Προς το περιεχόμενο

Κεραία wiFI


pavlospav

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μπορεί κάποιος να μου πει κάποιο τρόπο να επεκτείνω την εμβέλεια που πιάνει wiFI το laptop? Θέλω να πιανω τα γύρω δίκτυα σε απόσταση 100 μέτρων. (βασικα θέλω να σπάσω ένα δίκτυο σε τέτοια απόσταση με το backtrack) Ξέρω ότι μπορει να γίνει με κεραία. Ποια κεραία όμως? Επίσης αν πάρω ένα access point Θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω σαν router αν αυτό παίρνει σήμα από αλλού? Αν μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει σας παρακαλώ. Είμαι εντελώς άσχετος. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ελλαδα δεν ξερω.ebay Παιζει με κανα 30 αρι ευρω.αν εχει εμποδια στα 100 μετρα ισως θες και καμια πιο κατευθυντικη κεραια.ενα access point αν εννοεις να παιρνει σημα ασυρματα απο ενα adsl router και να το αναμεταδιδει για να το κανει αυτο πρεπει να εχει καιλειτουργια Repeater.αν δεν εννοεις αυτο πες μας τι εννοεις.

 

 

 

γιατι αυτο που γραφεις δεν μου βγαζει νοημα

Επίσης αν πάρω ένα access point Θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω σαν router αν αυτό παίρνει σήμα από αλλού?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά γράφω εδώ γτ κτ παρόμοιο νομίζω είναι.θελω να πιανω καλυτερα το σημα του γειτονα με τον οποιο εχω συνεννοηθει μην μ κραξει κανεις οτι κλεβω.. :P πως μπορω να το πετυχω?δλδ να πιανω καλυτερα το σημα του.στο απο πανω διαμερισμα ειναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια καρτα wi fi της alfa 500 Mw θα σε βοηθουσε πιστευω.

γιατι κατευθυντικη κεραια ειναι λιγο σχετικο.

μετα αν μπορεις να εχεις το stick το υπαρχον σε καλυτερο σημειο για να "βλεπει " καλυτερα το ρουτερ του γειτονα.μην ειναι θαμμενο πουθενα το stick.με μιαμικρη επεκταση Usb Μπορεις να το μεγακινησεις.αλλιως πας σε καρτουλα οπως ειπα σαν πρωτη λυση

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.skroutz.g...-TL-WN722N.html μου προτεινανε αυτο?θα κανει δουλεια?
καμια σχεση η Tp link με την alfa την καρτα. η μια ειναι φτηνη και 100 Mw και οτι πληρωνεις παιρνεις και η δευτερη ειναι 500 Mw πιο ακριβη βεβαια αλλα κατι πιο σοβαρο,πιο δυνατο,πιο επαγγελματικο.η tp link τελειως Home use Το καλο της tp link αλλα και αχρηστο αμα δεν εχεις ρουτερ n ειναι οτι ειναι n 150 mbps. και επισης με την tp link μην περιμενεις να αλλαξει κατι με το σημα του γειτονα.ειναι 100 mw αρα ανηκει στην κατηγορια που ειναι και αυτη που εχεις.μπορει να παιξει και λιγο καλυτερα μπορει και λιγο χειροτερα.και στις 2 βεβαια εχεις την ευκαιρια να βαλεις μια επεκταση Usb για να μετακινησεις σε καλυτερη θεση την κεραια
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ για ακομα μια φορα! :)

θες να το πιανεις καλα οχι απλα να εχει ενα σημα γιατι θα σερνεται το ιντερνετ...υπαρχει αυτη που λενε τα παιδια και αλλες παρομοιες οπως Link

 

 

στο ebay αν παιρνεις απο εκει στο Link

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν παρει παραπανω απο 500 Mw καλο θα ειναι να μπορει να το ρυθμιζει.που συνηθως ρυθμιζονται αυτα.το πρωτο Link ειναι 500 απο την μανα του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και συγνωμη που παρεμβαινω στο τοπικ απλα εχω μια παρομοια ερωτηση. Θελω μεγαλυτερη καλυψη στο wireless μου και σκεφτομουν να παρω ενα απλο tp-link usb στικακι και μια επιπλεον κεραια σαν αυτη http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110674444002&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_4257wt_1163 (να αναφερω δεν με ενδιαφερει το σπασιμο καποιου δικτυου)

Για τη μεταδοση του σηματος δεν εχει σχεση τι κεραια εχεις; Αυτο με τα mW στα στικακια δεν το εχω ξαναακουσει, πως μπορω να βρω ενα στικακι ποσα mW ειναι; Γιατι ακομα και στις πληροφοριες του πρωτου που προτεινεται http://www.wlanshop.gr/shop/index.php?dispatch=products.view&product_id=14 δεν αναφερει μεσα ποσα mW ειναι. Ειναι δηλαδη καλυτερο να παρω ενα στικακι με περισοτερα mw παρα μια δυνατη κεραια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...