Προς το περιεχόμενο

PlayStation Vita Topic [PS Vita]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Spinemm θα σε παρακαλούσα αν γίνεται να σταματήσεις να χρησιμοποιείς κεφαλαία και bold στα κείμενα σου γιατί φαίνεται σαν να φωνάζεις και δεν είναι καθόλου ευγενικό.

 

Το θέμα είναι πως δεν συνεχίζεις τα παιχνίδια από την οικιακή στην φορητή. Πχ στο most wanted. Πως γίνεται να συνεχίσεις το παιχνίδι που έπαιζες στο PS3? Αναγκαστικά έχεις διαφορετικό save στο vita.

 

Για την πειρατεία που λες. Το Vita αν σπάσει την έχουμε βάψει. Δεν πρόκειται να δούμε παιχνίδια για παιχνίδι. Ποιος θα κάτσει να φτιάξει ένα παιχνίδι για το vita όταν αυτό έχει πουλήσει 4εκ κονσόλες, το 70% αυτών να είναι σπασμένα?

 

Σχετικά με αυτά που έγραψες στο τέλος. Το 3DS είναι η κυρίαρχη φορητή κονσόλα αυτήν την στιγμή και όχι το PSP. Και φυσικά 2 χρόνια μετά και το 3DS δεν έχει σπάσει ακόμα. 

 

Το PS3 πριν λίγες μέρες πέρασε το 360 σε πωλήσεις. Συνεχώς πουλάει περισσότερο. Που είδες εσύ ότι πάει άπατο?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πειρατεια = μηδενικη στο vita =>πτωτικες πωλησεις.

 

ειναι τυχαιο που ολα ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ φορητα ακομα και το Psp συνεχιζουν να πουλανε σαν τρελλα?

Συμφωνω απολυτα οτι ειναι και αυτο βασικος λογος αλλα το 3DS εχει χακαριστει και πουλαει περισσοτερο;

 

ειναι τυχαιο που το PS3 συνεχιζει να πηγαινει σχεδον απατο οταν το 2 συνεχιζει να πουλαει σαν τρελλο?

ειναι τυχαιο το οτι το Χ360 συνεχιζει να περναει σε πωλησεις το PS3? γιατι μην μου πεις οτι το HALO το FORZA και ΤΟ GOW εκαναν την διαφορα se αυτη την γενια κονσολων......

 

Διαφωνω καθετως και οριζοντιως

post-205578-0-06219700-1358629628_thumb.png

Για κοιτα ποιος περναει ποιον τα τελευταια χρονια και που εχει φτασει η διαφορα (2Μ). βαλε και τον +1 χρονο που επαιζε μπαλα μονο του του ΧΒΟΧ και ειχε γινει μοδα λογω τρομερου χασματος γραφικων απο τις προηγουμενες κονσολες.

βαλε και το γεγονος οτι παραλληλα με το ΠΣ3 επαιζε και το ΠΣ2.

Βαλε και το οτι οι πρωτες ΧΒΟΧ πεθαναν ολες και οι περισσοτεροι χρηστες στο Αμερικα εχουν παρει τουλαχιστον 2 ΧΒΟΧ. Και λογω COD πολλοι για να παιζουν ονλαιν εχοντας την αλλη κονσολα χακαρισμενη

Θα μου πεις και το ΠΣ3 εχει τα ΥΛΟΔ στις φατ, αλλα οχι σε τοσο μεγαλο ποσοστο οπως τα RROD. fat 60αρια παιζουν ακομα, ΧΒΟΧ Xenon + Zephyr ειναι ολες στα νεκροταφεια κονσολων

Αν το ΠΣ3 παει απατο το ΧΒΟΧ τι κανει τοτε;

 

Spinemm θα σε παρακαλούσα αν γίνεται να σταματήσεις να χρησιμοποιείς κεφαλαία και bold στα κείμενα σου γιατί φαίνεται σαν να φωνάζεις και δεν είναι καθόλου ευγενικό.

 

Να κανω το δικηγορο του διαβολου λιγο :) και γω πολλες φορες χρησιμοποιω bold η κεφαλαια οχι για να φωναξω αλλα για να τονισω κατι  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω απολυτα οτι ειναι και αυτο βασικος λογος αλλα το 3DS εχει χακαριστει και πουλαει περισσοτερο;

 

 

Διαφωνω καθετως και οριζοντιως

attachicon.gifTotal1.png

Για κοιτα ποιος περναει ποιον τα τελευταια χρονια και που εχει φτασει η διαφορα (2Μ). βαλε και τον +1 χρονο που επαιζε μπαλα μονο του του ΧΒΟΧ και ειχε γινει μοδα λογω τρομερου χασματος γραφικων απο τις προηγουμενες κονσολες.

βαλε και το γεγονος οτι παραλληλα με το ΠΣ3 επαιζε και το ΠΣ2.

Βαλε και το οτι οι πρωτες ΧΒΟΧ πεθαναν ολες και οι περισσοτεροι χρηστες εχουν παρει τουλαχιστον 2 ΧΒΟΧ. Θα μου πεις και το ΠΣ3 εχει τα ΥΛΟΔ στις φατ, αλλα οχι σε τοσο μεγαλο ποσοστο οπως τα RROD. fat 60αρια παιζουν ακομα, ΧΒΟΧ Xenon + Zephyr ειναι ολες στα νεκροταφεια κονσολων

Αν το ΠΣ3 παει απατο το ΧΒΟΧ τι κανει τοτε;

 

Να κανω το δικηγορο του διαβολου λιγο :) και γω πολλες φορες χρησιμοποιω bold η κεφαλαια οχι για να φωναξω αλλα για να τονισω κατι  

Το είπα απλά γιατί το βάζει πολλές φορές, και όπως και να το κάνουμε δεν μου κάθετε καλά στο μάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι πως δεν συνεχίζεις τα παιχνίδια από την οικιακή στην φορητή. Πχ στο most wanted. Πως γίνεται να συνεχίσεις το παιχνίδι που έπαιζες στο PS3? Αναγκαστικά έχεις διαφορετικό save στο vita.

Θεμα γουστου ειναι και επ αυτου δεν υπαρχει αντιπαραθεση. Ο καθενας το βλεπει απ τη δικη του σκοπια, απλα καταθετουμε τις αποψεις μας.

Παραδειγμα. Και γω πηρα το NFS για το βητα γιατι δε μπορω να κατσω να το παιξω στο ΠΣ3. Για κολοβαρεμα 2-3 πιστες στα γρηγορα ειναι καλο κατα την αποψη μου. Αλλα δε το θεωρω παιχνιδι που θα κατσω να ασχοληθω μπροστα στην TV. Οπως και Rayman Origins. Τελειο αισθητικα μπορει να εχει και ωραιο gameplay αλλα μονο σε handheld θεωρω πως μπορω να παιξω platform game. Αποψη μου ειναι, οπως τη βρισκει ο καθενας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεμα γουστου ειναι και επ αυτου δεν υπαρχει αντιπαραθεση. Ο καθενας το βλεπει απ τη δικη του σκοπια, απλα καταθετουμε τις αποψεις μας.

Παραδειγμα. Και γω πηρα το NFS για το βητα γιατι δε μπορω να κατσω να το παιξω στο ΠΣ3. Για κολοβαρεμα 2-3 πιστες στα γρηγορα ειναι καλο κατα την αποψη μου. Αλλα δε το θεωρω παιχνιδι που θα κατσω να ασχοληθω μπροστα στην TV. Οπως και Rayman Origins. Τελειο αισθητικα μπορει να εχει και ωραιο gameplay αλλα μονο σε handheld θεωρω πως μπορω να παιξω platform game. Αποψη μου ειναι, οπως τη βρισκει ο καθενας.

Το Rayman είναι πάρα πολύ καλό στο Vita. Αλλά θα ήθελα ένα νέο rayman, και όχι την μεταφορά από τα άλλα συστήματα. Το παίζω το Rayman στο PS3 και με co-op είναι πιο διασκεδαστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην ακούω το Psvita δεν πουλάει λόγο πειρατείας τρελένομαι, και το 3ds δεν έχει σπάσει , παίζει μόνο ds homebrew ¨οπως το vita παίζει Psp homebrew atm. αλλα οι πωλήσεις του 3ds είναι 40πλάσιες σχεδόν κάθε εβδομάδα ,δεν είναι τυχαίο

 

τα έχουμε πει άποιρες φορές τα στραβοπατήματα του vita, προσωπικά περιμένω bundle με το Ps4 στα 500ε ,τότε θα το τσιμπήσω,η σόνυ δεν το έχει κατεβάσει τιμή για έναν και μόνο λόγο γιατί θέλει να το βάλει σε Bundle με το Ps4 έτσι ώστε να πουλήσουν και τα 2 και να κοντράρει και το wii u tablet interface .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ευκολα κρινεις και προσδιοριζεις καποιον σαν "βλαμμενο".....δηλ εαν καποιος θελει να απολαμβανει ενα αγαπημενο του παιχνιδι πχ RAYMAN, MOST WANTED, UMvC κλπ ΠΑΝΤΟΥ ειναι "βλαμμενος"?

Θα σταθω εδω μονο μιας και στα αλλα ηδη πηρες απαντηση απο αλλους. Οχι αυτος που θελει συγκεκριμενα παιχνιδια στο χερι δεν ειναι βλαμμενος. Λιγο αρπαγμενος ειναι (οπως και εγω φυσικα) αλλα σε καμια περιπτωση δεν μιλαει για ολους και σε καμια περιπτωση δεν ειμαστε αρκετοι για να μας δωσουν σημασια σε αυτα που θελουμε. Εγω εχω Disgaea 3 στο PSV μου αλλα και στο PS3 μου (χρονια τωρα αυτο) αλλα το παιχνιδι προτιμω να το παιζω στο Vita παρα στο PS3 μου. Ειναι η φυση του τετοια. Δεν ειναι ολοι ομως σαν εμενα, δεν θα βρεις πολυ κοσμο που αν εχει ηδη ενα παιχνιδι θα το παρει και αλλου.

 

Επισης ασχετα αν ειναι φορητα συστηματα δεν τα παιρνουν ολοι για να κανουν ταξιδια. Τα παιρνουν στην καφετερια, στην παραλια, στις μεταφορες, δεν μενουν δηλαδη χωρις κονσολα μερες ολοκληρες για να πεις οτι σωνει και καλα ο αλλος θα προτιμησει να παρει Most Wanted ή UMvsC3 στο PSV του ειδικα οταν αυτα τα παιχνιδια ειναι χειροτερες εκδοσεις με διπλασιες τιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανα καινουριο παιχνιδια στο πλας ποτε θα δωσουν?και δεν εννοω παιχνιδι mobile,mini και βλακειες καταλαβενεται τι εννοω

Ελπίζουμε μέσα στον Φεβρουάριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@naruto τα bold και τα κεφαλαια ειναι για να τονισω αυτο που θελω...εαν δεν σου καθεται καλα στο ματι sorry το σεβομαι αλλα δεν θα μπορεσω να το σταματησω.....αλλωστε δεν εχω κανενα "λογο" να "φωναξω" εαν ηθελα να κανω κατι τετοιο πιστεψε με θα το εκανα διαφορετικα και σιγουρα ΟΧΙ μεσα σε ενα thread για παιχνιδομηχανες ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΧΙ πισω απο ενα πληκτρολογιο και μια οθονη.......επισης, naruto, χωρις παρεξηγηση, αλλα, εμενα πιο πολυ με "ενοχλει" να γραφει καποιος ανθρωπος για την πειρατεια και ποσο κακο κανει στην υποστηριξη μιας κονσολας οταν πχ στην υπογραφη του "διαφημιζει" οτι εχει "πειραγμενες κονσολες ή δινει-ζηταει συμβουλες για το "σπασιμο"-φλασαρισμα-χακαρισμα μιας αλλης.....ειναι λιγο σχημα οξυμωρο.....και ΟΧΙ δεν ειμαι ο/η αναμαρτητος/τη πρωτος/η τον λιθον βαλετω!!!!!

 

@ikaruga Και εγω οταν γραφω ΣΑΦΩΣ και γραφω για μενα, ΣΑΦΩΣ και δεν πιστευω οτι ΜΟΝΟ η δικια μου αποψη ειναι η σωστη....ομως δε νομιζω οτι ειναι ΣΩΣΤΟ να "περιγραφεις" καποιον σαν "βλαμμενο" επειδη εχει τη "μουρλα" να αγοραζει κατι που του αρεσει ΣΕ ΟΠΟΙΑ και σε οσες κονσολες θελει....επισης για το συγκεκριμενο γεγονος εχω την εντυπωση οτι φασκεις και αντιφασκεις......

 

@mtzs οσον αφορα τα νουμερα και τα υπολοιπα....θα σου πω οτι ειμαι φανατικη PLAYSTATIONOYομως δεν μπορω να αμφισβητησω οτι στην τωρινη γενια κονσολων το PS3 εχει χασει τη "μαχη" στα νουμερα και τον πολεμο στην "υπεροχη" σαν συστημα...εστω και εαν η Μ$ το καταφερε ΑΥΤΟ, αναγκαζοντας ολους οσους εχουμε ΧΒΟΧ να αγορασουμε ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 2, 3 ή 4 (γραφοντας ετσι νουμερα πωλησεων υπερ της Μ$) κονσολες εξαιτιας του RROD.....προσωπικα εχω αγορασει 2phat και 2slim,αφου οι 2phat εχουν "αποδημησει" στο σκουπιδοτενεκε λογω RROD!!!!!!!

 

@skanjos  δε νομιζω οτι η SONY θα "σκοτωσει" ετσι την ΚΑΛΥΤΕΡΗ φορητη αυτη τη στιγμη (δυστυχως μονο οσον αφορα το θεμα hardware), αλλωστε πιστευω θα ηταν και ενα "πληγμα" στο γοητρο της σαν εταιρεια εαν αναγκαζοταν να δινει με καθε PS4 και ενα vita εν ειδει χειριστηριου(!!!!!!) σαν το Wii U.

Επεξ/σία από spinemm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ikaruga Και εγω οταν γραφω ΣΑΦΩΣ και γραφω για μενα, ΣΑΦΩΣ και δεν πιστευω οτι ΜΟΝΟ η δικια μου αποψη ειναι η σωστη....ομως δε νομιζω οτι ειναι ΣΩΣΤΟ να "περιγραφεις" καποιον σαν "βλαμμενο" επειδη εχει τη "μουρλα" να αγοραζει κατι που του αρεσει ΣΕ ΟΠΟΙΑ και σε οσες κονσολες θελει....επισης για το συγκεκριμενο γεγονος αισθανομαι οτι φασκεις και αντιφασκεις......

Αλλο να αγοραζει κατι που του αρεσει και αλλο να προτιμα να σκασει περισσοτερα λεφτα για χειροτερες εκδοσεις για παιχνιδια που ισως εχει ηδη. Εγω ειμαι ενας απο τους βλαμμενους καθως και το NGsigma και το Disgaea 3 τα εχω στο PS3 αλλα τα εχω και στο PSV μου. Τις εκδοσεις του PS3 τις πληρωσα συνολο 24 ευρω (10+14) ενω τα ιδια παιχνιδια στο PSV εσκασα 56 ευρω (30+26).

 

Ελπιζω να καταλαβαινεις οτι το παραπανω μονο ελαχιστοι σαν και του λογου μου θα το εκαναν. Ολοι οι αλλοι απλα θα προσπρνουσαν (και προσπερνανε οπως φενεται απο τις πωλησεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E!!! τοτε μαλλον γιναμε δυο....ομως δεν θεωρω οτι ειμαστε "βλαμμενοι"...."κολλημενοι" ΙΣΩΣ βλαμμενοι ομως ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΧΙ!!!!! αλλωστε οταν "αγαπας" καποιο παιχνιδι πιστευω οτι θες ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ να το απολαμβανεις σε οποια κονσολα εχεις!!!! πχ το ιδιο "κολλημα" εχω εγω με τις σειρες Crash Bandicoot και FF!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

......εμενα πιο πολυ με "ενοχλει" να γραφει καποιος ανθρωπος για την πειρατεια και ποσο κακο κανει στην υποστηριξη μιας κονσολας οταν πχ στην υπογραφη του "διαφημιζει" οτι εχει "πειραγμενες κονσολες ή δινει-ζηταει συμβουλες για το "σπασιμο"-φλασαρισμα-χακαρισμα μιας αλλης.....ειναι λιγο σχημα οξυμωρο.....

Οσον αφορα τη πειρατεια και το φλασαρισμα και τις συμβουλες. Ακριβως επειδη μιλησες για υποστηριξη κονσολας  θα σου αναφερω 1 απο τουλαχιστο 10 διαφορετικες αλλες περιπτωσεις που βαριεμαι να παραθεσω

Δες εδω

http://www.insomnia.gr/topic/473150-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-ps3/

Αν ηταν "χακαρισμενο" θα ηταν υποθεση 10-15 λεπτων να φτιαξει

Τωρα αν δεν χακαριστει ειναι υποθεση 140 ευρω και 2ωρης τουλαχιστον ταλαιπωριας να παρει refurbished απο την μαμα ΣΟΝΥ. Ακριβως επειδη υποστηριζεται σωστα η κονσολα !!!

Στο κοματι χακαρισματος -πειρατειας εχεις δικιο, αλλα μη παραβλεπουμε αλλες παραμετρους

 

Με ολη τη καλη διαθεση.......Πολυ οφφτοπικ βγηκαμε ομως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσον αφορα τη πειρατεια και το φλασαρισμα και τις συμβουλες. Ακριβως επειδη μιλησες για υποστηριξη κονσολας  θα σου αναφερω 1 απο τουλαχιστο 10 διαφορετικες αλλες περιπτωσεις που βαριεμαι να παραθεσω

Δες εδω

http://www.insomnia.gr/topic/473150-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-ps3/

Αν ηταν "χακαρισμενο" θα ηταν υποθεση 10-15 λεπτων να φτιαξει

Τωρα αν δεν χακαριστει ειναι υποθεση 140 ευρω και 2ωρης τουλαχιστον ταλαιπωριας να παρει refurbished απο την μαμα ΣΟΝΥ. Ακριβως επειδη υποστηριζεται σωστα η κονσολα !!!

Στο κοματι χακαρισματος -πειρατειας εχεις δικιο, αλλα μη παραβλεπουμε αλλες παραμετρους

 

Με ολη τη καλη διαθεση.......Πολυ οφφτοπικ βγηκαμε ομως

 

Συμφωνω για να....διαφωνησω!!!! τι θελω να πω....ΟΚ οι εταιρειες το παρατραβανε με την τεχνικη υποστηριξη (αλλωστε ΚΑΙ απο εκει "βγαζουνε") ομως πες μου ενα λογο πχ για να συνεχισει η SONY να προσφερει στους ελληνες υποτιτλισμενα παιχνιδια οπως το Uncharted 3 ΟΤΑΝ λογω πειρατειας θα εχει μικρη αγοραστικη κινηση.......αρα μικρα κερδη, αρα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ μικρο ενδιαφερον απο πλευρας "μαμας" SONY στην "προταση" της ελληνικης για μια τετοια κινηση και σε αλλα παιχνιδια!!!!!!

 

Και ειλικρινα σε δικαιολογιες του στυλ "μα αμα μου αρεσει θα το αγορασω" ΠΑΝΤΑ απανταω...."για να το παιξεις που?" στο φλασαρισμενο που για να "παιξει" θα σου ζητησει με το που θα βαλεις το δισκακι το "κανονικο" update? ή στη 2η κονσολα που (πιθανον θα) εχεις για το PSN-Live?

 

Δεν κατηγορω την πειρατεια-φλασαρισμα-χακαρισμα ή τους ανθρωπους που παιζουν με πειρατικα, ομως δεν την/το υποστηριζω κιολας, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ για το συγκεκριμενο "χωρο"!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...