Προς το περιεχόμενο

PlayStation Vita Topic [PS Vita]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά γιατί είναι τόσο δύσκολο να βρεις μεταχειρισμένα βίτα παιχνίδια; Τόσα λίγο πούλησε παγκοσμίως; Νομίζω ότι ψάχνω παιχνίδια για το SNES και φοβάμαι ότι οι τιμές δεν θα πέσουν ποτέ παρόλο που πολλά παιχνίδια πουληθηκαν χαμηλότερες τιμές από blue ray παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 7/3/2019 στις 12:23 ΠΜ, Leon Scott Kennedy είπε

Ναι ρε γαμώτο, τι μόδα κι αυτή με τα παιχνίδια στα κινητά. Χαλάει την gaming εμπειρία (για μένα τουλάχιστον) γιατί έχουμε μεγαλώσει με τις gaming consoles! Δεν έχω παίξει κι ούτε πρόκειται να παίξω ποτέ παιχνίδια στο κινητό!  Άσε που αν δεν έχεις χειριστήριο/αναλογικά κτλ δεν λέει κι εμένα προσωπικά δεν με βολεύει να παίζω μόνο με την οθόνη αφής. Δεν χαίρεσαι το παιχνίδι όταν βλέπεις τα δάχτυλα σου μες στην οθόνη!😋

Υπάρχουν χειριστήρια bluetooth για το κινητό

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Choutas είπε

Παιδιά γιατί είναι τόσο δύσκολο να βρεις μεταχειρισμένα βίτα παιχνίδια; Τόσα λίγο πούλησε παγκοσμίως; Νομίζω ότι ψάχνω παιχνίδια για το SNES και φοβάμαι ότι οι τιμές δεν θα πέσουν ποτέ παρόλο που πολλά παιχνίδια πουληθηκαν χαμηλότερες τιμές από blue ray παιχνίδια.

Οι τιμές δεν πρόκειται να πέσουν και το PS Vita θα εξελιχτεί σε ένα από τα καλύτερα collectibles. Στο λέω σαν ένα από τα λίγα άτομα στην Ευρώπη που έχει πάνω από 400 τίτλους σε φυσική μορφή αυτήν τη στιγμή.

Άποψη μου είναι να σκάσεις τα λεφτά άμεσα για τους τίτλους που θες και να μην περιμένεις παραπάνω. Και ξεκινά από τους ακριβότερους. Εκτός και αν είσαι τυχερός και βρεις κάποιον από εδώ που τα σκοτώνει λόγο χώρου, ανάγκης ή άγνοιας.

 

Όσο για τις πωλήσεις δυστυχώς αν και εγώ θεωρώ πως είναι μια από τις καλύτερες κονσόλες που έχουν υπάρξει ποτέ αφού έχει μεγάλο ποσοστό διαμαντιών, ο κόσμος δε θέλει indie παιχνίδια αλλά AAA και το καταλαβαίνεις όταν λέει ότι "δεν έχει τίτλους η κονσόλα" και πάει και παίρνει PS4 για 15 παιχνίδια όλα και όλα (τα ίδια 15 που πήραν όλοι). Ως εκ τούτου, το PS Vita βγάζει παιχνίδια σε σημαντικά λιγότερα αντίτυπα από τις άλλες κονσόλες αφού οι ανά τον κόσμο developers και publishers προσπαθούν να βρουν μια χρυσή τομή ώστε να μη μείνουν τα παιχνίδια στα ραφια, με αποτέλεσμα να εκτινάσσεται η τιμή τους γρήγορα.

Επεξ/σία από xaerialtwistx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/3/2019 στις 12:23 ΠΜ, Leon Scott Kennedy είπε

Ναι ρε γαμώτο, τι μόδα κι αυτή με τα παιχνίδια στα κινητά. Χαλάει την gaming εμπειρία (για μένα τουλάχιστον) γιατί έχουμε μεγαλώσει με τις gaming consoles! Δεν έχω παίξει κι ούτε πρόκειται να παίξω ποτέ παιχνίδια στο κινητό!  Άσε που αν δεν έχεις χειριστήριο/αναλογικά κτλ δεν λέει κι εμένα προσωπικά δεν με βολεύει να παίζω μόνο με την οθόνη αφής. Δεν χαίρεσαι το παιχνίδι όταν βλέπεις τα δάχτυλα σου μες στην οθόνη!😋

E ναι με την οθονη βολεύει μόνο κατι σε στυλ Vainglory , need for speed , αλλά υπάρχουν άπειρα Bt controler που συνδέονται και γίνεται το κινητό σαν κονσόλα , αλλά οκ φυσικά και προτιμάμε τις κανονικές κονσόλες για πολλους λόγους 😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/3/2019 στις 1:24 ΠΜ, czarjuly είπε

Υπάρχουν χειριστήρια bluetooth για το κινητό

 

14 ώρες πριν, Galaxy είπε

E ναι με την οθονη βολεύει μόνο κατι σε στυλ Vainglory , need for speed , αλλά υπάρχουν άπειρα Bt controler που συνδέονται και γίνεται το κινητό σαν κονσόλα , αλλά οκ φυσικά και προτιμάμε τις κανονικές κονσόλες για πολλους λόγους 😉

Και πάλι όμως καμία σχέση δεν έχει με τις κονσόλες! Πχ αρνητικά κινητών: Θα πρέπει να κουβαλάς παντού κινητό και χειριστήριο. Θα θες κάθε τόσο να φορτίζεις το κινητό γιατί θα μένεις από μπαταρία. Φαντάσου καθώς παίζεις να σε παίρνουν τηλέφωνο, μηνύματα κτλ. Ε, είναι κάπως σπαστικό!😡 Η εμπειρία των κονσολών δεν συγκρίνεται με κανένα κινητό!  

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα πάντος μου αρέσει πάρα πολύ που υπάρχουν παίκτες ακόμη, εσθω και λίγοι και οι αισθητήρες που έχει οπως ο motion sensor. Σε κάποιους τίτλους όπως το Uncharted Golden Abyss είναι πραγματικά υπέροχος!

Επεξ/σία από Johnaras052005
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

PS Vita Share Play

Εχει δοκιμασει κανεις μεσω ιντερνετ να παιξει απο vita τα games του ps4?

ποσο down/up χρειαζεται;

δεν λεω μεσω wifi. λεω μεσω internet κονσολα σπιτι vita καπου εξω.

Σαν εμπειρια τι λεει;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπων επειδη δεν απαντησε κανεις το εκανα δουλευει αψογα με 8 mbps  upload η κονσολα στο σπιτι κ εγω οπουδηποτε με το vita με τουλαχιστον 15 mbps download.σε 3 σπιτια με wifi τεσταρα παιζει νερακι ουτε lags,delays τπτ.Δεν συζηταω με δεδομενα κινητου πεταει.Τρωει 50 mb το 10λεπτο περιπου με δεδομενα κινητου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Αλλαγη οθονης σε psvita

Γεια σας.

εχω το psvita oled το πρωτο μοντελο και θελω ν αλλαξω την οθονη κ το πλαινο το μεταλικο.

μπηκα στο youtube αλλα ειναι υπερβολικα περιπλοκο.

θ ηθελα ν μου πειτε αν γνωριζεται καποιον ν ασχολειται με servise γενικα.

https://www.ebay.com/itm/NEW-LCD-Screen-Display-Touch-Digitizer-For-Playstation-PS-Vita-PSV1000-1001-US/312808600701?hash=item48d4d8747d:g:xWMAAOSw1~tdpWMF

Θ κανω την αγορα απο εδω.σας ευχαριστω πολυ.για οποια βοηθεια σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
  • Moderators

Guys καλησπερα, προσπαθησα να κανω format στην καρτα μνημης μου και μου πεταει error c4-10278-8 και δε με αφηνει να κανω κατι. Δοκιμασα επισης σε safe mode και δειχνει το ιδιο προβλημα. Ιδεες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, stormrain είπε

Guys καλησπερα, προσπαθησα να κανω format στην καρτα μνημης μου και μου πεταει error c4-10278-8 και δε με αφηνει να κανω κατι. Δοκιμασα επισης σε safe mode και δειχνει το ιδιο προβλημα. Ιδεες?

Μάλλον είναι dead η κάρτα σου.
Δοκίμασε αυτό.
Turn off Vita
Remove Memory Card
Turn on Vita and it will rebuild database by itself
Turn off Vita
Insert Memory Card
Turn Vita back on

Αν και δεν δίνω πολλές πιθανότητες να φτιάχνεται.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...