Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kυρίως γιατί όταν κάνω τσεκ ιν δεν εχω συνήθως κοντά μου ταυτότητες και διαβατήρια. Εξάλλου ο αριθμός αυτός δεν εμφανίζεται πουθενά αλλού, ούτε στο boarding pass, ούτε στις οθόνες ελέγχου της ryan (στο bag drop και στην επιβίβαση).

 

Oταν πας να αφήσεις αποσκευές δεν σου ζητούν ταυτότητα? Εμένα πάντα ζητούν και είμαι με ηλεκτρονικό boarding pass. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γεια σε ολους!

 

Θελω να ταξιδεψω στην Ροδο!Δεν εχω καποια καρτα χρεωστικη ουτε εγω ουτε η κοπελα μου που θα ταξιδεψουμε μαζι,μπορω να πληρωσω με την καρτα καποιου φιλου μου η υπαρχει προβλημα?

Επισης δεν ειμαι σιγουρος αν εχω καταλαβει σωστα περα απο την αποσκευη που θα ειναι εως 10 κιλα 55χ40χ20 μπορω να εχω κοντα μου ξεχωριστα και μια τσαντα πχ σχολικη με διαστασεις 35χ20χ20 χωρις να χρεωθω κατι επιπλεον?Αν ναι υπαρχει καποιο οριο στο βαρος της μικρης χειραποσκευης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω εαν γνωρίζει κάποιος (όχι να υποθέσει) πόσο πληρώνεται ένας/μια αεροσυνοδός της Ryanair επειδή με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο επάγγελμα αλλά διαβάζω για μισθούς από 700- 1200€ στο ίντερνετ. Θα ήταν καλό εαν κάποιος έχει καποιο φίλο που δουλεύει εκεί ως αεροσυνοδός να μας έλεγε τις μισθολογικές καταστάσεις στο περίπου.
Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σε ολους!

 

Θελω να ταξιδεψω στην Ροδο!Δεν εχω καποια καρτα χρεωστικη ουτε εγω ουτε η κοπελα μου που θα ταξιδεψουμε μαζι,μπορω να πληρωσω με την καρτα καποιου φιλου μου η υπαρχει προβλημα?

Επισης δεν ειμαι σιγουρος αν εχω καταλαβει σωστα περα απο την αποσκευη που θα ειναι εως 10 κιλα 55χ40χ20 μπορω να εχω κοντα μου ξεχωριστα και μια τσαντα πχ σχολικη με διαστασεις 35χ20χ20 χωρις να χρεωθω κατι επιπλεον?Αν ναι υπαρχει καποιο οριο στο βαρος της μικρης χειραποσκευης?

Μπορείς να κλείσεις τα εισιτήρια με κάρτα άλλου, δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Τις μικρές αποσκευές δεν έχω δει να τις ζυγίζουν (ούτε τις μεγάλες αλλά λέμε). Μια σχολική τσάντα ή γυναικεία ή λάπτοπ περνάει χωρίς πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω εαν γνωρίζει κάποιος (όχι να υποθέσει) πόσο πληρώνεται ένας/μια αεροσυνοδός της Ryanair επειδή με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο επάγγελμα αλλά διαβάζω για μισθούς από 700- 1200€ στο ίντερνετ. Θα ήταν καλό εαν κάποιος έχει καποιο φίλο που δουλεύει εκεί ως αεροσυνοδός να μας έλεγε τις μισθολογικές καταστάσεις στο περίπου.

Ευχαριστώ.

 

Ναι εκεί είναι περίπου, περίπου 1000-1100 ευρώ είναι ο κανόνας που υπολογίζεται από σταθερό μισθό μετά φόρων και κάποια μικρά μπόνους. Το ταβάνι (ανάλογα το που δουλεύεις καθώς φορολογείσαι ανάλογα) το πιάνεις αν καταφέρεις να  γίνεις υπεύθυνος καμπίνας όπου μπορείς να φτάσεις μέχρι τα 1800-2000 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εκεί είναι περίπου, περίπου 1000-1100 ευρώ είναι ο κανόνας που υπολογίζεται από σταθερό μισθό μετά φόρων και κάποια μικρά μπόνους. Το ταβάνι (ανάλογα το που δουλεύεις καθώς φορολογείσαι ανάλογα) το πιάνεις αν καταφέρεις να  γίνεις υπεύθυνος καμπίνας όπου μπορείς να φτάσεις μέχρι τα 1800-2000 ευρώ.

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Υστερα από αρκετό ψάξιμο στο ιντερνετ διάβασα πολλές αναφορές ότι 3 μήνες(τον χειμώνα) παίρνεις με το ζόρι άδεια άνεφ αποδοχών και ότι πληρώνεσαι μόνο τις ώρες που πετάς ενώ συνήθως δουλεύεις σχεδόν άλλες τόσες στο έδαφος... + το ενοίκιο για 1 γκαρσονιέρα στην Ευρώπη δεν είναι φθηνό όπως στην Ελλάδα αρα στην τελική ούτε τα 3000€ δεν βγάζεις πίσω που πρέπει να δώσεις για την εκπαίδευση. Διόρθωσε με σε κάτι αν κάνω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Υστερα από αρκετό ψάξιμο στο ιντερνετ διάβασα πολλές αναφορές ότι 3 μήνες(τον χειμώνα) παίρνεις με το ζόρι άδεια άνεφ αποδοχών και ότι πληρώνεσαι μόνο τις ώρες που πετάς ενώ συνήθως δουλεύεις σχεδόν άλλες τόσες στο έδαφος... + το ενοίκιο για 1 γκαρσονιέρα στην Ευρώπη δεν είναι φθηνό όπως στην Ελλάδα αρα στην τελική ούτε τα 3000€ δεν βγάζεις πίσω που πρέπει να δώσεις για την εκπαίδευση. Διόρθωσε με σε κάτι αν κάνω λάθος.

Για άλλες εταιρίες δεν ενδιαφέρεσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για άλλες εταιρίες δεν ενδιαφέρεσαι;

Παρατηρησα πως η Ryanair είναι η πιο εύκολη "προσβάσιμη" για αναζήτηση εργασίας. Κάποιες άλλες που εδρεύουν στο Dubai δεν μπόρεσα στο λίγο που έψαξα να βρω δίαυλο επικοινωνίας μαζί τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από γνωστή μου που ήθελε να γίνει αεροσυνοδος μου είπε ότι η Ryanair δεν σου καλύπτει τα δίδακτρα για την σχολή αεροσυνοδων, που είναι κάτι χιλιάδες €, ενώ οι άλλες αεροπορικές τα καλύπτουν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από γνωστή μου που ήθελε να γίνει αεροσυνοδος μου είπε ότι η Ryanair δεν σου καλύπτει τα δίδακτρα για την σχολή αεροσυνοδων, που είναι κάτι χιλιάδες €, ενώ οι άλλες αεροπορικές τα καλύπτουν...

Αυτό το έχω ακούσει κι εγώ, ότι για την εκπαίδευσή σου πληρώνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Παρατηρησα πως η Ryanair είναι η πιο εύκολη "προσβάσιμη" για αναζήτηση εργασίας. Κάποιες άλλες που εδρεύουν στο Dubai δεν μπόρεσα στο λίγο που έψαξα να βρω δίαυλο επικοινωνίας μαζί τους.

Η Qatar έχει κλείσει τα applications από τον Μάιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά που πήγε η εφαρμογή της ryanair;;; ψάχνω να τη βρω στο app store (για να βάλω το boarding pass στο wallet) και δε τη βρίσκω!

τι παίζει;

Πριν λίγο καιρό την είχα κατεβάσει για κάποιο λόγο, μάλλον ακόμα δεν την ανέβασαν ξανά...

 

edit, τσέκαρα τώρα και όντως ακόμα δεν υπάρχει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο μενα ! Μια ερωτηση : Την δευτερα προκειται να ταξιδεψω με την ρυαν απο skg για gro ( βαρκελωνη ) και η πτηση ειναι βραδινη! Γνωριζει κανενας εαν στις βραδινες πτησεις χαμηλωνουν φωτισμο ? Το λεω γιατι εχω σκοπο να ασχοληθω με μια εργασια και επειδη δυσκολα κοιμαμαι σκεφτομουν αν μπορω να εκμεταλλευθω το 3ωρο του ταξιδιου ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...