Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο οτι εχω καταλαβει στο θεμα με τον αριθμο ταυτοτητας, παιζει να ειναι random φαση,

 

Τα χριστουγεννα που ηρθα Ελλαδα ζητησε κανονικα ταυτοτητα, ενω οταν ξαναηρθα μεσα-τελη Ιανουαριου δεν ζητησε....

 

Τι να πω, αγνωσται αι βουλαι της Ryan.... Χαχαχα!!!! :)

 

Sent from my iPad Air using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

κοιτα, το να ζητάει απο/προς εξωτερικό θα το δεχόμουν, αλλα στο αθηνα θεσσαλονικη δεν ειναι λιγο υπερβολη;

 

πλακα πλακα αναθεμα και αν ξέρουν τι κανουν! αχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα λατινικα καλυτερα…. αν και δεν νομιζω για πτηση εσωτερικου να εχεις θεμα….

 

απλα για να εισαι 100% οτι κατι δεν θα παει στραβα και να μην τρεχεις μετα στα helpdesk για τυχον λαθος στο ονομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια δουλεια εβαλα στον μπρο να κανει. Να βγαλει εισιτηρια απο χανια για σαλονικη. (λεει οτι δεν τυ ειπα για που). Σκεφτομαι να βαλω εδω στο ινσομνια την πτηση απο χανια αθηνα. Αλλα αν και δεν ζητανε αριθμο ταυτοτητας ζητανε ταυτοτητα στο boarding check. Παω να δω πως αλλαζεις ονομα στη διαχειριση κρατησης. Μονο 124,5 ευρω, λολ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έκλεισα στα λατινικά για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο! Ευχαριστώ πολύ!

Μόνο στα αγγλικά πάντα πάντα πάντα. Ειναι η επίσημη γλώσσα της αεροπλοΐας και μόνο αυτήν αναγνωρίζουν οι εταιρείες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ σε πτήση εσωτερικού που έχω ήδη κλείσει εισιτήρια θα έχω θέμα? Και γιατί στο site δεν κάνει αυτόματα την αλλαγή σε λατινικούς χαρακτήρες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ σε πτήση εσωτερικού που έχω ήδη κλείσει εισιτήρια θα έχω θέμα? Και γιατί στο site δεν κάνει αυτόματα την αλλαγή σε λατινικούς χαρακτήρες?

 

πως θα την κανει αυτοματα την μετατροπή; Εδω οι έλληνες και στις ταυτότητες γράφουν λάθος τη μετατροπή  (εχω δει Evaggelia και Evangelia σε 2 ταξιδιωτικά εγγραφα του ίδιου ατόμου, διαβατήριο και ταυτότητα), θα στη κανει αυτόματα ενα ξενο σαιτ...;

 

κακως κλεινετε εισητηρια με ονομα στα ελληνικά, προς το παρον μπορει να μην είχατε προβλημα αλλα καποια στιγμή θα εχετε (κυρίως αν ταξιδευετε απο/προς εξωτερικό)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία ακόμη ερώτηση προς αυτούς που έχουν ταξιδέψει με RyanAir. Η δωρεάν χειραποσκευή που δικαιούσαι πρέπει να είναι μικρή βαλίτσα ή μπορεί να είναι και τσάντα πλάτης; Γιατί μου είπανε πως τη τσάντα πλάτης τη θεωρούν κανονική αποσκευή και σε χρεώνουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πρωτη χειραποσκευη μπορει να ειναι και μια βαλιτσα μικρου μεγεθους, συνηθως απο το σετ 3 βαλιτσων η μικροτερη....

Επισης και κανονικη backpack μπορει να ειναι....

 

Eδω γραφει και τις διαστασεις

 

http://www.ryanair.com/us/terms-and-conditions/regulations-cabinbaggage/

 

Επισης εγω για 2η τσαντα  περναω laptopbag.... :ph34r:

 

Tσαντα πλατης μονο αμα ειναι στο μεγεθος τους υψους σου.... και μπαινεις και συ μεσα.....

 

τοτε σε χρεωνουν.....χαχαχα   :-D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα κι απο εμενα. θα ταξιδεψω σε 7 μερες απο Αθηνα για Μιλανο με rayanair. αυτο που με ανησυχει εναι η χειραποσκευη. Στο συγκεκριμενο θεμα διαβασα μεχρι την σελιδα 18 (δεν αντεχω αλλο) και λετε οτι μπορεις να παρεις μονο μια  χειραποσκευή με βάρος έως 10 κιλά και μέγιστες διαστάσεις 55 cm x 40 cm x 20 cm. και αν εχεις μαζι σου τσαντα λαπτοπ ή γυναικεια τσαντα πρεπει να χωρανε στην προηγουμενη χειραποσκευη. Σωστα?
Εχω κοιταξει ομως στην σελιδα της rayanair και λεει:

"ΧΕΙΡΑΠΟΣΚΕΥΕΣ

Μία χειραποσκευή ανά επιβάτη* με βάρος έως 10 κιλά και μέγιστες διαστάσεις 55 cm x 40 cm x 20 cm, συν 1 μικρή τσάντα έως 35 x 20 x 20 cm."

δηλαδη μπορω να παρω και μια μικρη τσαντα μαζι μου(εκτος της χειραποσκευης)? και σε μεγεθος γυναικειας τσαντας ή μπορει να ειναι και σχολικη? μια κλασσικη polo π.χ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι, oτι τσαντα θελεις, αρκει να εχει τις διαστασεις που λεει στο site η Ryanair.

ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση. 

και κατι αλλο. φοραω φακους επαφης. το μπουκαλακι για το υγρο των φακων θα το εχω μεσα στην τσαντα μου. υπαρχει περιπτωση να μην με αφησουν να το παρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...