Προς το περιεχόμενο

Η πιο κουφή ατάκα στο facebook


sarantatessera

Προτεινόμενες αναρτήσεις

troll detected.

 

yes a yellow facebook troll :P

 

 

Η δημοσίευση μηνυμάτων σε αυτό το forum χρησιμοποιώντας greeklish χαρακτήρες, ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ!

 

 

Μπορεί να τα λέει κάπως,αλλά περιέχουν μια ωμή αλήθεια που όλοι μας γνωρίζουμε,αλλά δε παραδεχόμαστε είτε για μάς και κυρίως για τους άλλους.

 

Ειδικότερα η τελευταία μόδα του κάθε κριαριού και κάθε τσομπάνς με τα μοντερνα κινητα (κυρίως αιφοουν) που δε ξέρουν να περάσουν το μαϊλ τους μέσα, να ανοίγουν απλά το wlan και να λένε το που βρίσκονται κάθε τρείς και λίγο έχει καταντήσει αηδία.

 

Τάδε is at villa mercedes,ταδε is at the other trendomagazo, και πάει λέγοντας...

 

Και το κορυφαίο όλων ειναι όταν τετοια άτομα σου λένε "ασε δε παω πουθενά,ολη μέρα μέσα είμαι :("

 

Φυσικά και περιέχει μια ωμή αλήθεια.. και αν έκανε κάποιος κάτι από τις παραπάνω κατηγοριες και δεν το παραδέχεται είναι απλά κομπλεξικός..

 

 

Δεν κατάλαβα... είναι κακό ας πούμε να σηκώνει κάποιος φωτό με την αγαπημένη του να φιλιούνται ??(είτε είχε να δει γυναικα εδώ και χρονια είτε βλέπει συχνά)

 

 

Είναι κακό να έχεις μια επιχείρηση και να θες να ενημερώσεις για events??

 

Είναι κακό να μην έχεις ταμπού κτλ και να θέλεις να εμφανίζεις το status των σχέσεων σου?? η είναι κατακριτέο να μαλώνεις με την σχέση σου και την ίδια μέρα να τα ξαναφτιάχνεις???

 

 

Είναι κακό να ακούς τραγούδια να είσαι σε μια φάση και να θες να μοιραστείς τα τραγούδια που ακούς εκείνη την στιγμή??

 

 

Για να σοβαρευτούμε λέω εγώ!>!?! άκου εκεί ντροπές κτλ... οποιος πιστεύει ότι τα παραπάνω είναι ντροπή είναι διαδικτυακός νεανταρταλ ή κομπλεξικός..

 

 

Κακό, κομπλεξικό και ζηλόφθονο είναι να κανεις request έναν άγνωστο και μετά να τον κανεις delete και να τον αποκαλείς μαληστα και ζώο από πάνω όταν σε ρωτάει για το έκανες.. (με την δικαιολογία ότι νομίζεις πως είναι αγα##τος και πως δεν γουστάρεις την φωτό του προφίλ του επειδή είναι αγκαλιά με τον σύντροφο του... )

 

Κακό και ζηλόφθονο είναι να κανεις accept/request/like σε μια επιχείρηση και μετά να τους λες να ψοφήσουν όταν σε ενημερώνουν για τα events τους...

 

Και γενικά δεν μου άρεσε καθόλου η δήθεν εξυπνάδα περισσότερο γιατί δεν περιορίστηκε στην σάτιρα ή την ειρωνεία αλλα είχε ένα μισος και μια καρμιριά και ζήλια που με έκανε να σιχαθώ..

 

Επίσης ένα troll alert (και κάτι πολύ lame) είναι να ξεκινάς ένα post με αυτούς που μισείς και πάνω πάνω να βάζεις ένα σχόλιο με μια γυναικα να σε ρωτάει γιατί την διώχνεις (δήθεν νοιάστηκε και της κόστισε η κίνηση σου αυτή) και εσύ σαν ο ##μιάς της γειτονιάς να την περιφρονείς με bolt μεγάλα γράμματα για να μας δείξεις ότι στο θέμα γυναικα δεν υπάρχει ζήτημα για εσενα... :P lol :eek:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 346
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κακό, κομπλεξικό και ζηλόφθονο είναι να κανεις request έναν άγνωστο και μετά να τον κανεις delete και να τον αποκαλείς μαληστα και ζώο από πάνω όταν σε ρωτάει για το έκανες.. (με την δικαιολογία ότι νομίζεις πως είναι aγα##τος και πως δεν γουστάρεις φωτό του προφίλ του επειδή είναι αγκαλιά με τον σύντροφο του... )

 

H περίπτωση να σου έστειλε εκείνος request δεν παίζει; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H περίπτωση να σου έστειλε εκείνος request δεν παίζει; :P

 

Αλλάζει κάτι?? πάλι και η γκόμενα να σου έστειλε req εσύ πάτησες accept.... εσύ πάλι ζηλόφθονος είσαι και κακός όταν σκέφτεσαι πως κάποιος σηκώνει φωτό για να χαρεί που ήταν αγα##τος και τώρα δεν είναι και να τον βρίζεις κιόλας από πάνω όταν σε ρωτάει αν έκανε κάτι επειδή τον έκανες delete...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλάζει κάτι?? πάλι και η γκόμενα να σου έστειλε req εσύ πάτησες accept.... εισαι πάλι ζηλόφθονος είσαι και κακός όταν σκέφτεσαι πως κάποιος σηκώνει φωτό για να χαρεί που ήταν αγα##τος και τώρα δεν είναι και να τον βρίζεις κιόλας από πάνω όταν σε ρωτάει αν έκανε κάτι επειδή τον έκανες delete...

 

Μαν, το να ενοχλούν κάποια πράγματα και κάποιες τακτικές, ειδικά όταν αυτές ξεπερνούν κάποια όρια δεν είναι πάντα ένδειξη ζηλοφθονίας ή κακίας. Όταν η άλλη σε προσθέτει και ξαφνικά από το πουθενά μετά απο δυο μέρες έχουν γεμίσει σκουπίδια τα notification σου από τριάντα γκρούπ που σε πρόσθεσε με το έτσι θέλω, και απανωτά likes και σχόλια από άλλες τόσες φωτογραφίες με τα βυζιά έξω στον καθρέφτη του μπάνιου με φόντο τη χέστρα, ε θα είσαι ζηλόφθονος αν την διαγράψεις;

 

Καλώς η κακώς το facebook ειδικά στην νεολαία έχει καταντήσει μέσο αυτοπροβολής. Ε, όταν αυτή ξεπερνάει τα όρια δεν τίθεται πια θέμα κακίας, αλλά ανοχής.

 

Προσωπική μου άποψη πάντα. ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαν, το να ενοχλούν κάποια πράγματα και κάποιες τακτικές, ειδικά όταν αυτές ξεπερνούν κάποια όρια δεν είναι πάντα ένδειξη ζηλοφθονίας ή κακίας. Όταν η άλλη σε προσθέτει και ξαφνικά από το πουθενά μετά απο δυο μέρες έχουν γεμίσει σκουπίδια τα notification σου από τριάντα γκρούπ που σε πρόσθεσε με το έτσι θέλω, και απανωτά likes και σχόλια από άλλες τόσες φωτογραφίες με τα βυζιά έξω στον καθρέφτη του μπάνιου με φόντο τη χέστρα, ε θα είσαι ζηλόφθονος αν την διαγράψεις;

 

Καλώς η κακώς το facebook ειδικά στην νεολαία έχει καταντήσει μέσο αυτοπροβολής. Ε, όταν αυτή ξεπερνάει τα όρια δεν τίθεται πια θέμα κακίας, αλλά ανοχής.

 

Προσωπική μου άποψη πάντα. ;)

 

 

Δεν έθιξα πουθενά την συγκεκριμένη περίπτωση που περιγράφεις.. και εν πάση περιπτώσει αν τύχεις σε αυτή την ενοχλητική περίπτωση (σε εμενα δεν έτυχε να μου συμβούν όλα αυτά που λες)

 

έχεις 2 επιλογές..

 

1)όμορφα και ωραία χωρίς υφάκι και χωρίς ειρωνικά-κακά συμπεράσματα και συμπεριφορά βγάζεις το άτομο αυτό από την λίστα σου

 

2) πατάς ignore σε αυτά που σου στέλνει και δεν γεμίζει ο τείχος σου με διαφορα...

 

ή επίσης της το λες για να κανονίσει να ρυθμίσει το τι θα δημοσιεύεται από αυτά που γραφει και κάνει σε εσένα... so simple..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τετοια ατομα ειναι ατομα που διαγραφω αμεσως και μετα παρεξηγουνται "γιατι με σβησες εχεις κατι μαζι μου?"

 

ΝΑΙ ΜΩΡΗ ΣΕ ΣΒΗΣΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΖΩΟ

 

πιο συγκεκριμενα

ατομα που :

1.αναρτουν φωτογραφιες που φιλανε γκομενο η γκομενα και το βαζουν και profile picture (νταξει,μετα απο 5 χρονια αγαμιας βρηκες μια σαυρα και δειχνεσαι,χεστηκαμε)

 

2.γραφουν στο στατους τους που ειναι ανα 5 λεπτα (χεστηκαμε αν χεζεις,η αν στο κλαμπ δεν εχει τραπεζακι να κατσεις και πιαστηκε το στρινγκ στις κωλοτριχες σου)

 

3.ατομα που κανουν διαφημιση σε προιοντα και μαγαζια και σε καλουνε σε event τους(αν ερθω θα δωσεις τσαμπα τιποτα?οχι?ψοφα τοτε)

 

4.ατομα που ειναι επαναστατες του κλικ(ναι οκ ,εσωσες 4234 παιδια στην ερημο καλαχαρι απο βεβαιο πνιγμο και δαγκωμα ροζ καρχαρια απλα κανοντας 1 κλικ)

 

5.βλακες,(μια κατηγορια μονη τους)

 

6.ατομα που κανουν προπαγανδα υπερ η κατα κομματων και κομματικων παραταξεων(ξερουμε οτι εισαι φασιστας,κομματοσκυλο η βολεμενος,μη μας τα πρηζεις τωρα γιατι εχω βασικες γνωσεις να φτιαχνω οχι μονο βομβες μολοτωφ αλλα και κατευθυνομενους πυραυλους ναπαλμ)

 

7.ατομα που εχουν 4999 φιλους και φτιαχνουν δευτερο προφιλ με την καταληξη Β(αν εισαι γκομενα εισαι παρτολα και βρωμας,αν εισαι αντρας εισαι πουστης οσο και να μη το παραδεχεσαι,ψοφα τωρα)

 

8.ατομα που μπαινουν στα πιο ηλιθα γκρουπ οπως "μπες εδω και προσκαλεσε 50 φιλους και σε 413 μερες θα εχεις τσαμπα νοβα στο πισι σου,δες ποιοι φιλοι σου βλεπουν τις φωτογραφιες σου...(φυσικα με το απαραιτητο στο τελος να γραφει "δουλευει 100%",ευτυχως δειχνεις απο μακρια ποσο καθυστερημα εισαι και εντοπιζεσαι ευκολα για το delete)

 

9.ατομα που ποσταρουν καθε 10 λεπτα ενα τραγουδι απο το youtube (να ποσταρεις που και που κανα παλιο κλασσικο ροκ να το θυμηθουμε... οκ,αντε κανα καινουριο μπιτακι που δε παιζει στο ραδιο πολυ,αλλα να μου ποσταρεις τον καθε καθυστερημενο κιαμο,τερλεγκα,βισση και στο τελος να γραφει και το ελεεινο "[new song]" λες και φοβασαι μη μπερδεψουμε τον φετεινο εμετικο στιχο με τον περσινο σαπιο στοιχο.Η βλακεια σου αρκει να με κανει να παρω το αλυσσοπριονο και να σου κοψω συριζα ολη τη κολωνα της δεη απεξω σημαδευοντας το σπιτι σου και φωναζοντας "TIIIMBEEER" )

 

10.πανσοφα στατους του στυλ "που πηγανε ολοι οι αντρες?" και "Αφού ρε γαμωτο δεν συγκρατώ αριθμούς, πως γινετε να πέφτω παντα πάνω σε "νούμερα"???. (1ον εισαι νουμερο και μπαζολα,2ον το επιπεδο μορφωσης σου ειναι αντιστοιχο με νεογνου νεαντερταλ που ψοφησε στη γεννα,και οχι τα 5 χρονια ως σερβιτορα στη γωνιακη καφετερια της κυψελης δεν ανεβαζουν την εμπειρια σου ως προς τους αντρες")

 

11.φωτογραφιες στο καθρεφτη της χεστρας (δινεις 400 ευρω να παρεις το Iphone και αλλα 150 να παρεις ψηφιακη με ζουμ 3Χ,αλλα δεν εχεις ανακαλυψει οτι εχουν χρονομετρο.εισαι ζωο.εκτος κι αν σε πιανει παντα κοψιμο οταν βλεπεις τον ευατο σου στο καθρεφτη,τοτε παω πασο)

 

12.ατομα που γραφουν στο Wall της αδερφης τους/κολλητης τους "ναι τι κανεις? παρε με τηλεφωνο χιχιχι οταν το δεις χοχοχο (η εισαι υπεργυφταριο και δε μπορεις να παρεις τηλεφωνο,η εισαι καθυστερημενο και δε μπορεις να στειλεις μηνημα η mail.προφανως και τα 2 μαζι υψωμενα στο τετραγωνο.)

 

13.ατομα που φωτογραφιζονται αγκαλια με το πανακριβο αυτοκινητο/μηχανη/κοτερο/καγιακ τους (ξερουμε οτι εισαι φλωρος και παρθενος στα 30 σου,αλλα τσαμπα ελπιζεις οτι θα παρεις εστω και ενα Like απο γκομενα που τα βυζια της ειναι πιο εξω απο τη κοιλια της και δεν εχει μουστακι)

 

14.ατομα που ειναι πολυ καλλιτεχνες και γραφουν στατους η ανεβαζουν φωτογραφιες του στυλ "μεσα στη καρδια της ανεμοδαρμενης ψυχης του περιπλανωμενου σκυλου που τον δερνει ο αγερας" (μου προκαλεις εμετο,διαρροια,και περιοδο στη σκυλα του γειτονα,δεξου οτι εχεις IQ κατωτερο της αμοιβαδας.)

 

15 και φυσικα το πιο σημαντικο...

ατομα που ΚΑΝΟΥΝ LIKE ΣΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ (αλλη μια αποδειξη οτι καταγομαστε απο το πιθηκο,απλα εσυ διαφερεις ως προς την ουρα και τις τριχες.η μηπως οχι?)

 

62218007.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

yes a yellow facebook troll :P

 

 

Η δημοσίευση μηνυμάτων σε αυτό το forum χρησιμοποιώντας greeklish χαρακτήρες, ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ!

 

 

 

 

Φυσικά και περιέχει μια ωμή αλήθεια.. και αν έκανε κάποιος κάτι από τις παραπάνω κατηγοριες και δεν το παραδέχεται είναι απλά κομπλεξικός..

 

 

Δεν κατάλαβα... είναι κακό ας πούμε να σηκώνει κάποιος φωτό με την αγαπημένη του να φιλιούνται ??(είτε είχε να δει γυναικα εδώ και χρονια είτε βλέπει συχνά)

 

 

Είναι κακό να έχεις μια επιχείρηση και να θες να ενημερώσεις για events??

 

Είναι κακό να μην έχεις ταμπού κτλ και να θέλεις να εμφανίζεις το status των σχέσεων σου?? η είναι κατακριτέο να μαλώνεις με την σχέση σου και την ίδια μέρα να τα ξαναφτιάχνεις???

 

 

Είναι κακό να ακούς τραγούδια να είσαι σε μια φάση και να θες να μοιραστείς τα τραγούδια που ακούς εκείνη την στιγμή??

 

 

Για να σοβαρευτούμε λέω εγώ!>!?! άκου εκεί ντροπές κτλ... οποιος πιστεύει ότι τα παραπάνω είναι ντροπή είναι διαδικτυακός νεανταρταλ ή κομπλεξικός..

 

 

Κακό, κομπλεξικό και ζηλόφθονο είναι να κανεις request έναν άγνωστο και μετά να τον κανεις delete και να τον αποκαλείς μαληστα και ζώο από πάνω όταν σε ρωτάει για το έκανες.. (με την δικαιολογία ότι νομίζεις πως είναι αγα##τος και πως δεν γουστάρεις την φωτό του προφίλ του επειδή είναι αγκαλιά με τον σύντροφο του... )

 

Κακό και ζηλόφθονο είναι να κανεις accept/request/like σε μια επιχείρηση και μετά να τους λες να ψοφήσουν όταν σε ενημερώνουν για τα events τους...

 

Και γενικά δεν μου άρεσε καθόλου η δήθεν εξυπνάδα περισσότερο γιατί δεν περιορίστηκε στην σάτιρα ή την ειρωνεία αλλα είχε ένα μισος και μια καρμιριά και ζήλια που με έκανε να σιχαθώ..

 

Επίσης ένα troll alert (και κάτι πολύ lame) είναι να ξεκινάς ένα post με αυτούς που μισείς και πάνω πάνω να βάζεις ένα σχόλιο με μια γυναικα να σε ρωτάει γιατί την διώχνεις (δήθεν νοιάστηκε και της κόστισε η κίνηση σου αυτή) και εσύ σαν ο ##μιάς της γειτονιάς να την περιφρονείς με bolt μεγάλα γράμματα για να μας δείξεις ότι στο θέμα γυναικα δεν υπάρχει ζήτημα για εσενα... :P lol :eek:

 

φανταζομαι ετσι αντιδρας οταν βλεπεις ανεκδοτα για ξανθιες,γραφεις προπαγανδα για το ποσο αδικημενες ειναι οι ξανθιες σε αυτη τη ζωη...

αδυνατεις να καταλαβεις οτι το ποστ ειναι χιουμοριστικο,αν δε σ αρεσει το καυστικο χιουμορ απλα το αγνοεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άλλη μακακία αυτό εδώ...

 

αγορι στην κοπελα του: «μωρο μου αποψε θα βγω με τα παιδια». αυτη νευριαζει, σηκωνει την παντοφλα και τον χτυπα αλυπητα. στη συνεχεια σταματα και τον κοιταζει μετανιωμενη. ειναι ομως πια πολυ αργα. το αγορι της εχει το σημαδι της παντοφλας ανεξιτηλο στο θλιμμενο προσωπο του…αφησε αυτο το μηνυμα μια ωρα στο προφιλ σου…….. για να δειξεις πως εισαι κι εσυ κατα της ανδρικης κακοποιησης……

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι σατυρικο/ειρωνικο ως απαντηση στο αντιστοιχο με το οποιο μας ειχαν πρηξει τα @@ με τα status περι γυναικειας κακοποιησης... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry για τα κεφαλαία, αλλά σε κεφαλαία το βρήκα και βαριέμαι να το ξαναγράφω.

Μην το ανοίξει όποιος τρώει.

 

 

ΛΕΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥ: "ΜΑΝΟΥΛΑ, ΖΩΓΡΑΦΙΣΑ ΜΕ ΤΟ ΚΡΑΓΙΟΝ ΤΟ ΣΕΝΤΟΝΙ". ΝΕΥΡΙΑΣΜΕΝΗ ΑΥΤΗ, ΧΤΥΠΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΜΕΧΡΙ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑΣ.ΜΕΤΑΝΙΩΜΕΝΗ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ, ΠΑΡΑΚΑΛΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ. ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ, Η ΜΙΚΡΗ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΕΙΧΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ, ΣΤΟ......ΣΕΝΤΟΝΙ ΕΙΧΕ ΓΡΑΨΕΙ "ΜΑΝΟΥΛΑ..Σ'ΑΓΑΠΩ." ΑΦΗΣΕ ΤΟ Κ ΕΣΥ ...ΜΙΑ ΩΡΑ ΣΤΟΠΡΟΦΙΛ ΣΟΥ, ΔΕΙΞΕ Κ ΕΣΥ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΠΑΙΔΙΚΗΣ ΒΙΑΣ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έιχα βγει μ'ενα 2 γνωστούς ένα βράδυ στο venue.τεσπα να μη τα πολυλογώ όλο το βράδυ το βγάλαμε μούγκα στη στρούγκα,μ'ενα ποτό στο χέρι,σα τα καθυστερημένα,να κοιτάμε δεξιά κι αριστερά.δε τα ήξερα κ καλά τα παιδιά οπότε δεν είχαμε πολλά να πούμε.

και γράφει την άλλη μέρα status στο facebook:πααααλι τα κάναμε π%^^να χθες στο venue κλπ κλπ κλπ

χαχαχαχαχαχα :-D :-D :-D

 

Venue never again . Πολύ πολύ βαρετά και τίποτα ενδιαφέρον στο οπτικό πεδίο , τα περισσότερα ήταν ανήλικα :mrgreen:

 

Εμένα μου την σπάνε τα άτομα που σε κάθε έξοδο τους θεωρούν απαραίτητο να βγουν ένα κάρο φωτό και να ενημερωθεί το προφίλ τους με το που γυρίσουν . Επίσης μου την σπάνε τα κοινά προφίλ των ζευγαριών που δεν ξέρω πότε είναι online ο καθένας τους ενώ εγώ ξέρω το ένα άτομο μόνο.

 

Το πιο εκνευριστικό είναι με διαφορά είναι που γεμίζουν το προφίλ τους με φωτογραφίες των μωρών τους λες και το προφίλ είναι του μωρού τους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...