Προς το περιεχόμενο

PlayStation Vita Topic [PS Vita]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σαν να βλέπεις anime στα ελληνικά :-P

 

ένα απο τα αγαπημένα μου anime το ζήσαμε στα Ελληνικά ,τότε που οι μεταφράσεις ήταν σωστές ,Σκατά!!! Διάολε!! χαχαχα 

θα είχε πολύ πλάκα μια μεταγλώτιση στα Ελληνικά απο κάποιο jrpg,πάντως με την μεταγλώτιση του league of legends έριξα πολύ γέλιο,και θα το είχα στα Ελληνικά αν δεν άλλαζε θέση στους champions

 

edit: καλά ρε ναρούτο δεν κατάλαβες απο το σκατά,διάλολε? kabamaru ,το έβαλα σε edit μην βγαίνουμε άλλο εκτός τόπικ

Επεξ/σία από skanjos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένα απο τα αγαπημένα μου anime το ζήσαμε στα Ελληνικά ,τότε που οι μεταφράσεις ήταν σωστές ,Σκατά!!! Διάολε!! χαχαχα 

θα είχε πολύ πλάκα μια μεταγλώτιση στα Ελληνικά απο κάποιο jrpg,πάντως με την μεταγλώτιση του league of legends έριξα πολύ γέλιο,και θα το είχα στα Ελληνικά αν δεν άλλαζε θέση στους champions

Για το Dragonball λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένα απο τα αγαπημένα μου anime το ζήσαμε στα Ελληνικά ,τότε που οι μεταφράσεις ήταν σωστές ,Σκατά!!! Διάολε!! χαχαχα 

θα είχε πολύ πλάκα μια μεταγλώτιση στα Ελληνικά απο κάποιο jrpg,πάντως με την μεταγλώτιση του league of legends έριξα πολύ γέλιο,και θα το είχα στα Ελληνικά αν δεν άλλαζε θέση στους champions

 

edit: καλά ρε ναρούτο δεν κατάλαβες απο το σκατά,διάλολε? kabamaru ,το έβαλα σε edit μην βγαίνουμε άλλο εκτός τόπικ

 

 

 

Τότε ναι μου άρεσε, αλλά σήμερα δεν ξέρω αν θα άντεχα να το δω στα ελληνικά!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπότε πάει και η αμερική, η ευρώπη έχει τεράστια οικονομική κρίση,οπότε psvita πάπαλα...

price drop-major studios games.τα χρειάζεται ,δεν τα πέρνει μέχρι στιγμής.

Ελα σκαντζο εχω ορεξη :)

Ειπες και στο WiiU topik πως το βητα δε σωζεται, ενω το WiiU μπορει να σωσει τη παρτιδα επειδη μολις βγηκε. εδω σου δινω ενα ποιντ (γραψε +1).

ΑΛΛΑ, παραβλεπεις 5 βασικα πραγματα:

1. Το PSV μολις ανακοινωσε price drop (που τοσο πολυ ζητουσες) 160 ευρω μαζι με 8GB μνημης. Καλο ε; ποσο να παει πια. ουτε το πσπ δεν ειχε τοσο μετα απο 3 χρονια κυκλοφοριας (165 πηρα το ΠΣΠ το 2008 χωρις καρτα)

2. To PSV εχει hardware δυναμικη να ανταγωνιστει οτιδηποτε κυκλοφορει εξω σε handheld κατι το οποιο το U δεν εχει.

3. Cross-Remote play με ΠΣ4 οποτε αναμενεται να παρει τα πανω του. Σιγουρα δε θα το αφησουν ετσι καθοτι ειναι και ευκολο το πορτ πλεον. Μη ξεχνας οτι εμεσως πλην σαφως το εδειξε η Sony στο Conference, οποτε αναμενουμε καλους τιτλους εκει.

4. PSN plus σε συνδυασμο με Sony Home Console

5. Tο βασικοτερο απ ολα που ανεφερα και στο ΠΣ4 τοπικ: Η Sony πλεον αφουγκραζεται Κοινοτητα - Χρηστες και Developers (πτωση τιμη ζηταγες; την πηρες. PSplus στο βητα ζηταγες; το πηρες, Cross play ζηταγες; Tο εχεις και αυτο το εδειξε στο conference, Τιτλους θες; Θα στους δωσω με το ΠΣ4) Και μη πει καποιος πως το ΠΣ4 δε θα εχει τιτλους η θα παει σαν το WiiU γιατι εδω γελαμε. Εχεις την εντυπωση οτι κουβαλησε ολους τους 3rd party που ειδες και δε θα υπηρχε μεταξυ αλλων συμφωνια στηριξης του PSV (αυτο το σκεφτηκες η σου διεφυγε; εξυπνος ανθρωπος εισαι αλλωστε) 

 

Το WiiU δε θα σωθει γιατι πολυ απλα δεν εχει το hardware potential σε αντιθεση με το PSV για να ανταγωνιστει τους αντιπαλους πλεον. Η πρεπει να ερθουν τα πανω κατω και να κλεισει τρομερες συμφωνιες η ninty για να αλλαξει τη ροη του ποταμιου. Εδω εφαγε το κλασιμο-αδειασμα της χρονιας με το Rayman

Κανει ακριβως τα ιδια λαθη που εκανε η Σονυ με το ΠΣ3 οταν βγηκε (αλαζονεια σε ολο της το μεγαλειο - εχουμε την αγορα, δε φοβομαστε τιποτα, γραφουμε στα παπαρια μας τους users και πεταμε και μια ψηλη τιμη για τα δεδομενα της κονσολας). Συμφωνεις με αυτα το ξερω αλλα εγω διαφωνω στο οτι σωζεται πιο ευκολα απο το PSV και εκει εστιαζω

Βλεπουμε το ιδιο εργο απο την αλλη πλευρα ομως που στο κατω κατω η σονυ τα 600 τα δικαιολογουσε εν μερει με αυτα που προσεφερε τοτε ασχετα αν δεν ειναι consumer friendly. Στο U εχεις ενα προιον αξιας 250 ευρω μαξιμουμ και το πουλας 350. Ελεος δηλαδη.

τελος να ξεκαθαρισω οτι τα παραπανω ειναι γραφομενα ως κριτικη και μονο και πραγματικα θα χαρω να δω το WiiU να παιρνει τα πανω του με λογικη τιμη ομως καθοτι θελω να του δωσω μια ευκαιρια και για μενα, να το παρω και να απολαυσω τα πραγματικα ωραια exclusives του σε HD αναλυση τουλαχιστο.

 

Η πλακα ξερεις ποια ειναι και μου ρθε τωρα; Θυμηθηκα αυτο που ελεγες περι PSV + PS4 bundle στα 500

Το ελεγες και γελαγα απο μεσα μου ειναι η αληθεια (τροπος του λεγειν), Δε πιστευα πως μπορει να συμβει.

Τωρα ομως το θεωρω πολυ πιθανο με αυτα που βλεπω απο Sony.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mtzs

1. πραγματικά δεν το ήξερα ,πρώτη φορά το ακούω, πολύ καλά είναι στα 160 με 8gb,πάρα πολύ καλά.

2. συμφωνώ

3. περίεργα εδώ τα πράγματα ας δούμε πρώτα, το cross play του δεν θα είναι τόσο δυνατό,μέχρι και ο cerny είπε οτι δεν ξέρουν σε πόσα games θα μπορούν να το κάνουν(αν είναι να το δω μόνο σε αποτυχίες όπως την απομίμηση του smash τι να το κάνω...) αλλα το streaming μέσα στο σπίτι με gaikai θα είναι ,περιμένω ε3 για να είμαι σίγουρος εδώ

4.συμφωνώ

5.νομίζω οτι η σόνυ τα έδωσε όλα για το ps4,αν δεν δω την ίδια να το πάρει σοβαρά με τα first party πως να εμπιστευτώ οτι έχει κάνει συμφωνίες με 3rd party(μήπως οι 3rd party την είπαν pricedrop και με κάρτα και φτιάχνουμε παιχνίδια για την κονσόλα?)

 

όπως βλέπεις είμαι καχύποπτος τουλάχιστον μέχρι την ε3, αλλα είναι και θέμα timing, ΑΡΓΗΣΕ η σόνυ, και άργησε πολύ,το κοινό που απευθύνεται έχει μείνει μαμακας με το Ps4 και μαζέυει λεφτά να το πάρει,δεν μπορεί να πάει για Psvita atm, ίσως μετά την αγορά του ps4,εδώ θα φανεί έξυπνη η σόνυ αν δώσει ένα bundle ps4-vita στα 500ε αν το κανονικό έχει 400ε. τότε το vita θα πουλήσει σαν hotcakes,όλοι όσοι θα ενδιαφέρονται για ps4 θα πάρουν αυτή την έκδοση. πραγματικά μόνο αυτή τη λύση βλέπω για να πουλήσει τώρα το psvita,και λογικά το έχουν σκεφτεί και θα το δούμε,το έχω πει εδώ και καιρό οτι θα γίνει αυτό γιαυτό δεν περίμενα pricedrop πριν την ε3.

 

εσύ διαφωνείς οτι άργησε για "price drop-major studios games"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά έχω το psp 3000

αλλά θέλω να ρωτήσω,αν μπορώ να αλλάξω χώρα στο store..Γιατί το είχα πάρει όσο ήμουν Αγγλία το 2008,και τώρα είναι όλα σε λίρες,και έλεγα να το βάλω αμερική ή ελλάδα.Αλλά την χώρα μου την έχει γκριζαρισμένη :( .

Καμία ιδέα. ;;Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mtzs

εσύ διαφωνείς οτι άργησε για "price drop-major studios games"?

Για το price drop διαφωνω εν μερει, οχι μονο εδω αλλα και γενικα στις εταιριες ειδικα τον πρωτο χρονο κυκλοφοριας. Αυτοαναιρεισαι και λες οτι κοροιδεψες ολους τους day 1 buyers ετσι. Εξ αλλου παντα βρισκονται προσφορες για να το παρεις φθηνοτερα μεσα στο πρωτο χρονο. Περυσι τετοιο καιρο ειχε 200-210 ευρω σε προσφορα (3-4 μηνες μετα τη κυκλοφορια) με UGA + 16αρα καρτα.

Καιη νιντυ σιγουρα θελει να κανει pricedrop τωρα με αυτα που ειδε αλλα αν το κανει θα φαει το κραξιμο της αρκουδας, περαν του οτι θα χαρακτηριστει θετικο. Αναιρει αυτοματως την πολιτικη της και ολα οσα για τα οποια εκθειαζε και δικαιολογουσε την τιμη του U. Εδω εχουμε ακουσει το κορυφαιο οτι μεχρι στιγμης μπαινουν μεσα με αυτη την τιμολογηση κονσολας.

Για τα studios συμφωνω απολυτα, αν και εμενα προσωπικα με καλυπτουν μεχρι στιγμης οι τιτλοι που εχει το PSV. Για συγκεκριμενους λογους το πηρα και το ξερεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό που λες ισχύει ,στο 3ds προσπάθησαν να δώσουν ένα "γλυκάκι" στους early adopters με 20 downloadble titles(ambassador programm),εμένα προσωπικά δεν με ένοιαξε καθόλου το συγκεκριμένο,καλύτερα να έδινε ένα retail downloadable παρά 20 old titles.

 

το ίδιο μπορούσε να κάνει και το Psvita και να προωθήσει και τα digital sales, πχ να έδινε 5 psx titles στους early adopters ή κάτι παρόμοιο.τουλάχιστον θα γλύτωνε το κράξιμο για το Price drop, αλλα είμαι της άποψης οτι στην σόνυ δεν σκέφτηκαν καθόλου για Price drop ,απλά είπαν ε θα ανέβουν οι πωλήσεις όταν θα βγουν περισσότερα games.ενώ η nintendo ¨ηξερε οτι ήθελε Pricedrop το 3ds. τώρα γιατί κάνει το λάθος με το wii u που έκανε η σόνυ με το vita δεν μπορώ να καταλάβω, ξέρουν οτι θέλει Pricedrop το wii u ,ίσως θεωρούν οτι είναι το δυνατό τους χαρτί για την ε3. σκέψου να δεις την ε3 και να σου πουν 200ε το απλό και 250ε το premium,κατευθίαν τραβάνε κόσμο και πωλήσεις,και αν ξοδέψει ο κόσμος τα λεφτά του στο wii u δεν θα πάρει τόσο έυκολα χβοχ-Ps4. μάλλον αυτό θα κάνει η νιντέντο,όσο για την σόνυ είπα οτι θα δώσει Bundle ps4-vita και οι πωλήσεις θα skyrocket ειδικά για το vita που το έχει ανάγκη.

 

ο καθένας σκέφτεται διαφορετικά για το τι μπορεί να γίνει ,η μόνη που αφήνω στην άκρη είναι η μς, με το που άκουσα οτι θα είναι Kinect2 oriented κατάλαβα πολλά, τέσπα το vita θα πάρει τα πάνω του μόνο απο bundle με Ps4-εδώ θα είμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Φίλε εδώ είσαι τελείως λάθος. Δεν έχεις παίξει το LittleBigPlanet Vita οπότε δεν μπορείς να εκφέρεις γνώμη. Εγώ σου λέω πως έχω παίξει ότι LBP έχει βγει (εκτος του psp) και του Vita είναι μάκραν το καλύτερο και με τις καλύτερες δυνατότητες.

Αφου το αγορασα ,θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου.Το παιχνιδι ειναι κομμενο και ραμμενο για vita.Ειναι σαν να εχεις στα χερια σου το ps3,τo ps eye(φωτο/stichers),το move(touch screen) σε μια τερμα αξιοπρεπεστατη εκδοση και σε γραφικα(λιγο υστερει,αλλα στην μικρη οθονη δεν καταλαβαινεις διαφορα) και σε στις λειτουργιες(δεν εχω δει ακομα το edit mode).

Δεν θελω να μπω στην διαδικασια συγκρισης με την ps3 version,αλλα η συγκεκριμενη εκδοση εχει τοσα επιπλεον θετικα απο μονη της που κανει το παιχνιδι κατ'εμε να ειναι ορισμος του ΑΑΑ τιτλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου το αγορασα ,θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου.Το παιχνιδι ειναι κομμενο και ραμμενο για vita.Ειναι σαν να εχεις στα χερια σου το ps3,τo ps eye(φωτο/stichers),το move(touch screen) σε μια τερμα αξιοπρεπεστατη εκδοση και σε γραφικα(λιγο υστερει,αλλα στην μικρη οθονη δεν καταλαβαινεις διαφορα) και σε στις λειτουργιες(δεν εχω δει ακομα το edit mode).

Δεν θελω να μπω στην διαδικασια συγκρισης με την ps3 version,αλλα η συγκεκριμενη εκδοση εχει τοσα επιπλεον θετικα απο μονη της που κανει το παιχνιδι κατ'εμε να ειναι ορισμος του ΑΑΑ τιτλου.

Ακριβώς έτσι είναι. Που να δεις και στην συνέχεια τι έχουν φτιάξει οι άνθρωποι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...