Προς το περιεχόμενο

Dell U2412M


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 ειναι ιδεα μου η αγορα της οθονης ειναι καθαρα θεμα τυχης  στα dell  2412Μ η 2312Μ.επισης απο αυτα που διαβαζω εδω και απο διαφορους φιλους μονο ποιοτικες οθονες δε τις λες αν το 40% των χρηστων που τις αγορασαν αντιμετωπησαν προβλημα και εκαναν αλλαγη οθονης με οθονη που δε ηταν ομως καλυτερη απο αυτη που εδωσαν.ποιο το νοημα να προτεινεις τις συγκεριμενες οθονες οταν εκ του αποτελεσματος δε ειναι ποιοτικες;; εχω ακουσει περιπτωσεις αντικαταστασης μονιτορ στο πρωτο 3μηνο αγορας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 662
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχε υπόψη σου οτι πολλοί που είναι ικανοποιημένοι με ένα προιόν δεν μπαίνουν σε forum να το γράψουν.Το οτι πολλά μέλη του forum αγοράζουν ένα συγκεκριμένο μοντέλο η μάρκα ανεβάζει και το ποσοστό παραπόνων (ζητώντας και βοήθεια) που γράφονται στο forum γιατί αυτά "περπατάνε" περισσότερο μια περίοδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

και τι προτείνεις στην θέση τους? ΤΝ panel ή άλλες με IPS panel ίδιας κατηγορίας που θα συναντήσει τα ίδια "προβλήματα"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τι προτείνεις στην θέση τους? ΤΝ panel ή άλλες με IPS panel ίδιας κατηγορίας που θα συναντήσει τα ίδια "προβλήματα"?

σιγουρα ips panels αλλα δε νομιζω οτι ολες οι εταιρειες βγαζουν μη ποιοτικα προιοντα.

 

και μιλαω για υποψηφιους αγοραστες που βαζοντας λογικη θα στραφουν σε αλλο προιον ειτε υπαρχει αυτη τη περιοδο ειτε θα περιμενουν λιγο ακομα για να αγορασουν μια ποιο καινουρια οθονη μοντελο σε σχεση με το συγκεκριμενο της dell που εχει μεγαλο χρονο στη αγορα χωρις να ειναι ποιοτικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

σιγουρα ips panels αλλα δε νομιζω οτι ολες οι εταιρειες βγαζουν μη ποιοτικα προιοντα.

σίγουρα, το θέμα έιναι πόσα χρήματα δίνεις, γιατί για κάτω από 250-300 euro όποια και να πάρεις έχεις τις ίδιες πιθανότητες για αυτά τα "προβλήματα"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα πραγματα ειναι απλα αν υποθεσουμε οτι εχουμε 200 ευρια και θελουμε τη καλυτερη ποιοτητα ξεχναμε τη dell και ψαχνουμε να βρουμε αν υπαρχει καποιο αλλο μονιτορ που να ειναι πραγματικα ποιοτικο αν υπαρχει το παιρνουμε αλλιως η περιμενουμε να βγει στις επερχομενες κυκλοφοριες η περιμενουμε  να μαζεψουμε τα λεφτα για να παρουμε eizo fs2333 που ειναι πραγματικη ποιοτητα.το σιγουρο ειναι οτι δε πεταμε 200 ευρια για να παρουμε υποτιθεμενη ποιοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

η χρωματική πιστότητα δεν είναι υποτιθέμενη, μόνο το μαύρο έχει πιθανότητα να έχει πρόβλημα, όπως σε όλες κάτω των 300 euro...

 

βασικά και στις πιο ακριβές έχει πρόβλημα απλά είναι πιο σπάνιο και καλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε χωρίς παρεξήγηση αυτά τα "ξεχνάμε τη dell αν θέλουμε τη καλύτερη ποιότητα στα 200€" ακούγεται κάπως...Από τα καλύτερα μοντέλα που μπορείς να πάρεις αν όχι τα καλύτερα σε αυτές τις τιμές είναι τα dell.

 

Πάλι καλά που υπάρχουν και έμαθε ο κόσμος το ips και γίναν πιο προσιτά έστω και στις "φτηνές" του εκδόσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ο καθενας το βλεπει οπως θελει η πραγματικοτητα ομως λεει οτι δε ειναι ποιοτικες αλλα φουσκα.

τι περίμενες δλδ με τα 180-200 euro μιας U2312HM, να τα έχεις όλα? τέλεια χρώματα, άψογο μαύρο, χαμηλό input lag?

 

βλάκες είναι δλδ οι άλλοι που δίνουν 1000ρικο?

 

κανείς δεν ισχυρίστηκε ότι είναι τέλειες, αλλά ειναι σίγουρα άριστο VFM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο καθενας το βλεπει οπως θελει η πραγματικοτητα ομως λεει οτι δε ειναι ποιοτικες αλλα φουσκα.

 

Ειλικρινά δε μ ενδιαφέρει αν θεωρούνται ποιοτικές ή όχι εφόσον εγώ δεν έχω παράπονο απ τη δικιά μου αλλά πώς έφτασες σ αυτό το συμπέρασμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο καθενας το βλεπει οπως θελει η πραγματικοτητα ομως λεει οτι δε ειναι ποιοτικες αλλα φουσκα.

Πολυ σωστα. Κι εσυ διαβασες 5-15-25 ποστ περι προβληματων σε ενα φορουμ και σχηματισες αποψη περι φουσκας και εισαι και απολυτος κιολας. Μα φυσικα στα φορουμ ο αλλος θα μπει για να γραψει οταν εχει προβλημα. Δε θα μπει να πει "εχω 5 dell και δεν μου εκανε προβλημα καμια¨. Να σημειωσουμε επισης οτι ακομα και οταν εμφανισουν προβλημα παιζει τρελο support.

 

Στο μπατζετ που ανεφερες, δεν υπαρχει καλυτερος συνδυασμος IPS+aftermarket support.

 

btw εχω (εγω και πολλοι αλλοι) 3 διαφορετικα dell IPS και δεν εχω προβλημα σε ΚΑΝΕΝΑ. Δεν καθησα να το γραψω στα φορουμ ομως, με αποτελεσμα ορισμενοι να οδηγουνται στο συμπερασμα οτι ειναι προβληματικες/φουσκες οι dell!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως καιρος ειναι αν θελετε ποιοτικο panel να ριξετε και μια ματια στα VA.Τα ips στα μονιτορ εχουν πολλα θεματα( glow,bleed) που καταστρεφουν ολα τα θετικα τους και πραγματικα απορω πως καποιους δεν τους πειραζει αυτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...