Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμη η έκδοση 5.0 του Mozilla Firefox


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

η τελευταία beta του IDM είναι συμβατή με την...beta του FF5 οπότε περιμένουμε update.

μονίμως σε φάση beta θα είστε δλδ,γιατί μόλις γίνουν θα βγει καπάκι ο 6 και θα ξανασπάσει,ο 7 κοκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξερεις φανταζομαι οτι ο μεγαλυτερος χορηγος του Mozilla Foundation ειναι η Google?

η οποια Google νοιαζεται παρα πολυ για την επιτυχια του Firefox αφου εχει ως default search engine της google (με το αζημιωτο φυσικα),και βοηθαει στην καθιερωση των διαφορων προτυπων που προωθει η Google.

τουλαχιστον μεχρι τον Νοεμβριο οποτε και ληγει η χορηγια της Google στην Μozilla και μενει να δουμε αν θα την ανανεωσει.

 

 

γιατί δέν φρόντισαν τότε να κάνουν εξαρχής σμβατή την google toolbar με το firefox 5?

 

Τί μας ταλαιπωρούν έτσι?Δέν καταλαβαίνω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται ότι έχει κάποιο πρόβλημα με τα cookies και καμιά φορά δεν φορτώνει σωστά τις σελίδες.. Σαν να λείπουν όλα τα ccs/flash κτλ και απλά μου βγάζει όλη την σελίδα σε text mode.. Μόλις κάνω εκκαθάριση ιστορικού το πρόβλημα διορθώνεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν λες πρόβλημα? εννοείς δεν αποδίδει πολύ καλά? εμένα εδώ σε firefox 4 110 fps είχα το πολύ με το firefox 5 πήγε 340

http://www.smashcat.org/av/canvas_test/

 

εκτός αν εννοείς χαλασμένα fonts αν ναι το πρόβλημα δεν είναι του firefox είναι του direct x το ίδιο πρόβλημα έχει και το internet explorer 9 και to chrome με ενεργοποιημένο το hardware acceleration

στο firefox και στο internet explorer το πρόβλημα λύνεται με το antialiasing tuner

 

πχ με αυτές της ρυθμίσεις σε μένα παίζει άψογα

 

unledki.jpg

 

+ ένα άλλο πρόβλημα που υπάρχει δεν υποστηρίζει καλά κάποιες κάρτες κύριός ati κολλάει παγώνει κλπ εκεί δεν μπορείς να κάνεις κάτι είναι ποιο πολύ θέμα κάρτας απλός κάνεις disable το hardware acceleration

Οι ρυθμίσεις σου όντως βοηθάνε αν και κάτι φορές (σε συγκεκριμένο background) τα γράμματα ιριδίζουν. Πάντως σε εμένα τουλάχιστον, η ελαφριά αίσθηση ζαλάδας εξαφανίστηκε και είμαι έτοιμος να επιστρέψω στον Firefox.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρνητικά: IDM δεν είναι συμβατός με FF5..

Θετικά: Ανακάλυψα τον Jdownloader... :mrgreen:

O jdownloader μου φαινεται ορισμενες φορες καπως αργως μπροστα στον idm.Η τελευταια εκδοση του idm δουλευει αψογα με τον 5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί δέν φρόντισαν τότε να κάνουν εξαρχής σμβατή την google toolbar με το firefox 5?

 

Τί μας ταλαιπωρούν έτσι?Δέν καταλαβαίνω??

 

 

τρεχεις τον compatibility reporter?

εξαλλου τι την θελεις την google bar,αφου εχεις την awesome bar του Firefox.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν οφείλεται σε τυχαίο γεγονός αλλά χθες ρούφηξα ένα malware με το όνομα "Win 7 Antispyware 2012". Γενικά τόσα χρόνια δεν έχω κολλήσει ποτέ κάτι. Ίσως να είναι τυχαίο αλλά σημειώνω πως εκείνη την ώρα που έγινε το κακό και άρχισαν να πετάγονται τα παράθυρα του malware είχα ανοιχτό τον Firefox 5.0 (youtube) και το MSN. Δεν μου έχει ξανατύχει τέτοιο πράμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το e-banking της Εθνικής δουλεύει κανονικά πάντως (με linux που δοκίμασα), γιατί με το 4 δεν δούλευε, Όσοι έχετε το 3 για αυτόν τον λόγο κάντε μια δοκιμή ;)

 

Σε Win 7-x64 εξακολουθεί να μην δουλεύει. Κάνει login και μετά δεν έχω εικόνα. i.e. το frame που με ενδιαφέρει δεν εμφανίζει πληροφορία.

Δεν πειράζει, έχω γνωρίσει τον opera έτσι. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...