Προς το περιεχόμενο

PlayStation Vita Topic [PS Vita]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για μένα η τέχνη έχει περισσότερη σημασία απο τα τοπ 3d γραφικά,το muramasa στην οθόνη του vita θα είναι mind blowing,τέτοια παιχνίδια χρειάζεται μια φορητή συσκευή ,όχι cod . απο την άλλη το orgarhythm δεν μου άρεσε ,κλαιν υπάρχουν πολύ καλύτερα παιχνίδια στο είδος,άσε που τέτοια παιχνίδια είναι για mobile gaming ,σε κονσόλα όπως είναι το vita θα ήθελα πιo σοβαρά games

 

βοήθα το Psvita σόνυ,είναι φοβερή κονσόλα...ήδη το θεωρούν μια απο τις πιο αποτυχημένες κονσόλες όλων των εποχών και δεν του αξίζει http://www.tomshardware.com/picturestory/611-console-handheld-fail.html .έχει φοβερό Hardware ,ένα tweaking στην τιμή (και τις κάρτες) και 2-3 first party games τον χρόνο απο major studios(όχι οτινανε όπως τώρα) και η κονσόλα θα εκτιναχθει

 

γενικα τα τελευταία χρόνια  με τραβάει  το φορητό gaming παραπάνω (μάλλον ακολουθάω ιαπωνέζικη νεοτροπία gaming) και θέλω το psvita να πετύχει όπως και το 3ds.δεν θέλω να χαθεί η σόνυ απο τις φορητές(με ένα πιθανό discontinued) αλλα θέλω να σεβαστεί και τα fransize της και να τα βγάζει σωστά σε φορητές εκδώσεις όπως π.χ με το Little big planet για το vita που ακούω οτι είναι αξιόλογο,καμία σχέση με το uncharted(naughty dog ffs,παπάδες μπορεί να κάνει με το vita)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

για μένα η τέχνη έχει περισσότερη σημασία απο τα τοπ 3d γραφικά,το muramasa στην οθόνη του vita θα είναι mind blowing,τέτοια παιχνίδια χρειάζεται μια φορητή συσκευή ,όχι cod . απο την άλλη το orgarhythm δεν μου άρεσε ,κλαιν υπάρχουν πολύ καλύτερα παιχνίδια στο είδος,άσε που τέτοια παιχνίδια είναι για mobile gaming ,σε κονσόλα όπως είναι το vita θα ήθελα πιo σοβαρά games

 

βοήθα το Psvita σόνυ,είναι φοβερή κονσόλα...ήδη το θεωρούν μια απο τις πιο αποτυχημένες κονσόλες όλων των εποχών και δεν του αξίζει http://www.tomshardware.com/picturestory/611-console-handheld-fail.html .έχει φοβερό Hardware ,ένα tweaking στην τιμή (και τις κάρτες) και 2-3 first party games τον χρόνο απο major studios(όχι οτινανε όπως τώρα) και η κονσόλα θα εκτιναχθει

 

γενικα τα τελευταία χρόνια  με τραβάει  το φορητό gaming παραπάνω (μάλλον ακολουθάω ιαπωνέζικη νεοτροπία gaming) και θέλω το psvita να πετύχει όπως και το 3ds.δεν θέλω να χαθεί η σόνυ απο τις φορητές(με ένα πιθανό discontinued) αλλα θέλω να σεβαστεί και τα fransize της και να τα βγάζει σωστά σε φορητές εκδώσεις όπως π.χ με το Little big planet για το vita που ακούω οτι είναι αξιόλογο,καμία σχέση με το uncharted(naughty dog ffs,παπάδες μπορεί να κάνει με το vita)

Τα καλύτερα παιχνίδια που έχουν βγει σε retail μέχρι στιγμής για το Vita και που χάνει κάποιος που δεν το έχει είναι τα εξής:

 

Uncharted: Golden Abyss

Gravity Rush

LittleBigPlanet Vita

 

Δυστυχώς μόνο αυτά τα 3. Άντε να έβαζες το AC αλλά αυτό δεν είναι σε καμία περίπτωση λόγος αγοράς της κονσόλας. Από digital υπάρχουν άλλα αρκετά καλά όπως:

 

Tales of Space: Mutant Blobs Attack

Sound Shapes

Escape Plan

 

Και πρέπει να έχει μερικά ακόμα.Φυσικά ο πιο αναμενόμενος τίτλος του Vita για το 2013 είναι το πολλά υποσχόμενο Teraway.

 

http://www.youtube.com/watch?v=NK6_QvdxyXQ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθε Τετάρτη για 6 εβδομαδες 1 Playstation mobile game free απο την Sony

http://blog.us.playstation.com/2013/01/16/grab-a-free-playstation-mobile-game-every-wednesday-for-six-weeks/

Δεν είναι για Ελλάδα δυστυχώς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί σε πηγάδι κατουρήσαμε εμείς. τα ίδια δεν πληρώσαμε με τους αλλους για να το αγοράσουμε?

Τα κάνουν αυτά, διακρίσεις ανάλογα τον τόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

 

 

 

Τα καλύτερα παιχνίδια που έχουν βγει σε retail μέχρι στιγμής για το Vita και που χάνει κάποιος που δεν το έχει είναι τα εξής:

 

Uncharted: Golden Abyss

Gravity Rush

LittleBigPlanet Vita

 

Δυστυχώς μόνο αυτά τα 3. Άντε να έβαζες το AC αλλά αυτό δεν είναι σε καμία περίπτωση λόγος αγοράς της κονσόλας. Από digital υπάρχουν άλλα αρκετά καλά όπως:

 

Tales of Space: Mutant Blobs Attack

Sound Shapes

Escape Plan

 

Και πρέπει να έχει μερικά ακόμα.Φυσικά ο πιο αναμενόμενος τίτλος του Vita για το 2013 είναι το πολλά υποσχόμενο Teraway.

 

 

Δε νομιζω οτι ειναι μονο αυτα.....μαλλον  ξεχασες και τα:

 

RETAIL

 RAYMAN, Mortal Combat, Ultimate MARVEL VS CAPCOM, Blazblue,

 

DIGITAL

Sine Mora, A-Men και μερικα ακομα.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παραπάνω έχουν κυκλοφορήσει και σε άλλες πλατφόρμες.

Αυτό ακριβώς. Μίλησα για τις αποκλειστικότητες. Αυτές είναι που ενδιαφέρουν κυρίως έναν αγοραστή, όχι τα multiplatform.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδια γιατι "κολλατε" στο εαν ειναι multiplatform ή οχι? δηλαδη γιατι μονο αυτα να ενδιαφερουν εναν υποψηφιο αγοραστη? με το ιδιο σκεπτικο στο ps3 4~5 παιχνιδια ειναι αποκλειστικοτητες, το ιδιο και στο Χ360 δηλ αυτες δεν αξιζουν σαν κονσολες? δηλ δεν ενδιαφερουν εναν αγοραστη εαν μπορει να παιξει και αλλα ΚΑΛΑ παιχνιδια και ας ειναι και multiPlatform? οταν καποιος γραφει οτι μονο αυτα τα παιχνιδια "αξιζουν" σε μια ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ κονσολα ολοι κολλανε και μετα αναπαραγαγουν αυτο που διαβασαν και ξαφνικΑ ΚΑΤΑΛΗΓΕΙς να διαβαζεις οτι στη ταδε ή τη δεινα κονσολα αξιζουν μονο 2~3 παιχνιδια και τιποτα αλλο!!!! με τραγικο αποτελεσμα πολλοι που θα ηθελαν να την αγορασουν να "κολλανε" σε αυτο και να μην προχωρανε σε αγορα εξαιτιας αυτου!!!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί τα multiplatform μπορείς να τα παίξεις και αλλού, και μάλιστα πολύ καλύτερα. Δε νομίζω να πάρει κανείς PSVita για να παίζει Rayman για παράδειγμα.

Το PS3 μόνο για τα exclusives του αξίζει μιας και τα περισσότερα multiplatform είναι ανώτερα στο Χ360.

 

Προσωπικά αν έχεις PS3 ή Χ360 δεν βρήσκω λόγο να πάρεις Vita για τα multiplatform. Και γενικά δεν αξίζει να πάρεις γιατί τα παιχνίδια που έχει είναι (ακόμα) μετρημένα στα δάχτυλα.

 

υγ : τα παραπάνω είναι καθαρά προσωπική άποψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί τα multiplatform μπορείς να τα παίξεις και αλλού, και μάλιστα πολύ καλύτερα. Δε νομίζω να πάρει κανείς PSVita για να παίζει Rayman για παράδειγμα.

Εφερες και εσυ παραδειγμα..

:P

 

Ανετα επιλεγω vita αντι για Ps3 για το rayman.Μου φαινεται αρκετα καλυτερο στο vita λογο χρωματων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα multiplatform μετράνε στις οικιακές κονσόλες. Γιατί κάποιος που έχει PS3 ή 360 να πάρει ps vita για να παίξει στις 5 ίντσες το most wanted? Θα κάτσει να ευχαριστηθεί στην οθόνη του σε πολλές ίντσες. Για το Vita πρέπει να σχεδιαστούν παιχνίδια που ταιριάζουν στο φορητό, όπως είναι το Gravity Rush, το LBP και το tearaway (και καποια αλλα που ερχονται φετος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδια γιατι "κολλατε" στο εαν ειναι multiplatform ή οχι? δηλαδη γιατι μονο αυτα να ενδιαφερουν εναν υποψηφιο αγοραστη? με το ιδιο σκεπτικο στο ps3 4~5 παιχνιδια ειναι αποκλειστικοτητες, το ιδιο και στο Χ360 δηλ αυτες δεν αξιζουν σαν κονσολες? δηλ δεν ενδιαφερουν εναν αγοραστη εαν μπορει να παιξει και αλλα ΚΑΛΑ παιχνιδια και ας ειναι και multiPlatform? οταν καποιος γραφει οτι μονο αυτα τα παιχνιδια "αξιζουν" σε μια ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ κονσολα ολοι κολλανε και μετα αναπαραγαγουν αυτο που διαβασαν και ξαφνικΑ ΚΑΤΑΛΗΓΕΙς να διαβαζεις οτι στη ταδε ή τη δεινα κονσολα αξιζουν μονο 2~3 παιχνιδια και τιποτα αλλο!!!! με τραγικο αποτελεσμα πολλοι που θα ηθελαν να την αγορασουν να "κολλανε" σε αυτο και να μην προχωρανε σε αγορα εξαιτιας αυτου!!!!! 

Γιατι καποιος πρεπει να ειναι βλαμμενος για να προτιμησει στα 40 ευρω μια χειροτερη εκδοση του Χ παιχνιδιου αντι να προτιμησει την 15-20 ευρω κανονικη εκδοση της home κονσολας. Αν μου πεις οτι "ναι αλλα αλλο Vita αλλο PS3" τοτε πολυ ωραια ας μου προσφερουν αλλο παιχνιδι, οχι χειροτερη εκδοση του μεγαλου αδερφου στην διπλασια+ τιμη. Ακομα και στην ιδια τιμη να ηταν παλι δεν αξιζει πολυ.

 

Οπως βλεπεις οι πωλησεις του Vita ειναι σε ελευθερη πτωση ακριβως για τον παραπανω λογο. Θελουμε παιχνιδια που δεν μπορουμε να παιξουμε πουθενα αλλου, θελουμε παιχνιδια που να βγαζουν μπροστα τη δυναμη του μηχανηματος και ναι ας υπαρχουν και τα αλλα μαζι του. Οχι ομως μονο επανακυκλοφορια στην επανακυκλοφορια και με τιμες που απλα δεν υπαρχουν. Ο κοσμος μιλαει με το πορτοφολι του. Ακομα και οι "τρωμε οτι μας πασαρουν" αμερικανοι δεν το γουσταραν αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ευκολα κρινεις και προσδιοριζεις καποιον σαν "βλαμμενο".....δηλ εαν καποιος θελει να απολαμβανει ενα αγαπημενο του παιχνιδι πχ RAYMAN, MOST WANTED, UMvC κλπ ΠΑΝΤΟΥ ειναι "βλαμμενος"? ΟΚ παω πασο......προσωπικα δεν θελω παιχνιδια που δεν μπορω να παιξω αλλου με ενδιαφερει πιο πολυ να μπορω να συνεχιζω ενα παιχνιδι που ξεκινησα στο PS3 μου στο μετρο, το αυτοκινητο, το αεροπλανο, στο vita Μου και οτΑΝ ξαναγυρισω σπιτι μου να μπορω να το συνεχισω ΞΑΝΑ εκει......Ή οπως στις περιπτωσεις των παιχνιδιων που ανεφερα να μπορω αυτα που μου ΑΡΕΣΑΝ στο PS3 να τα απολαμβανω και στο vita μου....ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ να μην τα αγοραζω και να προσεφεραν την επιλογη οπως το all stars battle royale "ΤΟ ΑΓΟΡΑΖΩ στο PS3 μου το εχω τσαμπα στο vita", αλλα ουδεις τελειος!!!!!!!!

 

Οσο για το "πωλησεις σε ελευθερη πτωση"......ειναι απολυτως λογικο....

 

πειρατεια = μηδενικη στο vita =>πτωτικες πωλησεις.

 

ειναι τυχαιο που ολα ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ φορητα ακομα και το Psp συνεχιζουν να πουλανε σαν τρελλα?

ειναι τυχαιο που το PS3 συνεχιζει να πηγαινει σχεδον απατο οταν το 2 συνεχιζει να πουλαει σαν τρελλο?

ειναι τυχαιο το οτι το Χ360 συνεχιζει να περναει σε πωλησεις το PS3? γιατι μην μου πεις οτι το HALO το FORZA και ΤΟ GOW εκαναν την διαφορα se αυτη την γενια κονσολων......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...