Προς το περιεχόμενο

Ξεκλείδωμα Vigor-2700VG-ADSL2-2-Modem ???


billkolias
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από bmwm3,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το 80 ειναι για Remote management ή για τοπικο manage του ρουτερ .ισως το Tftp να ειναι ανοιχτο απο default?

 

 

 

Πες μας τι εφταιγε α.για να μου φυγει η απορια

και β.για να βοηθησεις οποιονδηποτε αλλο μπορει να εχει το ιδιο θεμα με σενα.

1]τοσοο καιροο εβαζα λαθος αρχειο !!!απο το site της dryteck κατεβαζεις το firmware εχει 2 αρχεια ενα .rst και ενα .all παρολο που το all ειναι μεγαλυτερο και στο site λεει να βαλεις αυτο λεει πως αν δεν πετυχει επειδη τα firmware εχουν μεγαλυ χρονολογικη αποσταση να στηλεις κατευθιαν το rst που ειναι ακριβως το ιδιο.Και τελικα το αρχειο .all δεν δουλευει ποτε!to .srt εχει το firmware!!!

 

2]παρολο που ηταν σε tft mode δεν δουλευε...γιατι οπως μου ειπες και εσυ επρεπε να το βαλω σε tftp mode που μετα απο ωρες βρηκα πως γινεται,ανηγεις του ρουτερ με πατημενο το reset και μπενει σε tftp mode και δεχεται μονο αρχεια ενοητε πως λειτουργει μονο το ethernet και τιποτα αλλο!

 

3]επρεπε να στηλω αρχικα ενα αλλο αρχειακι για να σβησει το υπαρχον firmware της altec και μετα να στηλω το τελεφτεο firmware της fdrayteck!!!

 

 

τελικα ηταν ενας συνδιασμος!!!

 

τωρα εχω βαλει το 2.8.3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 934
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

και το Thomson ετσι μπαινει σε tftp.απλα οπως φαινοταν στο κανονικο firmware εμπαινε σε Tftp και μεσα απο το μενου.αλλα εσυ εχεις αλλο μενου για αυτο εφαγα κολλημα

 

 

 

λογικα τωρα τον tftp θα τον εχεις και με κουμπακι μεσα απο το μενου για να τον κανεις εκκινηση

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το Thomson ετσι μπαινει σε tftp.απλα οπως φαινοταν στο κανονικο firmware εμπαινε σε Tftp και μεσα απο το μενου.αλλα εσυ εχεις αλλο μενου για αυτο εφαγα κολλημα

 

 

 

λογικα τωρα τον tftp θα τον εχεις και με κουμπακι μεσα απο το μενου για να τον κανεις εκκινηση

ΝΑΙ ΦΥΣΙΚΑ!Το πατας και το ρουτερακι κανει ρεσταρτ και μπενει μονο του σε tftp χωρις να πατησεις τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα.μανια οι εταρειες να κοβουν τα παντα.θα μου πεις το εκοψαν για να μην αλλαζεις ετσι απλα firmware.παντως οτι εδιναν vigor για voip ειναι top.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα.μανια οι εταρειες να κοβουν τα παντα.θα μου πεις το εκοψαν για να μην αλλαζεις ετσι απλα firmware.παντως οτι εδιναν vigor για voip ειναι top.

προφανως με το vigor ειναι το μονο που μενει σχεδον 24ωρες online και μετα αποσυνδεεται...με ολα τα υπολιπα οι αποσυνδεσεις ηταν πολυ πιο συχνες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταχει ειναι πολυ καλο ρουτερακι και τα αξιζει τα λεφτα του .30 ευρω για τετοιο ρουτερ και το καλο ειναι οτι του περνας official firmware και εισαι οκ.τα πιο νεα μοντελα wi fi και voip πανε πανω απο 100.αυτος το δινει φτηνα λογω λογοτυπου icall.ποσα να εχεις αραγε?ποσο stock υπηρχε>θα εχει βγαλει τρελα λεφτα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταχει ειναι πολυ καλο ρουτερακι και τα αξιζει τα λεφτα του .30 ευρω για τετοιο ρουτερ και το καλο ειναι οτι του περνας official firmware και εισαι οκ.τα πιο νεα μοντελα wi fi και voip πανε πανω απο 100.αυτος το δινει φτηνα λογω λογοτυπου icall.ποσα να εχεις αραγε?ποσο stock υπηρχε>θα εχει βγαλει τρελα λεφτα.

δεν κανει 30 κανει 25!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25e ακριβως κανει και στο πλαισιο στο στοκ house το πουλαει 80!!!

 

 

απλα του πλαισιου ειναι το κανονικο οχι το Icall για αυτο το εχουν τοσο.βεβαια ενα firmware Θα αλλαξεις αλλα οκ.anyway.ας το αφησουμε το θεμα διοτι θα το γεμισουμε με ασχετα σχολια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα του πλαισιου ειναι το κανονικο οχι το Icall για αυτο το εχουν τοσο.βεβαια ενα firmware Θα αλλαξεις αλλα οκ.anyway.ας το αφησουμε το θεμα διοτι θα το γεμισουμε με ασχετα σχολια.

αν αλαξεις το firmware η μονη διαφορα ειναι οι επιγραφες πανω στο ρουτερ, που εγω τις εσβησα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σινδιασμος ιονοπνευμα-και λιγο ξισιμο....ΔΕΝ εβγαινε αλλιως!!!

 

χωρις πλακα ομως εκει που ειχα καμια 20αρια αποσυνδεσεις το 24ορο τωρα εχω 1-2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω μιά μυστήρια γραμμή με μεταβαλλόμενο SNRMargin.

Από 9dB πέφτει ξαφνικά σε 3dB ή 2dB.

Το iCall/Vigor 2700VG δεν παίρνει χαμπάρι.

Δεν έχει αποσυνδεθεί ποτέ τους τελευταίους μήνες που το χρησιμοποιώ.

...το αγόρασα όταν το πουλούσαν 24 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...