Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ξέρει κανείς αν γίνεται αντί να αλλάξεις ημ/νια στο εισιτήριο της Ράϋαν να το μετατρέψεις σε "ανοιχτό";

 

Μόνο αν είχες επιλέξει το business plus εισιτήριο σου δίνεται η δυνατότητα να αλλάξεις δωρεάν την ημερομηνία της πτήσης. Αλλά και πάλι μην περιμένεις μεγάλη ευελιξία. Η δυνατότητα αλλαγής είναι για ±1 μέρα από την αρχική ημερομηνία του ταξιδιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είναι πολλές οι σελίδες, ρωτώ τους γκουρού των πτήσεων. Κλείνω εισιτήριο μέσω airtickets. Μου στέλνει τον κωδικό με email. Πάω στο site της ryanair και μου δίνει δυο επιλογές. Check in νωρίς και Check in βασικό. Έχω κάποιο λόγο να κάνω τώρα το "check in νωρίς" και να πληρώσω 3 ευρώ; Πρέπει να πληρώσω για να μη στείλει εμένα αλλού και τη γυναίκα μου αλλού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είναι πολλές οι σελίδες, ρωτώ τους γκουρού των πτήσεων. Κλείνω εισιτήριο μέσω airtickets. Μου στέλνει τον κωδικό με email. Πάω στο site της ryanair και μου δίνει δυο επιλογές. Check in νωρίς και Check in βασικό. Έχω κάποιο λόγο να κάνω τώρα το "check in νωρίς" και να πληρώσω 3 ευρώ; Πρέπει να πληρώσω για να μη στείλει εμένα αλλού και τη γυναίκα μου αλλού;

Δεν υπάρχει λόγος να πληρώσεις για το check in. Κάν'το όταν ανοίξει το δωρεάν.

 

Για το άλλο που λες, όσες φορές έκλεισα δύο εισιτήρια μαζί πάντα μου έδωσε διπλανές θέσεις χωρίς να πληρώσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα πολλές φορές μου βγήκαν δίπλα δίπλα οι θέσεις σε περιπτώσεις όπως ή δική σου... Αλλά 1 φορά έτυχε να μας πάει διαφορετικές και μάλιστα με διαφορά δύο σειρών όχι θέσεων... Πάντως τον τελευταίο καιρό κλείνω θέση εξ αρχής και priority boarding

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είναι πολλές οι σελίδες, ρωτώ τους γκουρού των πτήσεων. Κλείνω εισιτήριο μέσω airtickets. Μου στέλνει τον κωδικό με email. Πάω στο site της ryanair και μου δίνει δυο επιλογές. Check in νωρίς και Check in βασικό. Έχω κάποιο λόγο να κάνω τώρα το "check in νωρίς" και να πληρώσω 3 ευρώ; Πρέπει να πληρώσω για να μη στείλει εμένα αλλού και τη γυναίκα μου αλλού;

 

Αν κάνεις check-in τη πρώτη μέρα που θα ανοίξει το free check-in, σίγουρα θα σας βάλει σε διπλανές θέσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΙΑΔΟΣΤΑΙ!!!1111!!!

Btw πιο clickbait πεθαίνεις, ο συγκεκριμένος φορος ηταν 12 ευρω και εγινε 13,δηλαδη "συγκλονιστική" αυξηση 1€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΙΑΔΟΣΤΑΙ!!!1111!!!

Btw πιο clickbait πεθαίνεις, ο συγκεκριμένος φορος ηταν 12 ευρω και εγινε 13,δηλαδη "συγκλονιστική" αυξηση 1€.

Ο 12 έγινε 13 και αντιστοίχως μειώθηκε ο φόρος εξωτερικού, από 22 (ή 20; ) στα 13.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ευρώ; Και που ήταν αυτός ο φόρος όταν πληρώναμε 7 και 10 ευρώ για Θεσσαλονίκη- Αθήνα;

 

(χαχαχα για το ΔΙΑΔΟΣΤΑΙ!!!1111!!!)


Μήπως κάνετε κάποιο λάθος; Το 1 ευρώ θα είναι αυτό που θα πηγαίνει στο ελληνικό δημόσιο, όχι η έξτρα χρεώση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ευρώ; Και που ήταν αυτός ο φόρος όταν πληρώναμε 7 και 10 ευρώ για Θεσσαλονίκη- Αθήνα;

 

(χαχαχα για το ΔΙΑΔΟΣΤΑΙ!!!1111!!!)

Ενσωματωνόταν στις τιμές των υπόλοιπων εισιτηρίων, ξέρεις όλων εκείνων των δεκάδων χιλιάδων άλλων που δεν ήταν σε προσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα πολλές φορές μου βγήκαν δίπλα δίπλα οι θέσεις σε περιπτώσεις όπως ή δική σου... Αλλά 1 φορά έτυχε να μας πάει διαφορετικές και μάλιστα με διαφορά δύο σειρών όχι θέσεων... Πάντως τον τελευταίο καιρό κλείνω θέση εξ αρχής και priority boarding

Μα αν κλείνεις και θέση κ priority boarding ενδεχομένως να μη σε συμφέρει να πετάς με Ryanair........αλλά με μη οικονομικές αεροπορικές εταιρείες. Π.χ. Ένα εισιτήριο σε προσφορά για Ρώμη συνήθως είναι γύρω στα 40€-50€. Το αντίστοιχο με priority το πιθανότερο είναι να έχει πάνω από 100€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έκλεισα πριν λίγο εισιτήριο για πτήση εσωτερικού, απλα το ονομα μου το έγραψα με ελληνικούς χαρακτήρες. Λετε να εχω προβλημα στο αεροδρομιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...