Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, ManosAgg είπε

Η μικρή αποσκευή που αναφέρει η Ryanair (35χ20χ20) , μπορεί να ειναι σακίδιο με μεγαλύτερες διαστάσεις, το οποιο ομως να χωράει καθώς συμπιέζεται στο κουτί ή πρέπει υποχρεωτικά να τηρεί τις παραπάνω διαστάσεις; Δεν βρίσκω πουθενά σακβουαγιαζ με τις διαστάσεις αυτες αλλα το σακίδιο μου επειδή δεν θα ειναι γεμάτο, θα χωράει.

Ναι βέβαια το πιεζεις λίγο για να μπει. Εάν χωρέσει τοτε θα χωρέσει και κάτω απο το μπροστινό σου κάθισμα και είσαι οκ

Στην χειρότερη περίπτωση φορά όλα τα ρούχα και βάλε έναν φιλο σου να γράφει βίντεο με το κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

χαχαχα μα με τα ρουχα δεν εχω τετοια θέματα. Τα φοράω κι όλα αμα λάχει. Φωτογραφική, παπουτσια και τετοια. Δυστυχως δεν εχω περισσοτερα απο 2 πόδια

8 ώρες πριν, orck είπε

Ναι βέβαια το πιεζεις λίγο για να μπει. Εάν χωρέσει τοτε θα χωρέσει και κάτω απο το μπροστινό σου κάθισμα και είσαι οκ

Στην χειρότερη περίπτωση φορά όλα τα ρούχα και βάλε έναν φιλο σου να γράφει βίντεο με το κινητό.

χαχαχα μα με τα ρουχα δεν εχω τετοια θέματα. Τα φοράω κι όλα αμα λάχει. Φωτογραφική, παπουτσια και τετοια. Δυστυχως δεν εχω περισσοτερα απο 2 πόδια 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλές οι απορίες μου για την ryanair και τωρα συνηδειτοποιώ γιατί αποτελεί low cost εταιρία. Πήγα μολις να κανω check in και στα ταξιδιωτικά εγγραφα, μου ζηταει μονάχα ημερομηνία γέννησης ενω σε διαφορά site βλέπω οτι θα επρεπε να ζηταει και αριθμο ταυτότητας. Ξερει κανείς κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, ManosAgg είπε

Πολλές οι απορίες μου για την ryanair και τωρα συνηδειτοποιώ γιατί αποτελεί low cost εταιρία. Πήγα μολις να κανω check in και στα ταξιδιωτικά εγγραφα, μου ζηταει μονάχα ημερομηνία γέννησης ενω σε διαφορά site βλέπω οτι θα επρεπε να ζηταει και αριθμο ταυτότητας. Ξερει κανείς κάτι;

αποριες ειναι λογικο να εχεις, οχι επειδη ειναι low cost εταιρια, αλλα επειδη ειναι κατι στο οποιο δεν εχεις εμπειρια.

τελευταια φορα που εκανα check-in θυμαμαι οτι ζητουσε αριθμό... αλλα δεν καταλαβαινω ποιος ειναι ο προβληματισμος... σου προκαλει ανασφαλεια οτι δεν σου ζητησαν ταυτοτητα και αν ναι γιατι;

Μιλάμε για πτήση εσωτερικού;

Επεξ/σία από kon1to
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ManosAgg είπε

Πολλές οι απορίες μου για την ryanair και τωρα συνηδειτοποιώ γιατί αποτελεί low cost εταιρία. Πήγα μολις να κανω check in και στα ταξιδιωτικά εγγραφα, μου ζηταει μονάχα ημερομηνία γέννησης ενω σε διαφορά site βλέπω οτι θα επρεπε να ζηταει και αριθμο ταυτότητας. Ξερει κανείς κάτι;

Αυτό με τον αριθμό ταυτότητας εξαρτάται από το ταξίδι. Σε ταξίδι εσωτερικού συνήθως δεν ζητάει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ManosAgg είπε

Πολλές οι απορίες μου για την ryanair και τωρα συνηδειτοποιώ γιατί αποτελεί low cost εταιρία. Πήγα μολις να κανω check in και στα ταξιδιωτικά εγγραφα, μου ζηταει μονάχα ημερομηνία γέννησης ενω σε διαφορά site βλέπω οτι θα επρεπε να ζηταει και αριθμο ταυτότητας. Ξερει κανείς κάτι;

Έκανα check in αυτήν την εβδομάδα για Σοφια και ζητησε ημερομηνία γέννησης, εθνικότητα, ταυτότητα και λήξη αυτής (έχει επιλογή ότι δεν υπάρχει η ερμηνεία λήξης για τις δικές μας ταυτότητες).

Πρακτικά στην Αθήνα τα έλεγξαν αυτα, στην Σοφια ούτε καν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kon1to είπε

αποριες ειναι λογικο να εχεις, οχι επειδη ειναι low cost εταιρια, αλλα επειδη ειναι κατι στο οποιο δεν εχεις εμπειρια.

τελευταια φορα που εκανα check-in θυμαμαι οτι ζητουσε αριθμό... αλλα δεν καταλαβαινω ποιος ειναι ο προβληματισμος... σου προκαλει ανασφαλεια οτι δεν σου ζητησαν ταυτοτητα και αν ναι γιατι;

Μιλάμε για πτήση εσωτερικού;

Επειδή βλέπω ότι κανονικα ζητάει, δεν ξέρω γιατί δεν μου ζήτησε και αν αυτο αποτελέσει πρόβλημα. Ναι. Ταξίδι εσωτερικού. 

1 λεπτό πριν, orck είπε

Έκανα check in αυτήν την εβδομάδα για Σοφια και ζητησε ημερομηνία γέννησης, εθνικότητα, ταυτότητα και λήξη αυτής (έχει επιλογή ότι δεν υπάρχει η ερμηνεία λήξης για τις δικές μας ταυτότητες).

Πρακτικά στην Αθήνα τα έλεγξαν αυτα, στην Σοφια ούτε καν...

Επειδή εμένα ειναι ταξίδι εσωτερικού, ίσως δεν το θέλει γι αυτο τον λόγο. Θα επικοινωνήσω τώρα με το τσατ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που μου περνάει από το μυαλό είναι να έχεις λογαριασμό και να έκανες check-in όντας συνδεδεμένος και έχει κρατημένα τα στοιχεία από προηγούμενη πτήση σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, orck είπε

Το μόνο που μου περνάει από το μυαλό είναι να έχεις λογαριασμό και να έκανες check-in όντας συνδεδεμένος και έχει κρατημένα τα στοιχεία από προηγούμενη πτήση σου.

Μου πέρασε κι εμένα από το μυαλό, αλλα νομίζω πως κανονικα στο boarding pass θα έπρεπε να γράφει αριθμό ταυτότητας πάνω δεξιά, ενώ εμένα εινα κενό. 

Όντως τελικά, μου επιβεβαίωσε και στο τσατ τους, επειδή αποτελεί πτήση εσωτερικού, δεν χρειάζεται. Σας ευχαριστώ πολυ όλους για τις απαντήσεις σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, orck είπε

Όχι δεν γράφει πουθενά πάνω στο boarding pass αριθμό ταυτότητας.

IMG_20181026_101127.jpg

Στο boarding pass που κατεβαζεις σε pdf το γραφει πανω δεξια. Κι εγω δεν το ηξερα. Καποιες σελιδες πριν, το εχει αναφερει μια κοπελα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Tribal21 είπε

Σε αυτο που εκτυπώνεις το γράφεις,ναι.

Επίσης η δικιά μας ταυτότητα θεωρητικά λήγει μετα από 15 χρόνια.

Ναι. Ειναι κι αυτο. Δεν εχω σχέση με την φωτογραφία ταυτότητας αλλα δεν θα υπάρχει θέμα καθώς δεν μπορώ να την αλλάξω και να θέλω (θεωρητικά). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...