Προς το περιεχόμενο

PlanetSide 2


costa69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Higby Q&A On Live Stream

 

1) Will exp be continent based instead of server? Probably going to change it to be continent based.

2) Will resources gained go back to being global? No.

3) What classes need the most love and have the most features coming? All of them, but especially the Light Assault and close second the MAX.

4) Sticky grenades for Light Assault? Probably not. We are thinking of designing the Light Assault to be more of a lone wolf player/1v1 assassin. We are thinking of making them have ammo scavenging tools. Like gaining ammo after each kill.

5) Will the Light Assault get recon tools like real light infantry? We've thought about that a lot, but right now, all the new recon tools are going to go to the infiltrator, like spotting for artillery (he might be referring to orbital strike).

6) Will Maxes be able to spec to be tankier but lower DPS? Probably, or other interesting customization options.

7) Will the other factions' tanks be brought down to match the prowler's weak level? No. We are going to buff the prowler.

8) What faction's guns are the weakest? NC, by a considerable amount (there was a chance he was being sarcastic).

9) Will there be camo bundles so we can just buy one camo and apply it to everything? In the future, yes.

10) Will the mission system allow for specific missions like "overload this generator." Yes. It will have broad and specific mission capabilities. There will be rewards for completing missions, but not necessarily cert rewards.

11) Will mission system objectives have distance and direction markers on the screen to guide new players? Higby didn't actually answer this one, but someone else in the room (not affiliated with SOE) laughed it off saying it is a noobie idea and a clone of Halo UI. Higby didn't respond.

12) Will Auraxium be coming back? Maybe. Or maybe something similar. There will be big changes coming to resources in the future. No ETA.

13) Will other classes besides HA and MAXes be able to deal with vehicles? Yes. We will add tools so that more classes can deal with vehicles.

14) Will infantry be able to deal with liberators? Yes. Right now only air can kill liberators effectively. We want to add tools to allow infantry to stay infantry and still be able to combat libs.

15) Will there be larger group units than the platoon? Yes. No ETA.

16) Will commanders be able to draw on the map? That feature was built into the game, but not ready.

Thanks a bunch Higby! Beef Noodles

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
14) Will infantry be able to deal with liberators? Yes. Right now only air can kill liberators effectively. We want to add tools to allow infantry to stay infantry and still be able to combat libs.

 

Teamwork. Το Liberator είναι 2-3 manned vehicle. Κλασσικά οι από κάτω θέλουν να τρώνε liberators μόνοι τους. -_-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτάζω την εικόνα και το σκεπτικό της εταιρίας και έχω μείνει άφωνος. Η ιδέα για την 4η φυλή που θα κάνει εισβολή (έχει ειπωθεί και παλιά) και θα πρέπει TR,NC και VS να ενωθούμε για να την αντιμετωπίσουμε, είναι απλά καταπληκτική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

A, φυλή που θα κάνει ντου; Έχουμε κι εδώ Clan Invasion; :P

 

Πάντως το carrier λέει. Αλλά τι θα θέλει για να βγει και πιστεύω ότι θα κόλλαγε να το βγάζει outfit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαγαλαξιακά κορμιά, έφτιαξα και γω acc και όταν ξεμπερδέψω με δουλειά και όλα αυτα τα βαρετά, θα πάω σπίτι και θα εγκαταστήσω.

Όποιος θέλει να με πάρει απο το χέρι, ευπρόσδεκτος.

 

ign: TheBlob82

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρώτες αντιδράσεις:

 

* Takes out sunglasses * O_O

 

* I'm throwing my money on the screen and nothing happens!!! *

 

shut-up-and-take-my-money.jpg

 

και όλα τα σχετικά...

 

βαθιές ανάσεις και πάμε:

A, φυλή που θα κάνει ντου; Έχουμε κι εδώ Clan Invasion;

 

Πάντως το carrier λέει. Αλλά τι θα θέλει για να βγει και πιστεύω ότι θα κόλλαγε να το βγάζει outfit.

Ήταν ένα από τα σχέδια για το μέλλον, με ανάμικτα συναισθήματα από το community.

 

Εδώ όμως βλέπουμε... τα πάντα όλα! Κάτι σαν το Titan στο 2142, άλλα BIGGER (because "size always matters" ;)). Πολλοί τους είχανε κάνει tweet για κάτι αντίστοιχο των titans του 2142 (μεταξύ τους κι εγώ εννοείται :P), άλλα μάλλον οι τυπάδες το είχανε ήδη στη λίστα!

 

Τώρα, πολλά ενδιαφέρονται σενάρια παίζονται στο PSU, από Outfit owned, μέχρι ως ένα εργαλείο για να καθοδηγήσεις το zerg και να κάνεις invasion σε locked continent.

 

Πρέπει επίσης να δείτε το όλο concept πως δένει με μάχες στο διάστημα κτλ που έχουν δώσει hints στο παρελθόν. Πχ όλοι έχετε προσέξει ότι κάποιες βάσεις, πχ Tech Plants, BioLabs, έχουν "πόδια" σαν να προσγειώθηκαν από το διάστημα (όπως πολλά κτίρια στο StarCraft). Μάλιστα στα Tech Plants, αν πάτε από πίσω, θα δείτε τεράστιους κινητήρες...

 

Λοιπόν, συμπεράσματα στα γρήγορα:

 

- Το design θυμίζει Star Destroyer, λίγο πιο τετραγωνισμένο. Can i have a SSD please? :P

 

- Η SoE θα μας αφήσει ταπί και ψύχραιμους έτσι όπως το πάει - και θα λέμε κι ευχαριστώ!

 

- Και κάτι που βρήκε ένας (που να ξέραμε ότι τα concept arts γίνονται... πραγματικότητα!):

 

environmental_concept_1.jpg

 

 

ΥΓ: @Fernades, σε ποιο server έκανες character;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως έχουμε ένα fps/mmofps που δείχνει ξεκάθαρα το μέλλον;

Φαίνεται να έχει πολύ ενδιαφέρουσες ιδέες.

 

Επιτέλους βρήκα άκρη και πλέον μπαίνω στο παιχνίδι.Δυστυχώς όμως για κανα μήνα ακόμα θα είμαι σε φάση ανακαίνισης και αποκατάστασης, οπότε δύσκολο το βλέπω να το ξεκινάω σύντομα.

Βάλτε με αν θέλετε πάντως για κάποια στιγμή μεταγενέστερα.

Doufekaleuris στον Miller κι εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ, στο εξής θα έχω το fraps ανοιχτό. Χθες το βράδυ ήμασταν amerish με το outfit και ήμασταν η πλειοψηφία σε mosies και liberators. Μας είχαν πουσάρει οι NC από δεξιά μέχρι την warpgate και έτσι βγήκαμε για να ανακτήσουμε εδάφη (μας την πέσανε βέβαια ενώ φτάνανε στην gate των VS).

 

Eίχαμε αποθίσει το μεγαλύτερο zerg επιτυχώς και καταλαμβάναμε το κοντινότερο BioLab (Xelios νομίζω το όνομα). Μετά από πολλές αερομαχίες (TomCats ftw :P), και ενώ έκοβα βόλτες γύρω από το BioLab, πετάγομαι μέχρι το διπλανό Tower να δω τι παίζει.

 

Ε, το πιστεύετε ή όχι, βλέπω ξαφνικά στον αέρα να έρχεται ΣΥΝΝΕΦΟ (ΣΥΝΝΕΦΟ, όχι αστεία) από NC "air" zerg! Δεν πίστευα στα μάτια μου! Μόλις έδωσα "distress call" στο outfit, και ήρθαν οι δικοί μου κοντά, έμειναν και αυτοί με ανοιχτό το στόμα (μετά από λίγα seconds νεκρικής σιγής, κάποιοι έκαναν χαβαλέ - "πίσω στην warpgate, είναι κοντά!!" :D ). Τους παραδέχομαι πάντως τους NC πως ανασυγκροτήθηκαν τόσο γρήγορα. Να φανταστείτε ήτανε τόσο μεγάλο το zerg, που πολλά reavers απλά περνούσαν δίπλα μου αντί να με κηνυγήσουν!

 

Από τις στιγμές που καταλαβαίνεις ότι είναι πολέμος, έχουμε ξεφύγει σε άλλη κλίμακα πλέον.

 

Η φάση λοιπόν θύμισε Star Wars πριν γίνει η επίθεση στο Death Star (που αρχίζει η σύρραξη). Ε, και σήμερα βλέπω το carrier... :o

 

 

@Ghost: το πιο πιθανό να κρασάρει ο server, άλλα ποιος θα αντισταθεί στον πειρασμό :rolleyes:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ακόμα, κατα τις 15:00 θα αρχίσω τα login οπότε τότε θα ποστάρω. Προς το παρών "διαβάζω" tuts. Που γυρνάτε εσείς για να έχω τον νου μου.

 

rl φράγκα κάνουν την διαφορά; θα ρωτούσα αλλά θα το ψάξω λίγο :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ακόμα, κατα τις 15:00 θα αρχίσω τα login οπότε τότε θα ποστάρω. Προς το παρών "διαβάζω" tuts. Που γυρνάτε εσείς για να έχω τον νου μου.

 

rl φράγκα κάνουν την διαφορά; θα ρωτούσα αλλά θα το ψάξω λίγο :Ρ

Οι περισσότεροι είμαστε Miller. Και εννοείται Terran Republic.

 

για τα φράγκα, αν θες να παίξεις με όχημα (πετούμενο και μη), τότε κατ'εμέ ναι, πρέπει να τα στάξεις για να ξεκλειδώσεις τα όπλα. Experience points ούτως ή άλλως κερδίζεις με gameplay (όπως και τα όπλα αν θες). Άλλα τα 2000 (πχ) certs που μπορείς να τα δώσεις για να ξεκλειδώσεις τα όπλα, μπορείς να τα δώσεις απευθείας για να αναβαθμίσεις (certify) τα όπλα που έχεις ήδη ξεκλειδώσει με 5-10 δολλάρια. Κερδίζεις πολύ χρόνο έτσι.

 

Για infantry από την άλλη, χωρίς να δώσεις λεφτά είσαι ΟΚ.

 

Τα cosmetics και XP/resource boosters τα ξεκλειδώνεις μόνο με Station Cash.

 

Αν είσαι διατιθεμένος να δώσεις λεφτά, τότε περίμενε προσφορές Χριστουγέννων (που δίνουν x2 ή x3 station cash).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατατοπιστικότατος και σε ευχαριστώ. Θα αρχίσω στον Miller? και αν μου κάνει (που απο ότι έχω δει μια χαρά) θα τους τιμήσω και με τον οβολό. Οπότε, θα ποστάρω εδώ με σχετικές πληροφορίες για κανα invite στο οutfit (αν δουλεύει έτσι) και μιλάμε!

 

Ευχαριστώ ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...