Προς το περιεχόμενο

PlayStation Vita Topic [PS Vita]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, theoritikos είπε

Όποιος ενδιαφέρεται για ps tv , έχει προσφορά στα 20 ευρώ το public. Είναι όμως μόνο διαθέσιμο στο κατάστημα στην Καλλιθέα..

https://www.public.gr/product/sony-playstation-tv-and-3-ps-vita-games/prod6890132pp/

Πέρασα το πρωί και δεν υπάρχει. Προφανώς το καβάτζωσε κάνας υπαλληλάκος από εκεί. Με τόσα που παίρνουν καλά κάνουν. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οταν εκανε την αναρτηση ο φιλος theoritikos παραπανω για την προσφορα,την ειδα μετα απο 4 λεπτα.Πηρα τηλεφωνο τον ανηψιο μου που ηταν διπλα απο το public...Εφυγε κατευθειαν πηγε στο μαγαζι και πριν ρωτησει το οτιδηποτε,ο υπαλληλος του ειπε δεν υπαρχει.Μπαινω ξανα εδω και βλεπω οτι πλεον ειναι στα 14 λεπτα η αναρτηση του φιλου

Μεσα σε 14 λεπτα απο την αναρτηση δεν υπηρχε...Αρα το τσιμπησε ο υπαλληλος ο ιδιος η το καβατζωσε για καποιον φιλο του

Σε 2-3 μερες μπορει να το δουμε εδω στις αγγελιες,σε τσιμπημενη τιμη

Το αν κανουν καλα η οχι οι υπαλληλοι,δεν το ξερω,αλλα σιγουρα υπαρχουν πολλοι που τα τσιμπανε για να τα πουλησουν ακριβοτερα,εχει γινει πολλες φορες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, john1080 είπε

Οταν εκανε την αναρτηση ο φιλος theoritikos παραπανω για την προσφορα,την ειδα μετα απο 4 λεπτα.Πηρα τηλεφωνο τον ανηψιο μου που ηταν διπλα απο το public...Εφυγε κατευθειαν πηγε στο μαγαζι και πριν ρωτησει το οτιδηποτε,ο υπαλληλος του ειπε δεν υπαρχει.Μπαινω ξανα εδω και βλεπω οτι πλεον ειναι στα 14 λεπτα η αναρτηση του φιλου

Μεσα σε 14 λεπτα απο την αναρτηση δεν υπηρχε...Αρα το τσιμπησε ο υπαλληλος ο ιδιος η το καβατζωσε για καποιον φιλο του

Σε 2-3 μερες μπορει να το δουμε εδω στις αγγελιες,σε τσιμπημενη τιμη

Το αν κανουν καλα η οχι οι υπαλληλοι,δεν το ξερω,αλλα σιγουρα υπαρχουν πολλοι που τα τσιμπανε για να τα πουλησουν ακριβοτερα,εχει γινει πολλες φορες

Ναι. Ήμουν σαρκαστικός. Κι επειδή δεν έχει και πολλή δουλειά στο μαγαζί, το συνέχισα κιόλας. Τηλέφωνο στα κεντρικά και κράξιμο, εφόσον ακόμα και τώρα φαίνεται διαθέσιμο.

Τους λέω μου είπε ο υπάλληλος πως έχει δοθεί από χθες. Γιατί φαίνεται στο σύστημα ως διαθέσιμο; Και μου λέει ως απάντηση θέλει κάποιες ώρες να περάσει στο σύστημα.

Δηλαδή, είναι τόσο αναξιόπιστο το site σας ρωτάω εγώ.

Τεσπα. Μετά από ώρα, βαρέθηκα και το έκλεισα. 

Απορώ πώς λειτουργούν πλέον τα Public.

Πιο αναξιόπιστο κατάστημα δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω να σου πω φιλε μου παρα πολλα τετοια παραδειγματα.Εχει αναφερθει πολλες φορες αυτο το φαινομενο με τους υπαλληλους τους,Η τηλεφωνικη εξυπηρετηση ωστοσο ειναι ακομη πιο χαλια.Περνεις τηλεφωνο και δεν το σηκωνουν ποτε.Τελοσπαντων,δε θα σκασουμε για ενα ps tv αλλα ειναι για το γαμωτο...

Σορυ για το ψιλοoff topic 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει συμβεί και σε εμένα πολλές φορές αυτά που περιγράφετε. Στο public δεν ξέρω τι πολιτική ακολουθούν στις εκπτώσεις που ανεβαίνουν στο site , αλλά στο Πλαίσιο δεν κάνουν επιτρέπουν κρατήσεις μέσω τηλεφώνου (και καλά). Πρέπει να πας από εκεί για να αγοράσεις οτι είναι σε έκπτωση.

Στην περίπτωση μας με το ps tv, κλασσικά θα το δούμε σε μια εβδομάδα στις αγγελίες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά, ύστερα από τόσα χρόνια κυκλοφορίας της κονσόλας, σήμερα καταργείτε επίσημα και emulator ps2 δεν είδαμε.😥 Και όπως βλέπω ποτέ δεν θα δούμε σε καμία φορητή κονσόλα.

Δυστυχώς δεν πρόκειται ποτέ να παίξουμε παιχνίδια ps2 σε φορητή κονσόλα ε; ☹️

Επεξ/σία από Leon Scott Kennedy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από εως πού θεωρείς ότι το vita μπορεί να παίξει ps2 games; Εδώ καλά καλά pc δεν τα παίζουν τέλεια και θες να είναι και καλό το pc.

Το ξέρουμε ότι θα ερχόταν αυτή η στιγμή, εμείς θα συνεχίσουμε να παίζουμε τα games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο ότι την λέγανε "η δυνατότερη φορητή κονσόλα που φτάνει στο βαθμό του ps3" μήπως; Αν ήταν τόσο δυνατή πως δεν κατάφερε να τρέξει τα παιχνίδια του ps2; Πόσο πια βαριά να ήταν τα παιχνίδια του ps2 που τα έπαιζε το ps3 και στο ps vita (που υποτίθεται ήταν δυνατό το hardware όσο του ps3) να μη μπορεί να τα παίξει ως iso? 

Παίζουν όλα τα άλλα ps1, psp, nintendo κτλ και δεν έχουν καταφέρει ποτέ σε καμία φορητή κονσόλα να τρέχουν τα παιχνίδια του ps2? Ακόμα και στο Nintendo Switch δεν μπορεί να τρέξει που υποτίθεται είναι ακόμη πιο δυνατότερη κονσόλα από το ps vita! Τι στο καλό hardware χρειάζονται τα παιχνίδια του ps2 για να τρέξουν πια;!!!😋

Επεξ/σία από Leon Scott Kennedy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Leon Scott Kennedy είπε

Τελικά, ύστερα από τόσα χρόνια κυκλοφορίας της κονσόλας, σήμερα καταργείτε επίσημα και emulator ps2 δεν είδαμε.😥 Και όπως βλέπω ποτέ δεν θα δούμε σε καμία φορητή κονσόλα.

Δυστυχώς δεν πρόκειται ποτέ να παίξουμε παιχνίδια ps2 σε φορητή κονσόλα ε; ☹️

Σε κονσόλα μαλλον οχι  ακόμη , αλλά σε κινητα μια χαρά παιζουν ! Ειδικα σε τελευταίας γενιάς κινητο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Galaxy είπε

Σε κονσόλα μαλλον οχι  ακόμη , αλλά σε κινητα μια χαρά παιζουν ! Ειδικα σε τελευταίας γενιάς κινητο .

Φαντάσου!😮 Τόσα χρόνια παίζουν στην αγορά οι φορητές κονσόλες κι ακόμα δεν έχουν καταφέρει να βρουν τρόπο να παίξουν τα παιχνίδια του ps2 ενώ τα κινητά (που όπως και να το κάνουμε είναι νεότερη τεχνολογία) τα παίζουν μια χαρά κιόλας!😄 Δηλαδή τα κινητά (που είναι και φθηνότερα) έχουν πολύ καλύτερο hardware από τα psp, ps vita, switch και pc! Μάλιστα... Και ύστερα απορούμε γιατί δεν έχουν πωλήσεις οι φορητές κονσόλες και γιατί καταργούνται. Μα αν όλα τα παιχνίδια παίζουν καλύτερα στα κινητά ο κόσμος θα προτιμάει το κινητό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εννοείται πως από PSP και PS Vita έχουν καλύτερο hardware. 

Κανένα από τα 2 δεν είναι ιδιαίτερα δυνατό για τώρα. 

Τα ακριβά κινητά (πλέον και αυξανόμενος αριθμός από mid range) είναι πιο δυνατά και από το Switch όμως δεν έχουν την ψύξη του Switch. 

Τι ακριβώς εννοείς νεότερη τεχνολογία? 

Τώρα ποια είναι όλα αυτά τα παιχνίδια που τρέχουν καλύτερα δεν ξέρω. 

 

Επεξ/σία από NickTG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 12/01/2019 at 11:13, john1080 said:

Οταν εκανε την αναρτηση ο φιλος theoritikos παραπανω για την προσφορα,την ειδα μετα απο 4 λεπτα.Πηρα τηλεφωνο τον ανηψιο μου που ηταν διπλα απο το public...Εφυγε κατευθειαν πηγε στο μαγαζι και πριν ρωτησει το οτιδηποτε,ο υπαλληλος του ειπε δεν υπαρχει.Μπαινω ξανα εδω και βλεπω οτι πλεον ειναι στα 14 λεπτα η αναρτηση του φιλου

Μεσα σε 14 λεπτα απο την αναρτηση δεν υπηρχε...Αρα το τσιμπησε ο υπαλληλος ο ιδιος η το καβατζωσε για καποιον φιλο του

Σε 2-3 μερες μπορει να το δουμε εδω στις αγγελιες,σε τσιμπημενη τιμη

Το αν κανουν καλα η οχι οι υπαλληλοι,δεν το ξερω,αλλα σιγουρα υπαρχουν πολλοι που τα τσιμπανε για να τα πουλησουν ακριβοτερα,εχει γινει πολλες φορες

 

On 12/01/2019 at 11:55, fytotech said:

Ναι. Ήμουν σαρκαστικός. Κι επειδή δεν έχει και πολλή δουλειά στο μαγαζί, το συνέχισα κιόλας. Τηλέφωνο στα κεντρικά και κράξιμο, εφόσον ακόμα και τώρα φαίνεται διαθέσιμο.

Τους λέω μου είπε ο υπάλληλος πως έχει δοθεί από χθες. Γιατί φαίνεται στο σύστημα ως διαθέσιμο; Και μου λέει ως απάντηση θέλει κάποιες ώρες να περάσει στο σύστημα.

Δηλαδή, είναι τόσο αναξιόπιστο το site σας ρωτάω εγώ.

Τεσπα. Μετά από ώρα, βαρέθηκα και το έκλεισα. 

Απορώ πώς λειτουργούν πλέον τα Public.

Πιο αναξιόπιστο κατάστημα δεν ξέρω.

Λιγο πολυ αυτα συμβαινουν σε ολες τις αλυσιδες γενικοτερα. Ακομα και να "απαγορευεται" να αγορασουν οι ιδιοι οι υπαλληλοι, με συνοπτικες διαδικασιες ερχονται εργαζομενοι απο διπλανες επιχειρησεις και τα σηκωνουν ολα. Δεν μπορουν να γινουν και πολλα οπως και να το δει κανεις.

6 hours ago, Leon Scott Kennedy said:

Τελικά, ύστερα από τόσα χρόνια κυκλοφορίας της κονσόλας, σήμερα καταργείτε επίσημα

Ιαπωνια παντως δεν ειχε κοινη διαθεσιμοτητα στα καταστηματα εδω και χρονια. Απορω που τα βρισκανε και δηλωνανε τοσες πωλησεις ανα μηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, NickTG είπε

Τι ακριβώς εννοείς νεότερη τεχνολογία? 

 

Θέλω να πω πως από τις φορητές κονσόλες τα smartphone (κινητά απλής χρήσης υπήρχαν και πιο παλιά) είναι πιο νέο προιόν/συσκευή κι όμως το hardware τους είναι πιο μπροστά από τις φορητές κονσόλες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Leon Scott Kennedy είπε

Θέλω να πω πως από τις φορητές κονσόλες τα smartphone (κινητά απλής χρήσης υπήρχαν και πιο παλιά) είναι πιο νέο προιόν/συσκευή κι όμως το hardware τους είναι πιο μπροστά από τις φορητές κονσόλες!

Ναι μια που τα κινητά εδώ και χρόνια πουλάνε πολύ παραπάνω απο κονσόλες και έχουν πολύ δυνατό hardware , έστω και χωρίς ενεργη ψύξη , μερικά έχουν ας πουμε ψύκτρες . Φυσικά δεν θα προτιμήσουμε εμεις τα κινητά απλά  τυχαίνει αυτά να έχουν την γρηγορότερη εξέλιξη απο όλα , διότι εκει  πέφτει και χρήμα .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε γαμώτο, τι μόδα κι αυτή με τα παιχνίδια στα κινητά. Χαλάει την gaming εμπειρία (για μένα τουλάχιστον) γιατί έχουμε μεγαλώσει με τις gaming consoles! Δεν έχω παίξει κι ούτε πρόκειται να παίξω ποτέ παιχνίδια στο κινητό!  Άσε που αν δεν έχεις χειριστήριο/αναλογικά κτλ δεν λέει κι εμένα προσωπικά δεν με βολεύει να παίζω μόνο με την οθόνη αφής. Δεν χαίρεσαι το παιχνίδι όταν βλέπεις τα δάχτυλα σου μες στην οθόνη!😋

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...