Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Nαι, oτι τσαντα θελεις, αρκει να εχει τις διαστασεις που λεει στο site η Ryanair.

ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση.

και κατι αλλο. φοραω φακους επαφης. το μπουκαλακι για το υγρο των φακων θα το εχω μεσα στην τσαντα μου. υπαρχει περιπτωση να μην με αφησουν να το παρω?

Εάν το μπουκαλάκι ειναι άνω των 100ml δεν περνάει τον έλεγχο ασφαλείας και δεν ταξιδεύει. Sent from my iPad using Insomnia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καλησπερα κι απο εμενα. θα ταξιδεψω σε 7 μερες απο Αθηνα για Μιλανο με rayanair. αυτο που με ανησυχει εναι η χειραποσκευη. Στο συγκεκριμενο θεμα διαβασα μεχρι την σελιδα 18 (δεν αντεχω αλλο) και λετε οτι μπορεις να παρεις μονο μια  χειραποσκευή με βάρος έως 10 κιλά και μέγιστες διαστάσεις 55 cm x 40 cm x 20 cm. και αν εχεις μαζι σου τσαντα λαπτοπ ή γυναικεια τσαντα πρεπει να χωρανε στην προηγουμενη χειραποσκευη. Σωστα?

Εχω κοιταξει ομως στην σελιδα της rayanair και λεει:

"ΧΕΙΡΑΠΟΣΚΕΥΕΣ

Μία χειραποσκευή ανά επιβάτη* με βάρος έως 10 κιλά και μέγιστες διαστάσεις 55 cm x 40 cm x 20 cm, συν 1 μικρή τσάντα έως 35 x 20 x 20 cm."

δηλαδη μπορω να παρω και μια μικρη τσαντα μαζι μου(εκτος της χειραποσκευης)? και σε μεγεθος γυναικειας τσαντας ή μπορει να ειναι και σχολικη? μια κλασσικη polo π.χ.

Σε 7 μερες θα ειμαι και εγω Bergamo-Milan απο θεσσαλονικη ομως. Η μικρη τσαντα που περνω εγω ειναι μια τσαντα βιοντεοκαμερας & φωτογραφικης. Ετσι ειμαι σιγουρα οκ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαγητά επιτρέπονται έτσι? Θέλω να πάρω μαζί ένα κέικ, ένα παστίτσιο, κάτι πίτες και ένα καφέ φίλτρου (στη συσκευασία του εννοώ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηγαμησω, κι εγώ νομιζα δεν σε αφηνουν και δεν αγορασα μυζήθρα και ξεροτήγανα -________-

 

και βλέπω μια με 2 ΚΟΥΤΙΑ ΓΛΥΚΩΝ ΝΑ. Στανταρακι ειχαν μεσα αυγά...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση. 

και κατι αλλο. φοραω φακους επαφης. το μπουκαλακι για το υγρο των φακων θα το εχω μεσα στην τσαντα μου. υπαρχει περιπτωση να μην με αφησουν να το παρω?

Επειδη την εχω παθει και ψαχνομουν αν ειναι πανω απο 100 μl θα εχεις θεμα.Ψαξε να βρεις υγρα φακων επαφης σε συσκευασιες ταξιδιου (κατω απο 100 ml) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηγαμησω, κι εγώ νομιζα δεν σε αφηνουν και δεν αγορασα μυζήθρα και ξεροτήγανα -________-

 

και βλέπω μια με 2 ΚΟΥΤΙΑ ΓΛΥΚΩΝ ΝΑ. Στανταρακι ειχαν μεσα αυγά...

Που κολλάει το αυγό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη την εχω παθει και ψαχνομουν αν ειναι πανω απο 100 μl θα εχεις θεμα.Ψαξε να βρεις υγρα φακων επαφης σε συσκευασιες ταξιδιου (κατω απο 100 ml) .

Ευχαριστώ πολύ για όλες τις πληροφοριες!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οδοντoκρεμες κτλ δεν εχουν προβλημα ?

και αυτα(κολωνιες κτλ) πρεπει να μπουν οπωσδηποτε σε διαφανο σακουλακι ? το νεσεσερ δεν κανει ?

Επεξ/σία από JohnnyX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ δεν καταλαβαίνω πως παιρνάνε φαγητά μέσα απο τον έλεγχο; κανονικα δεν έπρεπε να απαγωρευεται;

Όχι.

 

  

οδοντoκρεμες κτλ δεν εχουν προβλημα ?

και αυτα(κολωνιες κτλ) πρεπει να μπουν οπωσδηποτε σε διαφανο σακουλακι ? το νεσεσερ δεν κανει ?

Κάνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...