ripper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω δεν μπορεί να σου απαντήσει κάποιος με ακρίβεια ούτε καν στο περίπου. Ούτε η ίδια η Sony δεν δίνει κάποια πληροφορία για αυτό.

Πάντως να ξέρεις ότι - τουλάχιστον στα δικά μου μάτια - υπάρχει διαφορά στην ποιότητα της εικόνας που βλέπεις στο PS Vita με remote play. Συν του ότι έχεις lag.

Για να έχεις όσο γίνεται μικρότερες απώλειες καλό είναι το PS4 να είναι συνδεμένο με ethernet στο ρούτερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...