Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, natural_sgf είπε

Μόνο μετά τη 1η Νοεμβρίου, διαφορετικά χωρίς extra χρέωση παίρνεις μικρή τσάντα μαζί σου και παραδίδεις την δεκακιλη πριν επιβιβαστεις.

μετα την 1η νοεμβριου ειμαι..

οποτε καλα εκανα αλλιως δικαιουμουν μονο μια μικρη τσαντα και θα ετρωγε πορτα η 10κιλη πληρωνοντας στο αεροπορτ ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, opcorsa είπε

μετα την 1η νοεμβριου ειμαι..

οποτε καλα εκανα αλλιως δικαιουμουν μονο μια μικρη τσαντα και θα ετρωγε πορτα η 10κιλη πληρωνοντας στο αεροπορτ ετσι?

Ποτε εβγαλες τα εισητηρια;
Στην αρχη λεγανε οτι οποτε και να τα εβγαλες τα εισητηρια εαν ταξιδευεις μετα την 1η Νοεμβρη ισχυουν για εσενα οι νεες χρεωσεις.
Μετα η "γαματη" εταιρια που δεν ξερει τις της γινεται καταλαβε την κοτσανα (ισως και επειδη αρκετοι ακυρωσαν) και εδωσε ΔΩΡΕΑΝ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΣΙΓΓΟΥΝΗΔΕΣ οτι ειχες και πριν εαν ειχες κλεισει το εισητηριο πριν την ανακοινωση της αλλαγης.
Σε μερικους επιστρεψαν χρηματα.
Εγω ακυρωσα εντελως, παω σε μερος που εξυπηρετει και η WizzAir και λεω να δοκιμασω να δω τι σκατα ειναι και αυτοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, orck είπε

Ποτε εβγαλες τα εισητηρια;
Στην αρχη λεγανε οτι οποτε και να τα εβγαλες τα εισητηρια εαν ταξιδευεις μετα την 1η Νοεμβρη ισχυουν για εσενα οι νεες χρεωσεις.
Μετα η "γαματη" εταιρια που δεν ξερει τις της γινεται καταλαβε την κοτσανα (ισως και επειδη αρκετοι ακυρωσαν) και εδωσε ΔΩΡΕΑΝ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΣΙΓΓΟΥΝΗΔΕΣ οτι ειχες και πριν εαν ειχες κλεισει το εισητηριο πριν την ανακοινωση της αλλαγης.
Σε μερικους επιστρεψαν χρηματα.
Εγω ακυρωσα εντελως, παω σε μερος που εξυπηρετει και η WizzAir και λεω να δοκιμασω να δω τι σκατα ειναι και αυτοι.

h wizz ειναι σε παρομοιο μηκος κυματος..

προχθες εκλεισα οποτε θεωρητικα "γνωριζα", οποτε εκανα καλα που εκλεισα με προτεραιοτητα και 2η χειραποσκευη ετσι?

το δελτιο τυπου το ειδα κι εγω.. τραγικο οντως..αλλα οταν σε πηγαινοφερνει αθηνα ρωμη με 50 ευρω , ολα τα αλλα ξεχνιουνται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, orck είπε

Ποτε εβγαλες τα εισητηρια;
Στην αρχη λεγανε οτι οποτε και να τα εβγαλες τα εισητηρια εαν ταξιδευεις μετα την 1η Νοεμβρη ισχυουν για εσενα οι νεες χρεωσεις.
Μετα η "γαματη" εταιρια που δεν ξερει τις της γινεται καταλαβε την κοτσανα (ισως και επειδη αρκετοι ακυρωσαν) και εδωσε ΔΩΡΕΑΝ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΣΙΓΓΟΥΝΗΔΕΣ οτι ειχες και πριν εαν ειχες κλεισει το εισητηριο πριν την ανακοινωση της αλλαγης.
Σε μερικους επιστρεψαν χρηματα.
Εγω ακυρωσα εντελως, παω σε μερος που εξυπηρετει και η WizzAir και λεω να δοκιμασω να δω τι σκατα ειναι και αυτοι.

Από το FAQ τους:

New Bag Policy (Effective 01st November)

From 01st November 2018, non-priority customers who wish to bring a second larger wheelie bag (10kg weight) must purchase the 10kg Check-in Bag for €/£8 if purchased during the initial flight booking, or €/£10 if added online after booking up to 40 minutes before the scheduled flight departure time. The 10kg wheelie bag must be deposited at the airport bag drop desk prior to entering security. Please be advised this new bag option is available to purchase from the 01st September 2018 for travel on/after 01st November.

Non-priority customers who have not added a bag to their booking can still purchase a 10kg wheelie bag at the airport bag drop desk for €/£20 or €/£25 at the boarding gate.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, natural_sgf είπε

Από το FAQ τους:

New Bag Policy (Effective 01st November)

From 01st November 2018, non-priority customers who wish to bring a second larger wheelie bag (10kg weight) must purchase the 10kg Check-in Bag for €/£8 if purchased during the initial flight booking, or €/£10 if added online after booking up to 40 minutes before the scheduled flight departure time. The 10kg wheelie bag must be deposited at the airport bag drop desk prior to entering security. Please be advised this new bag option is available to purchase from the 01st September 2018 for travel on/after 01st November.

Non-priority customers who have not added a bag to their booking can still purchase a 10kg wheelie bag at the airport bag drop desk for €/£20 or €/£25 at the boarding gate.

στους γιατρους να τα φανε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, opcorsa είπε

. τραγικο οντως..αλλα οταν σε πηγαινοφερνει αθηνα ρωμη με 50 ευρω , ολα τα αλλα ξεχνιουνται

 

37 λεπτά πριν, opcorsa είπε

στους γιατρους να τα φανε :P

 

😃😃😃😃😃😃

τυπε την ειχες τεραστια/αδηριτη αναγκη την καταρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, opcorsa είπε

h wizz ειναι σε παρομοιο μηκος κυματος..

προχθες εκλεισα οποτε θεωρητικα "γνωριζα", οποτε εκανα καλα που εκλεισα με προτεραιοτητα και 2η χειραποσκευη ετσι?

το δελτιο τυπου το ειδα κι εγω.. τραγικο οντως..αλλα οταν σε πηγαινοφερνει αθηνα ρωμη με 50 ευρω , ολα τα αλλα ξεχνιουνται

 

6 ώρες πριν, opcorsa είπε

στους γιατρους να τα φανε :P

Μια λες ότι σε πάνε Ρώμη με 50 οπότε όλα τα άλλα ξεχνιούνται, μετά τους καταριέσαι...πρέπει να αποφασίσεις.

Πάντως να ξέρεις (εσύ και όποιος άλλος) ότι ελαστικές συμπεριφορές είναι αυτές που εκμεταλλεύονται. Εάν δούνε ότι οι περισσότεροι είναι σε φάση μας αύξησαν τα εισιτήρια με τέτοιο τρόπο αλλά εμείς είμαστε ευγνώμονες παρολαυτα τότε καταλαβαίνουν ότι ο κόσμος είναι δεκτικός στην αύξηση και φυσικά θα πάρει την αύξηση.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, le vent nous porterAAAA είπε

😃😃😃😃😃😃

τυπε την ειχες τεραστια/αδηριτη αναγκη την καταρα

τυπε αν πετυχω μια πρωην μου που ξερω οτι ειναι αεροσυνοδος στην εταιρεια να δεις καταρες

1 ώρα πριν, orck είπε

Μια λες ότι σε πάνε Ρώμη με 50 οπότε όλα τα άλλα ξεχνιούνται, μετά τους καταριέσαι...πρέπει να αποφασίσεις.

Πάντως να ξέρεις (εσύ και όποιος άλλος) ότι ελαστικές συμπεριφορές είναι αυτές που εκμεταλλεύονται. Εάν δούνε ότι οι περισσότεροι είναι σε φάση μας αύξησαν τα εισιτήρια με τέτοιο τρόπο αλλά εμείς είμαστε ευγνώμονες παρολαυτα τότε καταλαβαίνουν ότι ο κόσμος είναι δεκτικός στην αύξηση και φυσικά θα πάρει την αύξηση.

οταν το εισητηριο , εκτος τους φορους  (αεροδρομιου, ΕΑΑ, ΦΠΑ κλπ), ειναι το πολυ 10 ευρω ανα κεφαλι για πτηση 2 ωρων, και η καθε εταιρεια πρεπει να βγει.... οταν πληρωνεις απο την μια 17 ευρω πτηση 2 ωρων καπου πρεπει να βγει και η εταιρεια... αλλο 17 αλλο 100-150 που πανε οι αλλες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, le vent nous porterAAAA είπε

😃😃😃😃😃😃

τυπε την ειχες τεραστια/αδηριτη αναγκη την καταρα

Οχι εχει την πελωρια αναγκη να παει τζαμπα. 

Υ. Γ  respect για την αεροσυνοδο. Παιζεις μεγαλη μπαλα. Champions league. 

Επεξ/σία από mp123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, mp123 είπε

Οχι εχει την πελωρια αναγκη να παει τζαμπα. 

Υ. Γ  respect για την αεροσυνοδο. Παιζεις μεγαλη μπαλα. Champions league. 

οταν τα ειχαμε δεν ηταν αεροσυνοδος, μια απλη φοιτητρια ηταν..

και μην φανταστεις οι αεροσυνοδοι της ραυαν σχεδν ολες μετριες ειναι, ειδικα σε γραμμες αγγλιας-ιρλανδιας μεχρι και υπερβαρες βλεπεις... νταξει η δικια μου ειναι οντως μια χαρα απλα λεμε

δεν εχω πελωρια αναγκη να παω τζαμπα απλα δεν θελω να πλουτιζω και την καθε αεροπορικη..προτιμω να πιω καφε στο ελ γκρεκο καθε μερα με 15 ευρω τον καφε παρα να πληρωσω παραπαανω για 2 ωρες σε ενα καθισμα

Επεξ/σία από opcorsa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, opcorsa είπε

οταν τα ειχαμε δεν ηταν αεροσυνοδος, μια απλη φοιτητρια ηταν..

και μην φανταστεις οι αεροσυνοδοι της ραυαν σχεδν ολες μετριες ειναι, ειδικα σε γραμμες αγγλιας-ιρλανδιας μεχρι και υπερβαρες βλεπεις... νταξει η δικια μου ειναι οντως μια χαρα απλα λεμε

δεν εχω πελωρια αναγκη να παω τζαμπα απλα δεν θελω να πλουτιζω και την καθε αεροπορικη..προτιμω να πιω καφε στο ελ γκρεκο καθε μερα με 15 ευρω τον καφε παρα να πληρωσω παραπαανω για 2 ωρες σε ενα καθισμα

Τις πιο ωραιες αεροσυνοδες τις εχω δει με την singapore, aegean. Τα τελευταια χρονια δεν ξερω εχει πεσει πολυ το επιπεδο. Qatar, emirates, etihad οκ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, mp123 είπε

Τις πιο ωραιες αεροσυνοδες τις εχω δει με την singapore, aegean. Τα τελευταια χρονια δεν ξερω εχει πεσει πολυ το επιπεδο. Qatar, emirates, etihad οκ. 

Η αεγεαν οντως εχει ωραια κομματια τα βλεπω στο μετρο, αλλα δεν πληρωνει καλα..η ραυαν πληρωνει καλυτερα φαντασου... αν και γενικα δεν ειναι ο χωρος δουλειας για κασκαντεριλικια, πεσιματα κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εισιτήριο φυσικά σε καμία περίπτωση δεν έχει τέτοια αξία (25 έδωσες εσυ, 15 έδωσα εγώ). Αυτά είναι εισητηρια διαφημίση. Το πήρες φτηνά και το λες παντού από τη χαρά σου. Το ίδιο έκανα και εγώ όταν πέτυχα 15 ευρώ για Ρώμη. Μέσα στο αεροπλανο, στο ίδιο αεροπλάνο πετάς εσύ με 25 και ο διπλανός σου μπορεί να έχει δώσει 150+ για ακριβώς το ίδιο πράγμα. Τεχνική "όπου σε πιάσω".

Αυτό λέγεται διαφήμιση.

 

ΥΓ προσπάθησε να τα ξαναβρείτε φιλικά με την αεροσυνοδό, κανέναν δεν χαλάει μια επιπλέον καβατζα για τις δύσκολες στιγμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, opcorsa είπε

Η αεγεαν οντως εχει ωραια κομματια τα βλεπω στο μετρο, αλλα δεν πληρωνει καλα..η ραυαν πληρωνει καλυτερα φαντασου... αν και γενικα δεν ειναι ο χωρος δουλειας για κασκαντεριλικια, πεσιματα κλπ

Η aegean εχει πυροβολα. Αλλα δεν ειμαστε πεφτουλες. Απλος κοιταμε το ωραιο. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...