Προς το περιεχόμενο

Sea Ray : Το πρώτο Windows Phone της Nokia (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@voodooman δουλευεις στην ΝΟΚΙΑ και τα γνωριζεις ολα αυτα;;;;

 

 

ενδιαφερον τηλεφωνακι. περιμενω το ομνια7 μου απο στιγμη σε στιγμη

 

Δεν χρειάζεται να δουλεύω στη Nokia, αρκεί η γνώση ανάγνωσης και λίγο ψάξιμο με τον Γούγλη.

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:NjYl76M78QgJ:www.soyacincau.com/2011/02/13/nokia-employees-dont-seem-to-agree-with-elop-on-the-microsoft-move/+Nokia+employees+don%27t+like+Elop&cd=3&hl=el&ct=clnk&gl=gr&client=firefox-a&source=www.google.gr

Αν ψάξεις λίγο σε blogs, υπάρχουν και άλλα τέτοια, κυρίως από την ομάδα που δούλεψε πάνω στο meego.

 

@Farcry, η Nokia κάνει outsourcing την εξέλιξη του Symbian, ό,τι και αν σημαίνει αυτό.

http://www.enterprisemobiletoday.com/daily_news/article.php/425796/Nokia-Outsourcing-Symbian-OS-to-Accenture.htm

Μπορεί να είναι καλό, μπορεί και κακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Και πάλι αδυνάτω να καταλάβω γιατί στα κλειστά οικοσυστήματα να προτιμήσει κάποιος WP7 απο iOS

Ισως επειδη το 90% του πλανητη εχει και windows στο desktop και στο laptop, οποτε αμα εχει και στο τηλεφωνο, βολευει αφανταστα.

 

Επισης απο apps στα windows δε τιθεται θεμα, ετσι δεν ειναι? Apps να φανε και οι κοτες.

Ενα σωστο μαρκετ να φτιαξει σαν το appstore και θα περασει το adroid στα κινητα, σε μια νυχτα μεσα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είναι λίγο περίεργο το ζήτημα γιατί μπαίνεις σαν αγοραστής στην λόμπα του καλύτερου hardware ενώ ουσιαστικά δεν θα σου χρειαστεί ποτέ.

 

Παίδες μην ξεχνάτε όμως ότι στο wp7 λέει ο ποιητής ότι υποστηρίζεται multitasking. Αν δεν είναι όπως αυτό του ios εεε ένας διπύρηνος όλο κα κάπου θα χρειάζεται. Επίσης το ερώτημα είναι ότι με αδύναμο hardware αν θα υποστηρίζεται η επόμενη έκδοση wp, αλλά και αν η nokia και η κάθε nokia θα φιλοτιμηθεί να δώσει το καινούργιο OS. Εγώ με 3GS θα μπορώ να βάλω ακόμα και iOS5 και αυτό με κάνει να αισθάνομαι απόλυτα δικαιωμένος για τα λεφτά που έδωσα πριν από 2 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο iOS απλά δεν έχεις άλλη επιλογή Hardware.

 

και στο wp7 δεν εχεις επιλογη. αυτη τη στιγμη υποστηριζονται πρωτης και δευτερης γενιας snapdragon. σιγα την επιλογη. ακομα η τριτης γενιας που ειναι dual core οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν είναι όπως αυτό του ios εεε ένας διπύρηνος όλο κα κάπου θα χρειάζεται.

 

το ίδιο με του ios θα είναι λένε... fast switching δηλαδή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα γνωστα παραμυθια της Microsoft γιαυτο και εχουν φαει τρελη σκονη οχι μονο απο apple αλλα και απο android...

 

παλια πιστευα οτι το κανουν επιτηδες..δηλαδη να εχουν ηδη την τεχνολγια και να την διοχετευουν σιγα σιγα....

 

(μην μου πειτε τωρα οτι τα windows 7 για Pc δεν θα μπορουσαμε να τα χουμε το 2005?)

 

καλως η κακως ο κοσμος εχει ξυπνησει και τετοιες κινησουλες εντυπωσιασμου ειναι τετριμενες πλεον...

 

ημουν windows φαν απ το 1994 (βλεπε windows 3.1)

 

αλλα ενα εχω να

 

FATAL ERROR : WINDOWS INSTALLED

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα γνωστα παραμυθια της Microsoft γιαυτο και εχουν φαει τρελη σκονη οχι μονο απο apple αλλα και απο android...

 

παλια πιστευα οτι το κανουν επιτηδες..δηλαδη να εχουν ηδη την τεχνολγια και να την διοχετευουν σιγα σιγα....

 

(μην μου πειτε τωρα οτι τα windows 7 για Pc δεν θα μπορουσαμε να τα χουμε το 2005?)

 

καλως η κακως ο κοσμος εχει ξυπνησει και τετοιες κινησουλες εντυπωσιασμου ειναι τετριμενες πλεον...

 

ημουν windows φαν απ το 1994 (βλεπε windows 3.1)

 

αλλα ενα εχω να

 

FATAL ERROR : WINDOWS INSTALLED

 

αν η Microsoft διοχετεύει την τεχνολογία σιγά-σιγά τότε η apple την διοχετεύει κλινικά νεκρά. Επίσης, όχι δεν θα μπορούσαμε να έχουμε windows 7 το 2005 και γενικά δεν έκανες καλή συλλογή ιδεών για να τρολλάρεις την microsoft

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως επειδη το 90% του πλανητη εχει και windows στο desktop και στο laptop, οποτε αμα εχει και στο τηλεφωνο, βολευει αφανταστα.

 

Επισης απο apps στα windows δε τιθεται θεμα, ετσι δεν ειναι? Apps να φανε και οι κοτες.

Ενα σωστο μαρκετ να φτιαξει σαν το appstore και θα περασει το adroid στα κινητα, σε μια νυχτα μεσα ;)

 

Σωστός, και γω με SL θα μείνω στο iOS ακριβώς για το λόγο που λες. Όχι ότι το itunes έχει κάποιο θέμα στα windows βέβαια. Επίσης με τα apps δεν ξέρω τι παίζει ακριβώς. Δεν μπορώ να φαντστώ apps από το pc να μεταφέρονται αυτούσια στο wp7. Επίσης η δημιουργία ενός καλού store από τη Microsoft είναι ένα πολύ καλό στοίχημα. Ίσως αν η Apple δει ξαφνικά τη φίλη της τη Microsoft να την ανταγωνίζεται ευθέως στον ίδιο χώρο, τότε ίσως να έχουμε ευχάριστες εξελίξεις για μας τους καταναλωτές. Άντε γιατί δεν πρέπει κανείς τους να παίρνει πολύ ψηλά τον αμανέ. Έπρεπε η microsoft να γνωρίσει πτώση για να αρχίζει επιτέλους να καινοτομεί λιγάκι. Τόσα χρόνια με τα windows όλο τα ίδια και τα ίδια. Με τα 7 έκανε μικρά βήματα βελτίωσης, ενώ τα 8 φαίνονται πολλά υποσχόμενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα alexzzz γενικα δεν πολυ καιγομαι αν η μια εταιρεια καβαλαει την αλλη γιατι

δεν κερδιζω χρηματα απο καμμια απ τις δυο.

 

απλα ξερω οτι αν δωσεις 1.200 ευρω για να χτιζεις ενα δυνατο pc Και βαλεις windows εχεις εκατονταδες πιθανοτητες παραπανο να τρως κατι fatal error στα μουτρα απ οτι αν παρεις ενα mac στα ιδια λεφτα που θα χεις το κεφαλακι σου ησυχο.

 

μακαρι ειλικρινα τα windows mobile 7 να κανουν την διαφορα

 

ειχα και htc diamond 2 με windows 6.5 ειχα και Iphone...ενταξει μιλαμε για διαφορες που οσο κολλημενος (οπως εγω) με την Microsoft(συναισθηματικα λογο εκτεταμενης χρησης) και να εισαι δεν γινετε να της αγνοησεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεφεύγει η συζήτηση με windows, mac, pc κτλ... η ουσία είναι αν το δεις ψύχραιμα και με ουδετερότητα, και τα windows 7 είναι πολύ καλά και τα windows phone 7 έχουν τεράστιες προοπτικές.

 

Αν τώρα έχεις στραβώσει για κάτι που σου συνέβη, σεβαστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάντια για την Nokia να αντιγράφει τις τακτικές του Steve που και καλά ξεχνούσε iphones στα μπαράκια.

Σωστό, αλλά με αυτά τα κολπάκια (και) η Nokia έχει κάνει όλον τον κόσμο της τεχνολογίας να μιλάει για αυτήν εδώ και δυό μήνες, χωρίς να παρουσιάζει κάτι το ουσιαστικό!\

Και εμένα δεν μου αρέσουν καθόλου όλα αυτά, αλλά έτσι παίζεται πια το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάντια για την Nokia να αντιγράφει τις τακτικές του Steve που και καλά ξεχνούσε iphones στα μπαράκια.

 

don't blame the player blame the game

 

συμφωνώ ότι είναι καραγκιοζιλίκια, δεν πιστεύω ότι είναι τυχαίο αλλά έτσι παίζεται το παιχνίδι πλέον. Αυτό το leak είναι ενός επιπέδου που μπορώ να ανεχτώ πάντως. Κάτι άλλα, όπως πχ αυτή η "είδηση", είναι που με τσατίζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

don't blame the player blame the game

 

συμφωνώ ότι είναι καραγκιοζιλίκια, δεν πιστεύω ότι είναι τυχαίο αλλά έτσι παίζεται το παιχνίδι πλέον. Αυτό το leak είναι ενός επιπέδου που μπορώ να ανεχτώ πάντως. Κάτι άλλα, όπως πχ αυτή η "είδηση", είναι που με τσατίζουν

 

Καλα αυτο δεν ειναι τπτ η "Ειδηση-βομβα οτι ο στηβ σε εξι βδομαδες θα τα εχει κακαρωσει?" και μετα παρουσιαζει το ipad 2 απλα ελεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...