Προς το περιεχόμενο

PlayStation Vita Topic [PS Vita]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Ρε παιδιά το έχουμε πει!

Day one προιόντα δεν αγοράζουμε. Περιμένουμε. Το ίδιο ισχύει και στα αυτοκίνητα και γενικά.

Ίσως μόνο από Nintendo αξίζει να αγοράσεις day one :P

Σε θέματα quality control, η εταιρεία δεν παίζεται.

Αλλά και πάλι δε θα το συνιστούσα...η άποψή μου είναι περιμένετε τουλάχιστον 5-6 μήνες να δούμε πώς θα τα πάει στην αγορά το ps vita, πόσο θα πουλήσει και ενδεχομένως μπορεί να δούμε και κάποια μείωση τιμής. Αυτή τη στιγμή, καλύτερη αγορά φαντάζει ένα 3DS, αν και προσωπικά θα περίμενα για το 3DS lite...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τα προβλήματα ήταν μεμονωμένα για το vita ( κάτι το οποίο δεν είναι παράλογο , λάθη γίνονται παντού) .

 

και κάτι άλλο . βρήκα ένα κανάλι στο youtube από ερασιτέχνη ( δλδ δεν ανήκει στα gaming media το άτομο ) και κάνει tour γενικά τα χαρακτηριστικά του vita edw!

Επεξ/σία από grouspen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μέχρι σήμερα τα όποια τεχνικά προβλήματα ήταν ασήμαντα αλλά το βήτα πάει χάλια ! Πίσω από psp και 3ds.

 

http://www.mcvuk.com/index.php/news/read/vita-sales-fall-below-50k-in-japan/089373

 

Και οι retailers στην Ιαπωνία μειώνουν τις τιμές.

 

http://www.geek.com/articles/games/retailers-cut-ps-vita-3g-price-by-20-percent-in-japan-2012014/

 

Τρομερά ακριβό όπως και να έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι σήμερα τα όποια τεχνικά προβλήματα ήταν ασήμαντα αλλά το βήτα πάει χάλια ! Πίσω από psp και 3ds.

 

http://www.mcvuk.com/index.php/news/read/vita-sales-fall-below-50k-in-japan/089373

 

Και οι retailers στην Ιαπωνία μειώνουν τις τιμές.

 

http://www.geek.com/articles/games/retailers-cut-ps-vita-3g-price-by-20-percent-in-japan-2012014/

 

Τρομερά ακριβό όπως και να έχει.

Τρομερά ακριβό δεν είναι....Μια χαρά τιμή έχει, μη το συγκρίνεις με άλλες κονσόλες που κυκλοφορούν καιρό στην αγορά...Σε σχέση με το 3ds ειναι ακριβούτσικο αλλά.......όπως και αν έχει καλό είναι ένα price drop εμάς βολευει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

περίεργη αγορά η Ιαπωνία για να μπορεί να βγάλει κάποιος συμπέρασμα, υπομονή μέχρι τα τέλη Φεβρουαρίου που θα κυκλοφορήσει και στον υπόλοιπο πλανήτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά πανάκριβο είναι !

 

Πιο ακριβό από το PSP όταν βγήκε και χωρίς backwards compatibility για την τεράστια βιβλιοθήκη του.

 

Αυτή την στιγμή συναγωνίζεται και 3ds και psp, που έχουν πολύ περισσότερα παιχνίδια από αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

σκεφτομαι να αγορασω το ps vita απο αμερικη την version με τα extra ξερει κανεις αν δουλευει ελλαδα η κονσολα?η ειναι διαφορετικη η ταση ρευματος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ps vita διαφορες τιμων και 3g!!

σκεφτομαι να προπαραγγειλω το ps vita απο αμερικη,εδω σκετο το 3g θα εχει 300 κι απο εξω με λιγοτερα μπορω να παρω δωρο καρτα μνημης,παιχνιδι και θηκη με το psvita wifi/3g!! υπαρχει καμια διαφορα αναμεσα στην ευρωπαικη και αμερικανικη εκδοση? το 3g θα δουλευει εδω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 3G δεν νομίζω να δουλεύει εδώ. Οι εκδόσεις πάντως πρέπει να είναι ίδιες. Το ps vita είναι Region-Free. Πρόσεξε όμως γιατί μπορεί να παιχτεί τίποτα με τα τελωνεία και μετά άντε να ξεμπλέξεις. Θα πληρώσεις πολλά παραπάνω. Οι γνώμη μου είναι να το πάρεις από Ελλάδα όταν έρθει ή από Ευρωπαϊκή ένωση (αν και δεν νομίζω να είναι πιο φθηνά). :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια θελω να παρω το psp vita απο αμερικη και να μου το στειλουν ευρωπη,θα θελα να μαθω αν υπαρχει κανα service με το οποιο να αποφυγω το τελωνειο πχ να το παραλαβει μια εταιρια στην αγγλια και να φαινεται οτι ερχεται απο αγγλια .υπολογιζω οτι θα μου στοιχισει το ιδιο με ευρωπη αλλα θα χω επιπλεον μια καρτα μνημης και ενα παιχνιδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

189 € θα έπρεπε να το πουλάνε το απλο οι ρακάκες

 

μη το πάρει κανεις παιδιά απο PLAISIO και άλλα μαγαζιά της Ελλάδας τουλαχιστον για 1 μηνα για να ρίξουν τις τιμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...