Προς το περιεχόμενο

Google+ : Η απάντηση στο Facebook (videos)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 100
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ πήρα 3 προσκλήσεις από 3 διαφορετικά άτομα και εκεί που δοκίμαζα και μου έβγαζε ότι "capacity has been filled" μετά ξαφνικά με άφησε να κάνω λογαριασμό.

 

Πως το είδα:

Ωραίο φαίνεται εκ πρώτης όψεως. Πολύ απλό και λιτό. Θα πρέπει να ενσωματωθούν πολλά features μέχρι να φτάσει το επίπεδο του Facebook. Σε βάθος χρόνου 10ετίας μπορεί να πάρει τη μισή μερίδα του Facebook, όχι παραπάνω! (Αν βέβαια έως τότε δεν έχουν βγει ανώτερες υπηρεσίες). Προσωπικά αν εξελιχθεί λίγο ακόμα και μπει σε κανονική λειτουργία, θα το προτιμήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως ειχα γραψει και πιο πριν, το τους εχω-με εχουν δεν ειναι καθολου βολικο!

 

Ενω ενα αλλο που δεν καταλαβαινω ειναι οτι στο προφιλ μου, λεει οτι ειμαι σε 5 κυκλους ενω στην σελιδα των κυκλων ατομα που σας εχουν προσθεσει 12.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε λέω η φαντασία είναι αρετή αλλά ας γίνουμε λίγο ρεαλιστές ... ποιος θα κάτσει να μεταφέρει όλο του το υλικό και παρελθόν από τη μία εφαρμογή στην άλλη; είναι πολλοί οι χρήστες, πρέπει κατά κάποιο έμμεσο τρόπο να "αναγκάσει" το κόσμο να μεταφερθεί είτε με την καινοτομία της είτε δε ξέρω τι ... το facebook έχει τα πάντα για να δουλέψει τα standards ενός social network όπως τα ξέρουμε σήμερα ... Ποιος ο λόγος να μπει όλος αυτός ο όχλος στο κόπο; κ' αυτό είναι αδύνατο για τώρα. αν επιτύχει η Google θα πάρει πάρα πολύ χρόνο να ανέβει, και ένα video call δεν είναι λόγος. το να μεταφερθούν 2-3 φίλοι επίσης δε λέει τίποτα. εκτός αν ενσωματώσουν το facebook τόσο καλά επάνω ...

 

κανονικά όλα πρέπει να ακολουθήσουν το δρόμο του collaborate ... έτσι μπορούμε όλοι να επιλέξουμε εφαρμογή χωρίς να χάνουμε παρέα. όπως το αν έχεις Gmail ή Hotmail είναι το ίδιο λειτουργικά γιατί μπορείς να επικοινωνήσεις χωρίς κανένα περιορισμό ή το αν έχεις Ios ή Android, Windows ή MAC κ.τ.λ.

 

// please μην ακούω για περί privacy κ αν μένουν οι photo κτλ ... όποιος είναι καθαρός δε φοράτε τπτ και κανένα ... !!!

 

// πιστεύω πως η google που έχει δύναμη μπορεί να το παλέψει νομικά πιέζοντας το face να ανοίξει δρόμο συνεργασίας με άλλα networks (μονοπώλιο λέω εγώ τώρα ...)

 

// τα cyrcles είναι "αντικοινωνικές" κινήσεις κ' αν θες να λέγεσαι social network πρέπει να σέβεσαι το είναι σου. πράγματα που το facebook σέβεται περισσότερο και δε τα ενσωματώνει πλήρως/άμεσα ... προσωπικά με ενδιαφέρει περισσότερο η "κοινωνία" παρά το "εγώ, εγώ κ' οι φίλοι μου, οι "δικοί" μου, κ' οι κρυφές μου σχέσεις"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι καλο αλλα απο την στιγμη που εχεις 200 φιλους στο facebook ειναι αδυνατον να πανε στο google plus το εχω εδω και 2 μερες και δεν εχω φιλους επισης δεν ειναι κατι καινουργιο ειναι απλα ενα facebook με αλλο ονομα αν ηταν κατι καινουργιο ισως να πετυχενε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...