Προς το περιεχόμενο

PlayStation Vita Topic [PS Vita]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Sazista το μηχανημα ειναι υπερβολικα ισχυρο για φορητο. Αυτο που χρειαζεται ειναι -δικα- του παιχνιδια που να ειναι κομμενα και ραμενα στα μετρα του. Κανεις δεν περιμενε η δυναμη του να ειναι ισαξια με αυτη του PS3 αν και ειναι αρκετα κοντα. Βλεπωντας το Ninja gaiden sigma+ στο PSV ειναι πραγματικα φοβερο. Gravity rush φενεται επισης εξαιρετικα καλο. Δωσε χρονο στο μηχανημα, δεν φταιει οτι το αγορασες, φταιει οτι το αγορασες νωρις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ακομα να σπασει αυτο το μαραφετι?? Καποιοι λεγανε θα σπάσει "αέρα" απο τους χακερς...γιατι φυσικα η σονυ ειναι ηλιθια και εβαλε χειροτερο συστημα προστασιας απο το ps3 που εσπασε μετα απο χροοοοονια κι ακομα κλειδωμενο ειναι... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι πολύ νωρίς για την κονσόλα. Ακόμα και το 3ds που έχει 1,5 χρόνο στην αγορά οι καλοί τίτλοι είναι 7-8 μετρημένοι…

 

προσωπικά το vita με fifa, uncharted, marvel vs capcom, mortal,wipeout, v tennis θεωρώ ότι είναι πλήρες για την κυκλοφορία του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα ολα αυτα τα games ειναι στο ps3 και σε ολες τις κονσολες !

 

 

 

Τοσο βίτσιο το εχετε πια να τρωτε κακα port μονο και μονο για να πουλήσουν ενα μηχανημα ?

 

 

Μπουκωσανε οι αγγελιες απο τα Psp vita....φρακαρε λεμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα φορητά τα παίρνεις επειδή είναι φορητά και όχι για τις αποκλειστικόητες τους.

το psp θα επρεπε να μείνει μόνιμα στα ράφια με αυτή τη λογική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Sazista εχει απολυτο δικιο. Kαποιο λακο ειχε η φαβα!

 

Ηταν πολυ καλο για να ειναι αληθινό το ολο θεμα με το hardware του psp vita.

 

Οσο για το wipeout σιγα τα γραφικα, ασε που ειναι και αυτα upscaling.

 

Εδω κινητα σαν το galaxy S2 τρεχουν με 60αρι ολα τα παιχνιδια και σε 800χ480 αναλυση.

Οπως Ν.Ο.V.A 3, Mass effect infiltrator, Shadowgun και αλλα...

 

Το hardware ειναι το ενα, οι συχνοτητες στις οποιες τρεχει ειναι το αλλο κομματι του παζλ...και η sony δεν εχει πει τιποτα πανω σε αυτο!

 

Πρεπει να ειναι αρκετα downclock το τσιπακι του Psp και σαν Cpu αλλα και σαν gpu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Sazista εχει απολυτο δικιο. Kαποιο λακο ειχε η φαβα!

 

Ηταν πολυ καλο για να ειναι αληθινό το ολο θεμα με το hardware του psp vita.

 

Οσο για το wipeout σιγα τα γραφικα, ασε που ειναι και αυτα upscaling.

 

Εδω κινητα σαν το galaxy S2 τρεχουν με 60αρι ολα τα παιχνιδια και σε 800χ480 αναλυση.

Οπως Ν.Ο.V.A 3, Mass effect infiltrator, Shadowgun και αλλα...

 

Το hardware ειναι το ενα, οι συχνοτητες στις οποιες τρεχει ειναι το αλλο κομματι του παζλ...και η sony δεν εχει πει τιποτα πανω σε αυτο!

 

Πρεπει να ειναι αρκετα downclock το τσιπακι του Psp και σαν Cpu αλλα και σαν gpu.

 

ετσι ειναι φιλε μου, κι εγω εχω το galaxy note (αναλυση οθονης 1280χ800) και games σαν το modern combat 3 το οποιο ειναι first person shooter παιζει σε πραγματικη 1280x800 με αψογο framerate και γραφικα που πιστευω το psvita ακομα δεν μας εχει δειξει. Και υποτιθεται οτι το chip γραφικων του psvita και η cpu ειναι κατα πολυ ανωτερα! ας μην λεμε αυτη την καραμελα συνεχεια οτι τα παιχνιδια του psvita δεν ειναι τοσο καλα ακομα γιατι ειναι port κλπ. To mortal kombat που αγορασα στο psvita δεν ειναι κανενα παιχνιδι με τεραστια περιβαλοντα ωστε να επιβαρύνεται τοσο το chip γραφικων του και να γεμιζει η ram. Ενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι ειναι φιλε μου, κι εγω εχω το galaxy note (αναλυση οθονης 1280χ800) και games σαν το modern combat 3 το οποιο ειναι first person shooter παιζει σε πραγματικη 1280x800 με αψογο framerate και γραφικα που πιστευω το psvita ακομα δεν μας εχει δειξει. Και υποτιθεται οτι το chip γραφικων του psvita και η cpu ειναι κατα πολυ ανωτερα! ας μην λεμε αυτη την καραμελα συνεχεια οτι τα παιχνιδια του psvita δεν ειναι τοσο καλα ακομα γιατι ειναι port κλπ. To mortal kombat που αγορασα στο psvita δεν ειναι κανενα παιχνιδι με τεραστια περιβαλοντα ωστε να επιβαρύνεται τοσο το chip γραφικων του και να γεμιζει η ram. Ενα

 

Modern Combat 3

 

Galaxy Note 1280x800 -> 1.024.000 pixels

 

Psp Vita 702x420 -> 300.000 pixels (και δεν μπορει να πιασει σταθερα 30 fps ? -> NΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ)

 

Ασε που η οθονη του PSP VITA ειναι χειροτερη απο του GALAXY NOTE.

 

Δεν υπαρχει καμια μα καμια δικαιολογια για το PSP VITA οσον αφορα την αποδοση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι ειναι φιλε μου, κι εγω εχω το galaxy note (αναλυση οθονης 1280χ800) και games σαν το modern combat 3 το οποιο ειναι first person shooter παιζει σε πραγματικη 1280x800 με αψογο framerate και γραφικα που πιστευω το psvita ακομα δεν μας εχει δειξει. Και υποτιθεται οτι το chip γραφικων του psvita και η cpu ειναι κατα πολυ ανωτερα! ας μην λεμε αυτη την καραμελα συνεχεια οτι τα παιχνιδια του psvita δεν ειναι τοσο καλα ακομα γιατι ειναι port κλπ. To mortal kombat που αγορασα στο psvita δεν ειναι κανενα παιχνιδι με τεραστια περιβαλοντα ωστε να επιβαρύνεται τοσο το chip γραφικων του και να γεμιζει η ram. Ενα

 

και με το χειρισμο πως τα πας ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και με το χειρισμο πως τα πας ;

 

Οσον αφορα το modern combat 3 για παραδειγμα, προσωπικα με βολευει περισσοτερο ο χειρισμος μεσω touch screen , η διαδρομη της κινησης ειναι μεγαλυτερη και πιο έλεγχομενη με τους αντιχειρες ενω με τα analog sticks του psvita η διαδρομη τους ειναι πολυ μικρη , δεν εχουν καμια σχεση με το ps3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσον αφορα το modern combat 3 για παραδειγμα, προσωπικα με βολευει περισσοτερο ο χειρισμος μεσω touch screen

Σε βοηθάει να παίζεις με touch screen και μάλιστα FPS; Τι να πω, ή είσαι πολύ καλός ή έχω χάλια δάκτυλα. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω τα ελεγα οτι δεν εχει κανα τρομερο HW.

 

Eνα απλο κινητο ειναι στην ουσια με ιδια Power VR οπως το New Ipad.

 

SGX543MP4 νομιζω ?

 

Aπλα ειχε πλακα που θα κατατροπωνε το 3DS. :-D

 

Και κατι τελευταιο, λογω ελλειψης χρονου ειχα αφησει κανα μηνα στην ακρη και βιτα και 3DS. Τα ανοιξα και ενω το 3DS ηταν στο σημειο φορτισης που το ειχα αφησει, το Vita ηταν νεκρο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κατι τελευταιο, λογω ελλειψης χρονου ειχα αφησει κανα μηνα στην ακρη και βιτα και 3DS. Τα ανοιξα και ενω το 3DS ηταν στο σημειο φορτισης που το ειχα αφησει, το Vita ηταν νεκρο :P

εμενα παντως το βιτα επειδη δεν το ανοιγω καθε μερα μπορει να μην το ανοιξω και καθολου μεσα σενα μηνα οποτε το ανοιγω η μπαταρια ειναι εκει που την ειχα αφησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...