Προς το περιεχόμενο

PlayStation Vita Topic [PS Vita]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως το lbp coop δεν μπορώ να το χαρώ λόγω του lag που έχει τις περισσότερες φορές και σε ενα παιχνίδι που απαιτεί ακρίβεια στις κινήσεις είναι καταστροφικό.

Να τονίσω ότι η γραμμή μου είναι πολύ καλή απλά το παιχνίδι είναι πολύ ευαίσθητο στο lag, σου χαλάει την εμπειρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ πάντως το lbp coop δεν μπορώ να το χαρώ λόγω του lag που έχει τις περισσότερες φορές και σε ενα παιχνίδι που απαιτεί ακρίβεια στις κινήσεις είναι καταστροφικό.

Να τονίσω ότι η γραμμή μου είναι πολύ καλή απλά το παιχνίδι είναι πολύ ευαίσθητο στο lag, σου χαλάει την εμπειρία.

Αν πας στα settings γράφει Nat Type 3? Εμένα πάντως αυτό λέει και δεν έχω προβλήματα σε όλα τα παιχνίδια που έχω προσπαθήσει να παίξω online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πας στα settings γράφει Nat Type 3? Εμένα πάντως αυτό λέει και δεν έχω προβλήματα σε όλα τα παιχνίδια που έχω προσπαθήσει να παίξω online.

Το nat που πρέπει να έχεις είναι nat type 2 όχι 3, ψάξτο. Δεν φταίει κάτι σε εμένα σε όλα τα παιχνίδια παίζω μια χαρά εκτός απο το lbp, εσένα η κίνηση και ο χειρισμός του sack boy είναι ο ίδιος στο single με το multi, εντύπωση μου κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το nat που πρέπει να έχεις είναι nat type 2 όχι 3, ψάξτο. Δεν φταίει κάτι σε εμένα σε όλα τα παιχνίδια παίζω μια χαρά εκτός απο το lbp, εσένα η κίνηση και ο χειρισμός του sack boy είναι ο ίδιος στο single με το multi, εντύπωση μου κανει.

Το δικό μου sackboy ναι δεν είχε κανένα πρόβλημα. Του παιδιού που έπαιζα όμως το έβλεπα να κολλάει. Αλλά αυτός δεν είχε και καλά σήμα wifi (έπαιζε με 2 γραμμούλες). Μια φορά που παίξαμε για πολύ ώρα, καθώς περνούσε ο χρόνος πήγαινε όλο και καλύτερα.

 

Nat type 3 γράφει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το nat που πρέπει να έχεις είναι type 2, το type 3 μπορεί να σου δημιουργήσει προβλήματα, δες εάν έχεις ενεργοποιημένο UPnP στο router σου και απο εκεί και πέρα εάν χρειαστεί δες ποιες πόρτες χρειάζεται ανοιχτές το ps3 και άνοιξε τες στο router.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το nat που πρέπει να έχεις είναι type 2, το type 3 μπορεί να σου δημιουργήσει προβλήματα, δες εάν έχεις ενεργοποιημένο UPnP στο router σου και απο εκεί και πέρα εάν χρειαστεί δες ποιες πόρτες χρειάζεται ανοιχτές το ps3 και άνοιξε τες στο router.

Πως θα το δω αυτό?

 

Το UPnP είναι ενεργοποιημένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mtzs δεν κατάλαβες αυτό που λέει ο ikaruga, τα παιχνίδια όπως το fifa ¨η το mk τα παίρνει κάποιος και σε home console,το ίδιο και οι γονείς.αν κάποιος έχει home console θα πρωτειμήσει να τα αγοράσει εκεί ,γιατί είναι τα καλυτερα versions με την καλύτερη ποιότητα και τις περισσότερες επιλογές,πραγματικά απορώ πως εδώ συγκρίνετε κάποιοι τα lbp2 με το lbp του vita.. χωρίς να έχω παίξει του vita μόνο και λόγο Hardware και προσβασιμότητας (2ο χειριστήριο παίζεις με φίλο,που να βρεις φίλο με vita...)του ps3 είναι καλύτερο

Μπορει να ειναι καλυτερο στο ΠΣ3 δεν αντιλεγω. Παρ ολο που ξερεις πως το "εχω" δεν το εχω παιξει ποτε γιατι εμενα το γουστο μου η η καυλα μου πες δε θα με κανει να παιξω platform game σε κονσολα οσο διαμαντι κι αν ειναι (rayman, LBP, mario)

Το ειδα ομως στο vita και μου αρεσε αρκετα ωστε να ασχοληθω λιγο. Δεν το πηρα για μενα το vita. Το πηρα για τα παιδια. Και το LBP αρεσε στην κορη μου να παιζει σαν handheld που στο ΠΣ3 ουτε που θα ασχοληθει γιατι δεν της αρεσει η κονσολα. Και ο γιος μου γουσταρει να παιζει ποδοσφαιρακι + ΜΚ η ραλακι τυπου NFS στο handheld (μπορειτε να ξαναγελασετε ελευθερα). Ειδες αμεσως αμεσως ενα διαφορετικο γουστο η κριτηριο αγορας κονσολας περαν των system sellers? Η μηπως θα καθησω εγω να ασχοληθω με system seller στο PSV? Ποσως με απασχολει οχι μονο εκει αλλα σε οποιαδηποτε κονσολα. Και περαν ενος UGA αντε και 2-3 αλλους τιτλους στο μελλον (και αυτο περιστασιακα) δε προκειται να ασχοληθω παραπανω

Αυτο που λεω ειναι να μην ισοπεδωνουμε τα παντα επειδη δεν υπαρχουν αυτα τα system sellers που λετε εσεις δε σημαινει οτι η κονσολα δεν ειναι αρκετα καλη για τα γουστα καποιου αλλου. Εναν μεσο gamer που εχει δικα του κριτηρια αγορας πιστευω αυτη τη στιγμη τον καλυπτει απολυτα σε συνδυασμο παντα με το PS+

 

Απορια: ποιος καθοριζει το "system seller" ;

 

Εξ' ορισμου οι πωλησεις. Δηλαδη ενα παιχνιδι που ο αλλος θα αγορασει και την κονσολα μαζι ετσι οπως ειπε ο Skanjos. Κανε ενα διαβασμα στο Wiki για τα top 10 σε πωλησεις παιχνιδια στο Vita και 3DS και θα καταλαβεις. Τα παιχνιδια που γραφω και βαζω ως system sellers δεν τα βαζω "χυμα" ετσι επειδη μου αρεσουν εμενα. Εχουν αποδειξει ανα τα χρονια και ιστορικα οτι οταν βγαινουν αυτα τα ονοματα η αγορα κινειται και πουλαει τις κονσολες που τα φιλοξενει σαν ζεστα ψωμακια.

 

Ποιο παιχνιδι το εκανε αυτο για το Vita? Ακριβως, κανενα. Μονο soul sacrifice θα την κανει τη δουλεια και εχει τις προοπτικες να ταυτιστει με το Vita.

Συμφωνω απολυτα. Μονο που εδω να παραθεσω τον αντιλογο. Στην αμερικη ποιο ειναι το system seller ? Το COD + XBOX360 βασει charts + πωλησεων. Ολοι μας ομως θαβουμε λιγο πολυ τα αμερικανακια που μπαινουν ονλαιν για να παιζουν COD. Και λεμε οτι η ευρωπαικη αγορα ειναι διαφορετικη. Σε αυτη τη περιπτωση δε μας νοιαζουν οι πωλησεις στο Αμερικα γιατι εμεις εδω εχουμε αλλα γουστα. Δυο μετρα και 2 σταθμα μηπως; Ποσως με απασχολουν και μενα οι πωλησεις στο Japan και τα jrpg (γουστα ειναι αυτα ρε παιδι μου πως να το κανουμε). Αλλοιμονο να αγοραζα κονσολα για τα γουστα των αλλων. Ελεος !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

System seller ειναι ανεξαρτητο απο του γουστα του οποιουδηποτε, ειναι ξερες πωλησεις. Και το Halo ειναι system seller ασχετα αν εγω προτιμω να μην ασχοληθω ποτε ξανα με gaming απο το να ασχοληθω με αυτο. Με λιγα λογια δεν μας ενδιαφερει τι αρεσει σε εσενα, σε εμενα, στον skanjo, στον οποιονδηποτε. Μας ενδιαφερει αν το Χ ονομα/παιχνιδι θα το δει καποιος και θα πει "ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΩ ΑΥΤΟ ΡΕ???" και τσακ αγοραζει και το μηχανακι για να το παιξει.

 

Τα παιχνιδια και ονοματα που ανεφερα το κανουν αυτο εδω και πολλα, πολλα χρονια και ειναι σιγουρο οτι θα συνεχισουν να το κανουν επ' αοριστον. Αρεσει δεν αρεσει αυτο. Οσο για το Cod, ειναι απλα ενα multiplatform παιχνιδι και τιποτε αλλο. Παιχνιδι που υπαρχει παντου δεν μπορει να θεωρηθει system seller.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λες mtzs δεν σε νοιάζουν οι πωλήσεις στην ιαπωνία ,κακώς ,κάποιοι νομίζουν οτι δεν είναι για μας οι πωλήσεις,εμείς είμαστε gamers δεν πρέπει να ασχολούμαστε με αυτές etc, ειδικά γιατί είμαστε gamers πρέπει να ασχολούμαστε με τις πωλήσεις, αν μια κονσόλα κάνει καλές πωλήσεις περισσότεροι devs φτιάχνουν παιχνίδια για αυτήν,συνεπώς οι πωλήσεις επιρεάζουν το gaming και κατα πολύ μάλιστα, και η ιαπωνία είναι η 2η μεγαλύτερη αγορά, άσχετα αν εμάς μας αρέσουν τα fps ή τα jrpg. το να μην βγάλει η sony jrpg για το psvita είναι σαν να παρατάει την ιαπωνία σαν region, το cod που έβγαλε το vita ήταν αυτοκτονία ,οπότε πάει και η αμερική, η ευρώπη έχει τεράστια οικονομική κρίση,οπότε psvita πάπαλα...

 

price drop-major studios games.τα χρειάζεται ,δεν τα πέρνει μέχρι στιγμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το persona 4 το τερμάτησα πριν 5-7 χρόνια στο ps2... όπως και το disgaea 3. δεν είναι λόγος να αγοράσει κάποιος το psvita δυστυχώς.και φάνηκε απο τις πωλήσεις σε ιαπωνία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το persona 4 το τερμάτησα πριν 5-7 χρόνια στο ps2... όπως και το disgaea 3. δεν είναι λόγος να αγοράσει κάποιος το psvita δυστυχώς.και φάνηκε απο τις πωλήσεις σε ιαπωνία

Δεν είπα εγώ πως είναι λόγος αγοράς. Αλλά για κάποιον σαν εμένα που δεν έχει ασχοληθεί με τον τίτλο στo ps2 είναι ότι πρέπει (αφού πέσει η τιμή βέβαια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιχνιδάρα είναι ,αν και μένα μάρεσε περισσότερο το 3 ,ίσως γιατί το 3 το έπαιξα με ιαπωνέζικο voice (ταρατατατα junpei level απου), είχε καλύτερο συναίσθημα , απαράδεκτη η atlus που δεν έδωσε persona 5 στο ps3-xbox360. όπως και απαράδεκτη η κοναμι που δεν έδωσε νέο suikoden (καλά την crapcom την κράζω εδώ και χρόνια για το breath of fire)

 

και μόλις σου έδωσα 3 τίτλους για psvita που αν βγαίναν εκεί θα ήταν system seller,χωρίς να είναι final fantasy vii remake ή kingdom hearts 3...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...