Προς το περιεχόμενο

Google+ : Η απάντηση στο Facebook (videos)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιστευω και εγω οτι το Google+ ειναι Facebook killer γιατι εχει και τα features που ειναι καλυτερα σε σχεση με το facebook, αλλα θα εχει και την διαφημηση απο το Google Search και απο το YouTube, οποτε σιγα σιγα θα το μαθουν οσοι δεν το ξερουν πολυ πιο γρηγορα.Αλλα και το timing ειναι σωστο γιατι ολοι λιγο πολυ το εχουν βαρεθει το Facebook.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 100
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα,

να ρωτήσω κάτι έχει καταφέρει κανείς να εγκαταστήσει την αντίστοιχη εφαρμογή του google+ σε android κινητό χρησιμοποιώντας στο google+ διαφορετικό email από ότι είναι το primary account για την συσκευή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

να ρωτήσω κάτι έχει καταφέρει κανείς να εγκαταστήσει την αντίστοιχη εφαρμογή του google+ σε android κινητό χρησιμοποιώντας στο google+ διαφορετικό email από ότι είναι το primary account για την συσκευή;

Θελει market enabler για να την κανεις install...αλλα κ παλι αχρειαστη αν δεν εχεις παρει invite.....εγω το πηρα σημερα το δικο μου αλλα κρασαραν οι servers :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελει market enabler για να την κανεις install...αλλα κ παλι αχρειαστη αν δεν εχεις παρει invite.....εγω το πηρα σημερα το δικο μου αλλα κρασαραν οι servers :cry:

 

Έχω πρόσκληση εκεί είναι το θέμα!απλά είπα να φτιάξω σε ένα ξεχωριστό gmail account το google+ profile το οποίο είναι διαφορετικό από το primary account του android.

Έχω google+ λογαριασμό και δεν μπορώ να βάλω την εφαρμογή!την πάτησα!

Προσπάθησα να σβήσω τα δεδομένα των google εφαρμογών, στο gmail με ρώτησε ποιο λογαριασμό από τους δύο να επιλέξω για βασικό, αλλά το market βλέπει τον παλιό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα πρόσκληση, (thanks to Iraklis), και μου φάνηκε πραγματικά καλό. Είχα facebook τον πρώτο καιρό που εμφανίστηκε, αλλά άρχισε να γίνεται κουραστικό και καθόλου διασκεδαστικό. Αυτό φαίνεται πως λύνει τα προβλήματα που είχα, και ελπίζω οι λιγοστοί άνθρωποι που θα θέλω στους circles μου να μπουν όταν βγει στο ευρύ κοινό.

Το περιβάλλον είναι καθαρό, απλό, λειτουργικό, και εύκολο. Όπως με έχει συνηθίσει η google.

 

Σε features φαίνεται να πλεονεκτεί του fb, χωρίς να έχω ψαχτεί πολύ με το facebook, τουλάχιστον το circles, και οι βιντεοκλήσεις λείπουν έτσι; Και το groups που έχει το fb υστερεί της ιδέας του circles απο ότι έχω καταλάβει. Ελπίζω να μπει αρκετός κόσμος, και καλός...

 

Θα προχωρήσει όχι μόνο λόγω features, αλλά όπως προχώρησε και ο chrome. Απο διαφήμιση. Όταν μπαίνεις στο google.com να κάνεις search και σου βγάζει κατέβασε τον chrome, τώρα θα λέει δοκίμασε και το google+; Αν ναι, και αν θα έχει και κάτι παρόμοιο στο youtube, ακόμα και να μην είχε τα πλεονεκτήματα θα τραβούσε κόσμο.

Γι' αυτό ποντάρω οτι θα προχωρήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να εχεις πάρει πρόσκληση, σε προηγούμενο post υπαρχει σύνδεσμος προς topic του insomnia για την ζήτηση προσκλήσεων. Εαν και παιζει να τις εχει κλησει η google, τουλαχιστον εγω δεν μπορω να στειλω προσκλήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικα πραματακια

 

Δεν μου αρεσει ο δικος μου κυκλος και ποιοι κυκλοι με εχουν (Σαν το twitter follow-followers), προτιμω το friends του fb

 

Θα ηθελα μια πρωτη σελιδα με νεα φιλων (δεν ειμαι σιγουρος αν γινεται στην πρωτη σελιδα, εχω εναν επιβαιβεωμενο φιλο)

 

Εφαρμογες δεν εχει ακομα, δεν μπορεις να κανεις ποστ στον αλλον μονο να σχολιασεις κατι που εγραψε και να πατησεις +1

 

Οι κυκλοι ειναι ωραιο, μπορεις να λες σε ποιους θα εμφανιζεται ακομα και το ποστ που θα κανεις.

 

Εικονες απο οτι καταλαβα χρησιμοποιεις το αλμπουμ του πικασα, δεν εχω ακομα, μονο του προφιλ

 

Αυτα! αν δεν μπουν πολλοι χρηστες να δεις πως παει δεν μπορεις να σχηματισεις γνωμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης - άσχετο με τις λειτουργίες - θα ήταν καλό να έχει πιο "καθαρά" κ ανθρώπινα url στα προφιλ, δηλαδή αντί 14ψήφιο αριθμό να έχει πχ url της μορφής plus.google.com/gmail_username

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης - άσχετο με τις λειτουργίες - θα ήταν καλό να έχει πιο "καθαρά" κ ανθρώπινα url στα προφιλ, δηλαδή αντί 14ψήφιο αριθμό να έχει πχ url της μορφής plus.google.com/gmail_username

 

αυτό λογικά θα γίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σορρυ αν αναφερθηκε...

 

Ανανεώνεται το Facebook!

 

αποσπασμα:

 

Σύμφωνα με πηγές από την ιστοσελίδα, στις 6 Ιουλίου πρόκειται να αρχίσει να λειτουργεί για το κοινό η δυνατότητα video chat ανάμεσα στους χρήστες.

 

Φυσικά, πρόκειται να ένα αποτέλεσμα της συνεργασίας με το Skype. Χωρίς να υπάρχουν περισσότερες πληροφορίες εκτιμάται ότι για να μπορεί κάποιος να χρησιμοποιήσει την υπηρεσία αυτή, θα χρειάζεται απλώς να κάνει εγκατάσταση ενός Plug in από το Skype και έτσι θα μπορεί να συνομιλεί με τους φίλους του, μέσω του browser.

 

ολο το αρθρο http://www.sport-fm.gr/article/485514

 

επισης μια παρατηρη-απορια που εχω,αν στις ρυθμισεις που λεει connected accounts βαλω το facebook που εχει σαν επιλογη θα ειναι σαν να γινεται ομαλη η μεταφορα μου απο fb στο google+,πχ οτι γραφω στο google+ θα δημοσιεύεται και στο facebook? αν ειναι ετσι να το παρατησουμε απο τωρα το facebook :devil: :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://plus.google.com/up/start/?sw=1&type=st

Το λινκ ειν αυτο..Πατατε κρατηστε με ενημερο βαλτε στοιχεια κ η Google θα σασ στειλει invite..Θελει Προσκληση επειδη ειν ακομα beta :) Δν ξερω αν το ειπε καποιοσ πιο πριν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...