Προς το περιεχόμενο

Google+ : Η απάντηση στο Facebook (videos)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξερω εχω κουραστει να βλεπω να γινονται ολα τοσο social ρε που..η μου.Χεστηκε η φατμε αν ο αλλος εκλασε και πρεπει να το βγαλει στο ιντερνετ και να του πατησουν like η follow η + η @@ καλαβρεζικα.

Τπτ ποιο ουσιαστικο δεν μπορουν να βγαλουν?Βγηκε το facebook ολα ωραια τωρα τι μας τα πριζουν με αλλα 10 social της google και της καθε εταιριας με της super καινοτομιες το πως να κανει ρεντικολο την ζωη του ο καθενας κατι τετοια project καθονται και τα βγαζουν και επενδυουν εκατομυρια.

Να κανουν καμια ερευνα τις προκοπης που να μην εχει τοσο θεμα με το ΧΡΗΜΑ και την ΔΟΞΑ δεν μπορουν?

Απο τι βλεπω απο το κακο στο χειροτερο πανε και μας τα πριζουν κιολας και το θεωρουν και γαματιλα.

Δηλ πχ αυτο με τα κυκλακια αν εμενα μου επιτρεπει να ονομαζω οπως θελω τα κυκλακια,το ενα θα το ονομασω Μαλ...ες,το αλλο Μου...ες και το αλλο φιλοι.

Και ποιος ειπε στην google οτι εγω θελω να μπω στον κυκλο του μαλ...α ενος αλλουνου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 100
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οσοι κατηγορουν τα social networks η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι ισχυει αυτο που λεμε "τα θελει ο πισινος σου". Που το κακο να φτιαξεις μια σελιδα απλα με μια φωτο-πορτραιτο σου και το ονομα σου και βρισκεις παλιους συμμαθητες/φανταρους/φιλους κτλ Απο εκει και περα οτι παραπανω βαζεις ειναι στην κριση σου να το βαζεις, δεν ειναι αναγκη να μαθει ολος ο κοσμος οτι σου αρεσει η κοκα-κολα? (Σκεψουν να πας για συνεντευξη προσληψης στην Pepsi?) H' αμα το κοριτσακι μοσταρει το νεο του μπικινι στο προφιλ, μην παραπονιεται αμα η φωτο καταληξει στο hotgirls.com

 

Προσωπικα μεσω FB εκανα ερευνα ερωτηματολογιου (συναπτομενο σε μηνημα το αρχειο!) σε ατομα που ουτε με σφαιρες δεν θα τα εβρισκα, αφου εχουν περασει και 2-3 χρονια απο τοτε που ειχαμε επαφη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το σκεπτικο οτι υπαρχουν και στο HI5 λογικα θα εχει. Aλλα και να μην εχει καλυτερα ;-) Να καταντησει στο fb σαν το hi5 μονο για πιτσιρικια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω περίμενα πολυ καιρο κίνηση απο την google.

 

Καταρχάς η δυνατότητα να δημοσιεύσεις κάτι σε κάποια συγκεκριμένα άτομα υπάρχει και στο fb, απλά δεν είναι καθόλου φιλική προς τον μέσο χρήστη.

 

Αντίθετα η google βλέπω ποντάρει σε αυτο και εκμεταλλεύεται το ότι το facebook λόγο της δομής του δεν μπορει να φτιάξει κάτι αντίστοιχα φιλικό.

 

Επίσης το facebook φαίνεται πως δεν είναι τόσο ανικητο. Έχω αρχίσει και ξενερωνω με τα σκαμπανεβάσματα στο τσατ. Ενώ η google ως αξία νομίζω δεν θα έχει τέτοια.

 

Επίσης θα ήταν ακόμη ποιο ικανοποιητικό το να έχω στην αρχική μου, social, search, mail, web tools κτλπ.. +1 για την google

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα διαφωνήσω με το φίλο που λέει τα θέλει ο κ...ς τους γιατι μην ξεχνάς οτι ο κάθε ένας μπορεί να βάλει μια δικιά σου φωτογραφία χωρίς να σε ρωτήσει κι εσυ μπορεί απλά να μη γουστάρεις ...

Απο την άλλη τα social networks είτε το θέλουμε είτε όχι μπήκαν για πάντα στη ζωή μας.. Τo θέμα είναι προς τα που πάμε.. Εγω προσωπικά γουστάρω σχεδόν τα πάντα της google αν και φαντάζομαι πως αν το fb είναι μία φορά ρουφιάνος , το google+ θαναι πολύ παραπάνω αν τα αποτελέσματα αναζήτησης αρχίζουν και "διανθίζονται".. :devil:

Το κυριότερο όμως είναι οτι οι περισσότεροι του κύκλου μου (το πιάσατε το λογοπαίγνιο ? :eek:) έχουν βαρεθεί το fb και θέλουν να το έχουν για π.χ. επαγγελματικούς λόγους..

με τη φάση αυτή που φτιάχνει η google μπορώ κι εγώ να έχω το προφίλ μου πραγματικά όπως θέλω..για τη δουλειά, για τις καφρίλες, για τα γενικά κλπ..

είναι πολύ καλό αυτό, και σε συνδυασμό με τις βιντεοκλήσεις, ίσως της δώσει το πλεονέκτημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 Από μένα...

 

Μου άρεσε αρκετά... και το feature με τις βιντεοκλήσεις είναι απλά τέλειο!!!!

Για να κάνεις κάτι αντίστοιχο στο skype θα πρέπει να έχεις την αγορασμένη έκδοση και εσύ και οι υπόλοιποι χρήστες!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λιγότερο από 5 χρόνια θα υπάρχουν μόνο Google και Microsoft. Όλα τα άλλα (συμπεριλαμβανομένου και της Apple) θα είναι κάποια θυγατρική των προηγούμενων 2 εταιρειών...

 

Οπότε όσοι έχετε FB θα είστε με την Microsoft (αφού το FB θα το αγοράσει η MS).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι όμως με όμορφο σχεδιασμό, γι' αυτό το αναφέρω περισσότερο

 

Ok. Αν και αυτό είναι πως το γουστάρει ο καθένας.

 

Μπερδεύτηκα.

 

http://www.kontra.gr/Soccer/Hellas/331066.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λιγότερο από 5 χρόνια θα υπάρχουν μόνο Google και Microsoft. Όλα τα άλλα (συμπεριλαμβανομένου και της Apple) θα είναι κάποια θυγατρική των προηγούμενων 2 εταιρειών...

 

Οπότε όσοι έχετε FB θα είστε με την Microsoft (αφού το FB θα το αγοράσει η MS).

 

 

Χμμμμ... Αυτή τη στιγμή η ΑPPLE αξίζει 2 φορές όσα η GOOGLE σαν εταιρεία. Η Microsoft είναι στην 5η θέση. Ενώ η APPLE αξίζει επίσης περισσότερο από το άθροισμα Microsoft+Intel. Επίσης η APPLE την τελευταία πενταετία αύξησε την αξία κατά 850%....

 

Στα αλήθεια, είσαι τόσο σίγουρος για ό,τι λες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι ψαχνουν να ανταγωνιστούν το facebook αλλα δεν μπορούν να καταλάβουν οτι αυτην την στιγμή ειναι κυρίαρχο στην κοινωνική δικτύωση και δύσκολα θα πέσει.

 

Απο εκει και πέρα έτσι σαν μια πρώτη εικόνα μου φαίνεται αρκέτα όμορφο σχεδιαστικά σε σχέση με άλλα που έχουμε δει και θέλω να το δοκιμάσω σε πρώτη ευκαιρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...