Προς το περιεχόμενο

PlayStation Vita Topic [PS Vita]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι και θεμα ανθρωπου.

 

Εμενα δυστυχως δε με βολευουν, νιωθω δλδ οτι οποτε παιζω με το βιτα κανω αγκαρια, και μεγαλο μερος αυτου φυσικα οφειλετε στα

games, τα οποια οπως πολλακις εχουμε πει ειναι μικρα αδελφια των παιχνιδιων του PS3, με υποχρεωτικα touch controls.

 

Tα μονα που εχω απολαυσει ειναι το MGS Collection, παρολο που δε το περιμενα γιατι ειδικα αυτη η σειρα λογω του στησιματος της και των τεραστιων σινεματικ φανταζομουν δυσκολο να απολαυσης αυτο τον τιτλο αλλα αντιθετως λογω της οθονης ειναι χαρμα οφθαλμων, και το LBP γιατι ειναι κομμενο και ραμμενο στις δυνατοτητες του βιτα.

 

To Resistance προσωπικα το θεωρω οτι χειροτερο εχει βγει. Χαλια AI, μετρια γραφικα, σεναριο κενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καπως ετσι το καταλαβαινω στα χερια μου και εγω. Ευτυχως για μενα θα παιρνω απο εδω και περα παιχνιδια αποκλειστικα φτιαγμενα για τις δυνατοτητες του vita και απο την αλλη δυστυχως γιατι με τετοιο control συστημα θα περιμενε κανεις οτι ειναι σε θεση να παιξει καποιος με ανεση κατι σαν το Ninja Gaiden Sigma που ομως δεν ειναι αληθεια. Εχει ομως παρα πολυ καλο D-pad και επιτελους ειναι κανονικος σταυρος και οχι 4 κομματια οπως στο PSP ή στο κανονικο dual shock. Επισης τα πληκτρα φενεται να ειναι σε θεση να αντεξουν περισσοτερο καιρο απο αυτα του PSP τα οποια χαλανε ή μαζευουν μαρμιτα μεσα τους.

 

Σωστη η τοποθετηση 2 μοχλων (αν και οχι απαραιτητη), λαθος επιλογη για stics ομως. Επρεπε να του φορεσουν sliders σαν και αυτο που εχει το 3DS το οποιο ειναι πραγματικα φοβερο. Αν μπορουσα να βαλω το D-pad του PSV στο 3DS και αν μπορουσα να βαλω το slider του 3DS στο PSV τοτε θα ειχαμε τελειο συστημα ελεγχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tραγικο το Resistance του vita.Ειδικα μετα το 3 του ps3..

 

Naruto ναι μια χαρα με βολεψαν.Ειναι θεμα συνηθειας ή μπορει και ανθρωπου οπως λεει ο hollow.

Απο τα shooters μονο στο uncharted δυσκολευτηκα.Νομιζω τωρα ομως αν το ξαναπαιζα θα μου ηταν πιο ευκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tραγικο το Resistance του vita.Ειδικα μετα το 3 του ps3..

 

Naruto ναι μια χαρα με βολεψαν.Ειναι θεμα συνηθειας ή μπορει και ανθρωπου οπως λεει ο hollow.

Απο τα shooters μονο στο uncharted δυσκολευτηκα.Νομιζω τωρα ομως αν το ξαναπαιζα θα μου ηταν πιο ευκολο.

 

Εγώ έχω μεγάλα δάχτυλα και παλάμη οπότε ίσως μου φανεί άβολο αρχικά το vita...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αγχώνεται με αυτά που λέτε για το Resistance.. Τόσο χάλι είναι?

Μου είπε φίλος μου οτι δεν είναι ωραίο, αλλά τόσο πιά..?

 

Περί κουμπιών κλπ, εμένα με χάλασε που είναι μικρά τα κουμπιά και κοντά μεταξύ τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kai του 3DS, δε το βρισκω τελειο το Circle , πιανω πολλες φορες τον ευατο μου οταν παιζω να διορθωνω συνεχως την θεση του αντιχειρα πανω του γιατι γλυστραει σαν αποτελεσμα του 0 υψους του circle.

 

Εγω θα θελα το κεφαλι (την επιφανεια δλδ) του Circle στα στικς του βιτα και για τα δυο, αλλα μεταξυ των δυο προτιμω του 3DS,

για λογους που λενε και τα παιδια απο πανω σε γενικες γραμμες.

 

Το Resistance περα απο τα γραφικα γιατι αυτα δεν ειναι το παν, πεφτει θυμα των δυνατοτητων του βιτα.

 

Εχει πολλες κινησεις που αναγκαστικα τις κανεις με touch controls, και γι'αυτο το λογω οι κακοι, εχουν οπως δειχνει νοητα

κακη αι, στο να σε περιμενουν να κανεις την κινηση, να το πω αλλιως λαγκαρουν στις αντιδρασεις τους, αν μπορω να το μετααφερω σωστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To RESISTANCE +1 gia το ποσο μαπα παιχνιδι ειναι!!!! υπαρχει το demo του εαν δεν κανω λαθος στο store του vita Οποτε μπορειτε να το δοκιμασετε...

 

Το F1 πιστευετε οτι αξιζει τωρα που επεσε στα 19Ε? το εχει παιξει κανεις? γιατι απο τα videoreviews Που βλεπω ειμαι στο τσακ πριν το παρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι το κακο με το βιτα, οτι οταν κατι το εχεις παιξει σε home console ποιος ο λογως να το παιξεις και εκει ?

 

Ακομα και το Most wanted λενε ειναι οτι ιδιο με τα μεγαλα αδελφια, οκ κατορθωμα, αλλα γιατι να το παρω και στο βιτα, οταν

θα το εχω λιωσει στο PS3 ή στο Xbox.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα ο μονος λογος για τον οποιο αγοραζω -προσωπικα-και στις "μεγαλες" αλλα και στην "μικρη" το παιχνιδι 2 φορες ειναι γιατι θελω να μπορω να το παιξω οταν δεν ειμαι σπιτι. Σιγουρα η αισθηση δεν ειναι η ιδια, ομως η "ελευθερια" να μπορω να παιζω ενα παιχνιδι που μου αρεσει οπου και εαν ειμαι μου φτανει και μου περισσευει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσεξε λοιπον εδω το λαθος της Sony.

 

Aυτο που λες ειναι ωραια μαγκια, αλλα.

 

Πριν καιρο αγορασα το Komplete editio του MK9 στο PS3, στα 34 και μολις βγηκε στο Vita, το πηρα παλι στα 40.

 

Οταν το πηρα λογω καυλας δε με νοιαζε αλλα μετα σκεφτηκα οτι κανονικα παιχνιδια με Cross play, ή ακριβεις μεταφορες απο το PS3 στο Vita, θα επρεπε να ειχαν ενα συστημα ανταμοιβης. Δλδ το πηρα στο ενα απο τα δυο κοψε κατι απο την τιμη του στην αγορα στην αλλη κονσολα, μη μου τα πουλας Full Price, και φυσικα φροντισε να εχουν πληρη συμβατοτητα τα Saves μεταξυ τους, αλλιως μου εχεις δωσει δυο διαφορετικα μηχανηματα που δεν μοιραζονται τπτ μεταξυ τους.

Επεξ/σία από hollow_83
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτο συμφωνω 1000%, επισης θα ηθελα να ξεκλειδωνει διαφορα εαν εχεις και τα δυο πχ θυμαμαι το Outrun 2006 coast to coast για PS2 και PSP εαν τα "ενωνες" μεταξυ τους με το usb "ξεκλειδωναν" καποια αυτοκινητα εκατερωθεν που δεν μπορουσες να τα "κερδισεις" με αλλο τροπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...