Προς το περιεχόμενο

Dell U2412M


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ρωτησω κατι, εσεις ολοι που εχετε 2412m, δεν στραβωνεστε με αυτο το αθλιο antiglare? Εγω μολις την ειχα βγαλει απο κουτι και την ανοιξα νομιζα οτι μου κανει πλακα η dell.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 662
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να ρωτησω κατι, εσεις ολοι που εχετε 2412m, δεν στραβωνεστε με αυτο το αθλιο antiglare? Εγω μολις την ειχα βγαλει απο κουτι και την ανοιξα νομιζα οτι μου κανει πλακα η dell.

Lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι, εσεις ολοι που εχετε 2412m, δεν στραβωνεστε με αυτο το αθλιο antiglare? Εγω μολις την ειχα βγαλει απο κουτι και την ανοιξα νομιζα οτι μου κανει πλακα η dell.

 

  Να σου πω την αληθεια ψηνομουνα αγρια να το αφαιρεσω. Αλλα μετα σκεφτικα οτι χωρις το Antiglare θα γυαλιζει αρκετα. Ετσι πηρα το Laptop ενος φιλου μου και το τοποθετησα εκει που εχω την οθονη. Ξεχασα να πω οτι απο πισω στα 2 μετρα εχω παραθυρο και πορτα. Ετσι οπως ειναι προφανες η οθονη του Laptop γυαλιζε τοσο που δεν μπορουσα να δω. Ολες οι σκεψεις μου εξαφανιστικανε για την αφαιρεση του Antiglare.

 

 Σε δωματιο με λιγο φως σιγουρα θα φενεται καλυτερα χωρις αυτο. Αλλα ας σκεφτουμε και την προστασια που προσφερει το Aniglaire.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω μια βδομαδα αντεξα, και αφου ειδα τυχαια ενα μονιτορ της apple που φοραει το ιδιο panel με της dell, αλλα σε glossy εκδοση, την εκανα την μοντα. Και μενα εχει αρκετο φως το δωματιο, αλλα δεν με ενοχλει καθολου και δεν μου φαινεται οτι γυαλιζει πολυ. Δινει ποιο πολυ μια ασθηση CRT, και βελτιωθηκαν και τα χρωματα και κυριως το μαυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Damm γενικα παντως ειναι δυσκολη διαδικασια να το κανεις? Καπου ειχα δει οτι βαζεις βρεγμενες χαρτοπετσετες, η λεω μπαρουφες? Εχεις να μου δειξεις κατι σαν βημα βημα? Με τρωει να το βγαλω οντος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα, εγω ακολουθησα αυτο εδω το guide

http://hardforum.com/showthread.php?p=1038394542
 

αυτο ειναι για την 2312m, αλλα δεν εχει διαφορα με την δικια μας, εκτος απο κατι μικρολεπτομερειες. Δεν ειναι δυσκολο, αλλα θελει χρονο (μου ειχε φαει μια μερα ολοκληρη), απαλες κινησεις και κυριως καθαρο μυαλο για μην παρεις την οθονη στο χερι :-D . Υποψιν οτι οταν αρχισεις να ξεκολλας το antiglare, πρεπει να εχει διαλυθει τελειως η κολλα, γιαυτο και αφηνεις το χαρτι πολλες ωρες αλλιως θα σου κανει σημαδακια οταν ξεκολλαει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια οχι δεν το κανω. Εδω ειδα οτι ο τυπος το εκανε σε ολοκαινουργια U2711! Με το που του ηρθε την εκανε κατευθιαν. Το θεμα ειναι οτι του χαλασε μεσα σε 48 ωρες και ουτε εγγυηση τον καλυπτει τωρα ουτε τπτ. Τωρα απλα κλαιει  :cry: 

 

 Οποτε NoWay ετσι και αλλιως ποτε δεν με ενοχλησε το Coating. Οριστε και το παλικαρι που σας ειπα:

 

http://www.overclock.net/t/1230911/removing-the-anti-glare-coating-on-u2711

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαπα, αυτή η ελάχιστη φαγούρα που είχα να το κάνω σε 2 χρόνια που τελειώνει η εγγύηση εξαφανίστηκε με αυτα που πόσταρες Zergoulini.

  

 Ε ναι σου λεω και εγω μια απο τα ιδια. Αλλα ειδα τον αλλον που την χαλασε και πραγματικα εκλαψα. Αν ημουν αυτος δεν ξερω τι θα εκανα. Θα τρελενομουνα. Εντωμεταξυ το τραγικο ειναι, οτι το παλικαρι με το που την παρελαβε, Unboxing και καπακια αφαιρεση το Antiglaire. Ουτε καν να την βαλει στην μπριζα να την δει, lol....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως η γνωμη μου ειναι οτι με το antiglare το παρατραβατε ψαχνοντας την λεπτομερεια. Μια χαρα ειναι η οθονη αν και η 2311h που εχω στο πατρικο μου μ'αρεσει πιο πολυ, αν εξαιρεσουμε οτι υστερει σε αναλυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τη U2412M δεν ξέρω, πάντως η U2711 έχει αρκετά επιθετικό AG coating, πιο επιθετικό από τη U2311H, με αποτέλεσμα να μου κακοφανεί αρχικά όταν πήγα απ' τη μία στην άλλη.

 

Το συνήθισα, απλά δεν είναι και λίγα τα 700€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...