Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ευχαριστω για τις απαντησεις! Mε την aegean γινεται να κανω κανονικα online check in ετσι ?

Ναι, μπορείς να αλλάξεις και την θέση αν θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρακτικά αν έχεις κάνει check in πάντως μπορείς να πας μέχρι και τελευταία στιγμή κυριολεκτικά. Έχω δει να μπαίνουν στο αεροπλάνο και 5-10 λεπτά πριν την ώρα αναχώρησης.

5-10 λεπτα πριν στο αεροδρομιο αν εχεις κανει web check in? Ωραια μεθοδος να χασεις το αεροπλανο, ειδικα τετοια εποχη. Μονο ο σωματικος ελεγχος στο Βενιζελος + ο ελεγχος διαβατηριου (ασε το θεμα του να αφησεις τις  αποσκευες, το περπατημα ως την πυλη κλπ) τετοια εποχη ειναι 10-15 λεπτα εκαστος (λογω ουρας), το συνολο απο 20λεπτο εως μισαωρο. Βγαζω εξω το σεναριο να τυχει κατι απροοπτο στη διαδρομη προς το αεροδρομιο ή μεσα στο αεροδρομιο, πχ να μη σου περνανε κατι απο τον ελεγχο κλπ. 

 

1 ωρα πριν το boarding time και οχι την απογειωση ειναι το συνιστωμενο minimum, μιλωντας για μικρου μεγεθους αεροπλανα, διοτι αν πετατε με κανενα 777-787-380 κλπ ο προτεινομενος χρονος ειναι συνηθως 1:30 ωρα πριν το boarding.

 

Κι επειδη την εχω παθει με συρμο μετρο που χαλασε και περιμεναμε μιση ωρα τον επομενο και ειχε την προαναφερομενη ουρα 15 λεπτων τοσο στον ελεγχο διαβατηριων οσο και στον σωματικο ελεγχο, προτιμω να παω αεροδρομιο και 2 ωρες πριν που λεει ο λογος και να χαζευω τον κοσμο ή το ipad μου εστω πινωντας το καφεδακι μου, παρα να ξαναπερασω το ιδιο αγχος του να χασω την πτηση αν δεν μπαινω πρωτος στις ουρες παρακαλωντας τους 10δες πισω μου να μου δωσουν προτεραιοτητα και οι μισοι απο αυτους να μη ψηνονται. Αστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5-10 λεπτα πριν στο αεροδρομιο αν εχεις κανει web check in? Ωραια μεθοδος να χασεις το αεροπλανο, ειδικα τετοια εποχη. Μονο ο σωματικος ελεγχος στο Βενιζελος + ο ελεγχος διαβατηριου (ασε βαλιτσες, περπατημα ως την πυλη κλπ) τετοια εποχη ειναι 10-15 λεπτα εκαστος (λογω ουρας), το συνολο απο 20λεπτο εως μισαωρο. Βγαζω εξω το σεναριο να τυχει κατι απροοπτο στη διαδρομη προς το αεροδρομιο ή μεσα στο αεροδρομιο, πχ να μη σου περνανε κατι απο τον ελεγχο κλπ.

 

1 ωρα πριν το boarding time και οχι την απογειωση ειναι το συνιστωμενο minimum, μιλωντας για μικρου μεγεθους αεροπλανα, διοτι αν πετατε με κανενα 777-787-380 κλπ καλυτερα να ειστε ακομα νωριτερα.

 

Κι επειδη την εχω παθει με συρμο μετρο που χαλασε και περιμεναμε μιση ωρα τον επομενο και ειχε την προαναφερομενο ουρα 15 λεπτων τοσο στον ελεγχο διαβατηριων οσο και στον σωματικο ελεγχο, προτιμω να παω αεροδρομιο και 2 ωρες πριν που λεει ο λογος και να χαζευω τον κοσμο ή το ipad μου εστω, παρα να ξαναπερασω το ιδιο αγχος του να χασω την πτηση αν δεν σπρωξω κοσμο στις ουρες να περασω πρωτος. Αστο.

Συμφωνώ, δεν είπα να πάει 5 λεπτά νωρίτερα! Όσο πιο νωρίς τόσο καλύτερα. Απλά έγραψα αυτό που έχω δει, αν έχεις κάνει check in το αεροπλάνο πρακτικά δεν το χάνεις αν φτάσεις πριν την ώρα αναχώρησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δε το χανεις; Αν πας 5-10 λεπτα πριν την ωρα αναχωρησης στο αεροδρομιο εχοντας κανει web check in αλλα πεσεις σε ουρες ή σου συμβει οτιδηποτε απροοπτο ειτε θα χασεις την πτηση, ειτε θα την καθυστερησεις εχοντας πρωτα τσακωθει μεσα στο αεροδρομιο με οποιον του τρως τη σειρα κι εχοτνας φαει και μερικες παρατηρησεις.  Ε τωρα αν ο αλλος ψηνεται για αδρεναλινη και δεν τον νοιαζει να του κοστισει και μερικα (εως πολλα) ευρω ας παει στο 10λεπτο πριν την απογειωση με δικο του ρισκο :D

 

Aλλα σε γενικες γραμμες να πηγαινετε τουλαχιστον 1 ωρα πριν την ωρα επιβιβασης ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δε το χανεις; Αν πας 5-10 λεπτα πριν την ωρα αναχωρησης στο αεροδρομιο εχοντας κανει web check in αλλα πεσεις σε ουρες ή σου συμβει οτιδηποτε απροοπτο ειτε θα χασεις την πτηση, ειτε θα την καθυστερησεις εχοντας πρωτα τσακωθει μεσα στο αεροδρομιο με οποιον του τρως τη σειρα κι εχοτνας φαει και μερικες παρατηρησεις.  Ε τωρα αν ο αλλος ψηνεται για αδρεναλινη και δεν τον νοιαζει να του κοστισει και μερικα (εως πολλα) ευρω ας παει στο 10λεπτο πριν την απογειωση με δικο του ρισκο :D

 

Aλλα σε γενικες γραμμες να πηγαινετε τουλαχιστον 1 ωρα πριν την ωρα επιβιβασης ;)

Συμφωνώ με το να πηγαίνεις μια ώρα νωρίτερα τουλάχιστον, απλά το γράφω αν ποτέ τύχει. Όχι ότι προτείνω να το κάνει κάποιος σύστημα εννοείται!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα ξερει κανεις για την μεταφορα ζωων;

Η ryanair δεν επιτρέπει ζώα στα αεροπλάνα της.

Με μια απλή αναζήτηση ryanair-animals, θα το έβρισκες γρηγορότερα από οποιαδήποτε απάντηση εδώ μέσα.

Εκτός κι αν δεν μιλάς αγγλικά, οπότε sorry

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...