Προς το περιεχόμενο

PlayStation Vita Topic [PS Vita]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω που θελω να αγορασω μια φορητη παιχνιδομηχανη και ειμαι αναμεσα στο 3ds xl και ps vita τι μου προτεινετε? Εχω λιωσει να διαβαζω αποψεις σε διαφορα forum, ακομα δεν καταλαβαινω για σκοτωνουν ολοι τα ps vita ( τα εχω δει και 130 ευρω!!) αλλα 3ds xl βλεπω πολυ σπανια σε αγγελιες, δεν ειμαι οπαδος καποιας εταιριας συγκεκριμενα, εχω σχεδον ολες τις κονσολες (απο nes μεχρι wii u day 1 release) αυτες που με εχουν κερδισει ειναι snes, mega drive, xbox 1, playstation 1, xbox 360.

Μιας και δεν εισαι"φαν" καποιας εταιριας και σε ενδιαφερει το gaming εγω θα σου προτεινα 3ds xl (το xl ομως οχι το κανονικο γιατι εχει μικροτερη οθονη).Το 3ds τα παει πολυ καλα στην αγορα και σαφως εχει βγαλει και βγαζει φοβερους τιτλους.Το vita τωρα ειναι αλλο θεμα, οπως ειπε ο mtzs ειναι ενα ανωτερο μηχανημα απο το 3ds και φυσικα πολυ καλητερη οθονη αλλα μας τα χαλαει με τα παιχνιδια.Εχει 4-5 τιτλους (και αλλους κανα 2 που περιμενουμε οπως το killzone) καλους αλλα δεν φτανουνε, θα βαρεθεις καποια στιγμη.Βαιβαια σιγουρα θα βγουνε νεοι τιτλοι (ή τουλαχιστον ετσι θελουμε να πιστευουμε) και θα παρει τα πανω του το μηχανημα αλλα δεν ξερουμε το ποτε.

Σιγουρα παντως αν αποφασισεις να πας στο vita θα βαλεις μια συνδρομη plus τουλαχιστον ναχεις να παιζεις κατι στο μηχανημα μην τρωει σκονες.Εγω το ειχα αγορασει τον περασμενο Μαϊο επαιξα κανα μηνα και μετα ετρωγε σκονες, ε και το πουλησα στο τελος, τωρα θα το ξαναπαρω οταν θα βγαλει τιτλους της προκοπης και θα ξερω οτι θα κατσω να ασχολειθω μαζι του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγω που θελω να αγορασω μια φορητη παιχνιδομηχανη και ειμαι αναμεσα στο 3ds xl και ps vita τι μου προτεινετε? Εχω λιωσει να διαβαζω αποψεις σε διαφορα forum, ακομα δεν καταλαβαινω για σκοτωνουν ολοι τα ps vita ( τα εχω δει και 130 ευρω!!) αλλα 3ds xl βλεπω πολυ σπανια σε αγγελιες, δεν ειμαι οπαδος καποιας εταιριας συγκεκριμενα, εχω σχεδον ολες τις κονσολες (απο nes μεχρι wii u day 1 release) αυτες που με εχουν κερδισει ειναι snes, mega drive, xbox 1, playstation 1, xbox 360.

Χωρίς δεύτερη σκέψη αξίζει το 3DS. Αν όμως δεν έχεις την οικονομική δυνατότητα να αγοράζεις παιχνίδια μιας και οι τιμές στα φορητά αγγίζουν θεό, τότε θα σου πρότεινα Vita με plus συνδρομή. Κοίτα και τα παιχνίδια της κάθε κονσόλας, αν παίζεις/ δεν παίζεις Mario Zelda κ διαφορα exclusive της Nintendο και τότε αποφασίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mtzs είναι πάρα πολύ δελεαστικό το ffx hd για το vita καθώς και το Pricedrop αλλα όπως είπα αργήσανε, μεθάυριο ανακοινώνεται το ps4, όλος ο gaming κόσμος μιλάει για εκείνο εδώ και 1 μήνα,εγώ κρατάω λεφτά στην άκρη απο τώρα για Ps4 ,δεν μου περισσέυουν πλέον για vita, όταν μου περίσσευαν λίγα τότε η σόνυ ήταν arrogant, θα αγόραζα vita,ήθελα και θέλω vita αλλα είναι η εντελώς λάθος στιγμή, και για όποιον πει οτι το ps4 θα βγει καλό νοέμβριο δεκέμβριο - αν το έχει αυτός τόσο έυκολο να μαζέψει 600+ ε για vita+ps4 σε 9-10 μήνες εγώ δυστυχώς δεν το έχω. και λίγα λέω γιατί το ps4 στην Ελλάδα θα έχει 430+ αν στον υπόλοιπο κόσμο έχει 400, μάλλον για μαζική παραγγελία απο na το βλέπω αν είναι region free στα 400δολλάρια πιο φτηνά θα μας βγει.

 

Psvita τώρα μετά απο 2χρόνια, στο σλιμ,όταν θα το έχουν και αρκετά φτηνό και "θα" έχει και library.και δεν φταίω εγώ ,η οικονομική κρίση και η βλακεία της σόνυ φταίει.btw στα 400ε οι καινούριες κονσόλες θα πουλήσουν? έχει ο κόσμος τόσα λεφτά να δώσει? εγώ προσωπικά το @$#%^ παξιμάδι θα κάνω αλλα θέλω day 1 νέα κονσόλα έχω Ps3 απο το 2007...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο εξωτερικο θα πουλησουν πιστευω, εδω χλωμο το κοβω εκτος απο κατι αρρωστακια σαν εσενα (δεν το λεω προσβλητικα)

και γω αρρωστος ειμαι και αρκετοι αλλοι αλλα day one 400 ευρω δε δινω για 3 βασικους λογους.

1. δε ντρεπομαι να το πω καθοτι ειναι γνωστο οτι θελω τη κονσολα να χακαρεται !!!

2. Επισης βασικο: ορμομενος απο τα παθηματα της προηγουμενης γενιας με YLOD + RROD με αυτες τις εταιριες κραταω μικρο καλαθι. Φυσικα θεωρω πολυ δυσκολο να επαναλαβουν την ιδια μαλακια και τωρα καθοτι σιγουρα θα περασανε απο πολυ πιο εξαντλητικα τεστς τις κονσολες αλλα και παλι 4 κατοσταρικα ειναι πολλα να τα κλαις.

3. θα περιμενω να δω τι βιβλιοθηκη θα εχουν αποκτησει και τι δυναμικο θα εχουν μετα απο 1μιση -2 χρονια και τοτε βλεπω-κρινω-πραττω αναλογα με τα γουστα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απογοήτευση. Νόμιζα ότι αυτό το μήνα θα δώσουν το lumines, αλλά τελικά πήρα το mega-man.

 

Κρίμα.

Επεξ/σία από marios_geo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δούμε αν θα ανέβουν οι πωλήσεις του Vita στο τέλος της εβδομάδας. Στο μεταξύ κατεβάστε το sly cooper demo από το PS Store. Είναι και στα ελληνικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δούμε αν θα ανέβουν οι πωλήσεις του Vita στο τέλος της εβδομάδας. Στο μεταξύ κατεβάστε το sly cooper demo από το PS Store. Είναι και στα ελληνικά. 

Ναι ειναι στα Ελληνικα οπως και αυτο στο PS3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

European Ratchet & Clank: QForce buyers get 2 free games

To make amends for the latest delay of Ratchet & Clank: Full Frontal Assault (known as QForce in PAL territories) for Vita, Sony will provide a second free game for those who purchased the PS3 version. The European PlayStation Blog notes those who purchased the PS3 version of the game, which was supposed to launch with cross-play for Vita, will also receive MotorStorm RC at no extra charge.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στις 20 Φλεβαρη ηταν η συναντηση της σονυ.

Ειπαν τιποτα για το ps vita ή απλως μιλησαν ΜΟΝΟ για την νεα κονσολα PS4

                                   |

                                  

                                  κανενα παιχνιδι εκτος sly cooper, killzone, ratchet θα βγει?

 

ή τζαμπα αγορασα το πσ βιτα..

 

1 χρονο και εναν αξιολογο τιτλο δεν ειδα(που λει ο λογος)

 

θα γινει τιποτα απο καμια αλλη εταιρια ( Ubisoft,Activision) ή η Σονυ θα βγαζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στις 20 Φλεβαρη ηταν η συναντηση της σονυ.

1 χρονο και εναν αξιολογο τιτλο δεν ειδα(που λει ο λογος)

θα γινει τιποτα απο καμια αλλη εταιρια ( Ubisoft,Activision) ή η Σονυ θα βγαζει?

Καλημερα. Αντε καιρος ειναι να καταρριπτεται σιγα σιγα ο μυθος γιατι πες πες γινεται καλη "προπαγανδα".

Λοιπον στις 20 Φεβ ανακοινωθηκε το ΠΣ4. Κατι πολυ σημαντικο που ανακοινωθηκε ειναι το cross + remote play του PSV με το ΠΣ4

Πολλοι μπορει να το πηραν στα ψιλα γραμματα. Αλλα αυτο που ειπε η σονυ ειναι οτι εχεις ενα παιχνιδι στο ΠΣ4. το σταματας και το συνεχιζεις στο PSV. Σιγουρα αυτο αποκλειεται να συμβαινει με ολα τα παιχνιδια και ειδικα με 3rd parties. Αλλα και μονο που θα υποστηριζει κατι τετοιο το ΠΣ4 δινει απο μονο του ωθηση στο PSV. Επιπροσθετως μας δειχνει τις δυνατοτητες του PSV. Και το μονο σιγουρο θεωρω οτι θα ειναι και cross buy αυτα τα παιχνιδια ειδικα αν ειναι αγορασμενα απο το store. Και χαιρομαι ακομη περισσοτερο γιατι η σονυ εμμεσως πλη σαφως δηλωσε οτι θα το υποστηριξει και αυτη η προοπτικη υποστηριξης εχει βαθος 5ετιας τουλαχιστον απο τωρα μιας και ειναι cross play με το ΠΣ4.

 

Παμε τωρα στους τιτλους που λες. Εγω εχω το PSV κανα μηνα και κατι. Εχω παρει και PSplus (37,5 ευρω)

Θες αξιολογους τιτλους; Ξερεις τι εχω με 37,5 ευρω;

1:UGA, 2:Gravity Rush, 3:Mortal Kombat, 4:Wipeout 2048, και ερχεται 5:MGS HD edition. Κατι αλλα στυλ Knytt και δε ξερω και γω τι δε τα βαζω μεσα.  Ε θελεις και κατι παραπανω; θα ερθει. Μην ειμαστε αχαριστοι !!!

 

Υπαρχουν και NFS + Fifa + Assassin's Creed + LBP + Rayman (παιχνιδια για ολα τα γουστα). Εμενα προσωπικα με υπερκαλυπτει. και σιγουρα θα βγουνε κι αλλα καλα και ομορφα.

Φυσικα ολα αυτα ειναι γουστα αλλα ας σταματησει πλεον το παραμυθακι περι τιτλων γιατι σιγα σιγα η βιβλιοθηκη θα αυξηθει αισθητα και για τις δυνατοτητες της κονσολας δε νομιζω πως χρειαζεται επιπελον κουβεντα. Ειδικα με το PS plus πιστευω καλυπτεται καθε χρηστης οσο αφορα τα γουστα του.

 

Αγορασα το PSV εν γνωση μου οταν ολοι το θαβανε πριν κανα μηνα, και βλεπω πως ολοι σκοτωνουν τις κονσολες τους. Αλλα τωρα θεωρω πως ηταν πολυ καλη κινηση αγορας τη δεδομενη χρονικη στιγμη μαζι με το PS plus. Κρατηστε τις κονσολες σας γιατι θα παρει πολυ boost.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...