Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σιγά μη δουν μέσα από κάλτσα τι έχει.

 

Δε θα μεταφέρεις ολόκληρο ρακούν χαίρω πολύ.

Εδω βλεπουν μεσα απο απο ολοκληρο λαπτοπ το πως ειναι μεσα κανονικοτατα, στην καλτσα λες να κολλησουν. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μην κλείνετε εισιτήρια Ryanair από την air tickets. Ιδια τιμή έχουν από την εταιρεία ίσως κ φθηνότερα!! Κάθε φορά που πετάω κάνα δυο θα κάνουν καυγά γιατί δεν έχουν σωστό book ref ούτε κάρτες επιβίβασης κ πρέπει να πληρώσουν για το check in .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην κλείνετε εισιτήρια Ryanair από την air tickets. Ιδια τιμή έχουν από την εταιρεία ίσως κ φθηνότερα!! Κάθε φορά που πετάω κάνα δυο θα κάνουν καυγά γιατί δεν έχουν σωστό book ref ούτε κάρτες επιβίβασης κ πρέπει να πληρώσουν για το check in .

καλα αυτο που λες δεν σημαινει οτι φταιει σε κατι η airtickets.αν σου εχουνε στειλει το boarding pass και εσυ δεν το εκτυπωσες τοτε θα πληρωσεις.εγω παντως που μιλησα σημερα μαζι τους και πεταω σε 1 μηνα για λονδινο με ryanair και τα εκλεισα απο airtickets μου ειπαν οτι δεν χρειαζεται να κανω κατι και θα μου στειλουνε με e-mail τα boarding pass και εγω μονο θα τα εκτυπωσω.αρα δεν κανεις τιποτα τα κανουνε ολα απο airtickets.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προκειται να ταξιδεψω πρωτη φορα με ryan και εχω 2-3ερωτησεις,ελπιζω να μην εχουν ξαναπαντηθει πολλες φορες  :-D

 

Για τα υγρα ok διαβαζα τους κανονες,ολα κατω των 100 ml σε διαφανη σακουλα επανακλειομενη (αλήθεια δίνουν τέτοιες στο αεροδρόμιο η πρέπει να βρώ?)

 

Αν θέλω στην επιστροφή απο Αθήνα να μεταφέρω καφέ φρεσκοκομμένο πακετάκι,η π.χ λουκούμια για δώρο επιτρέπεται η λόγω σκόνης δεν τα αφήνουν?

 

Και τέλος η 2η χειραποσκευή μου είναι σχολική τσάντα ωμου μεν αλλά λίγο μεγαλύτερη απο τις διαστάσεις που θέλουν 5-10 εκ.Αμα δεν την γεμισω με αποτελεσμα να συμπιεζεται ειμαι ok?Πρέπει να περάσει απο κάποιο μηχάνημα?

 

 

Παιδιά καμία απάντηση για αυτά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κομπλε εισαι, δεν θα υπαρξει θεμα…..

 

Οσο για την τσαντα, ΑΜΑ την μετρησουνε, θα πρεπει να χωραει στην θηκη της εταιριας, αμα λες οτι θα συμπιεζεται εισαι μια χαρα….

 

Εδω περναω τσαντα απο 17αρι mac και δεν λενε τιποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχτές ταξίδεψα με ryanair, και επειδή αναφέρθηκε δυο-τρεις σελίδες πριν:

 

Aν δεν έχετε εκτυπώσει το boarding pass αλλά το έχετε στο κινητό, ΜΗΝ τους δείξετε το pdf, αλλά το bar code που είναι για τα smartphones (που μοιαζει με qr code) και το παίρνετε αν έχετε εγκαταστήσει το app της ryanair.

 

Δύο άτομα μπροστά μου πήγαν με τα κινητά να δείξουν το pdf και το φάγαν το πρόστιμο χωρίς πολλά πολλά.

 

Αν κ πιστεύω το τεχνολογικό iq του μέσου insomniac είναι λίγο πιο ανεβασμένο :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχτές ταξίδεψα με ryanair, και επειδή αναφέρθηκε δυο-τρεις σελίδες πριν:

 

Aν δεν έχετε εκτυπώσει το boarding pass αλλά το έχετε στο κινητό, ΜΗΝ τους δείξετε το pdf, αλλά το bar code που είναι για τα smartphones (που μοιαζει με qr code) και το παίρνετε αν έχετε εγκαταστήσει το app της ryanair.

 

Δύο άτομα μπροστά μου πήγαν με τα κινητά να δείξουν το pdf και το φάγαν το πρόστιμο χωρίς πολλά πολλά.

 

Αν κ πιστεύω το τεχνολογικό iq του μέσου insomniac είναι λίγο πιο ανεβασμένο :P

Το έκανα επίτηδες χθες που πέταγα και δεν είχαν κανένα θέμα με το pdf!

Τραβά βγάλε άκρη! :P

 

(Προσωπικά καλού κακού το είχα και τυπωμένο just in case)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω..

Θέλω να μεταφέρω κοστούμι και σκέφτομαι να το βάλω σε θήκη και να το πάρω έτσι (για να μη τσαλακωθεί). Επιτρέπεται ε?

Μαζί θα χω και μια βαλίτσα μικρή έως 10 κιλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορείς να το πάρεις στο χέρι κ να βάλεις την κρεμάστρα στην βαλίτσα είσαι οκ. Αλλιώς υπάρχει πιθανότητα να έχεις πρόβλημα (κάτι που συμβαίνει και με άλλες αεροπορικές, όχι μόνο με ryan).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασα να πω ότι το περιστατικό έγινε στο Δουβλίνο, οπότε εντός έδρας παίζει να είναι πιο αυστηροί :mellow:

 

 

Έχοντας ταξιδέψει με Ryanair σε καμιά εικοσαριά χώρες και φεύγοντας τις περισσότερες από αυτές από το Δουβλίνο, μπορώ να πω με σιγουριά ότι δεν είναι πιο αυστηροί εδώ. Την πίο αυστηρή Ryanair την έχω δει στο Memmingen κοντά στο Μόναχο, όπου είχε φορητή ζυγαριά στην πύλη για να ζυγίζουν τις χειραποσκευές και εννοείτε και αυτό που τη βάζεις μέσα να δεις αν χωράει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...