Προς το περιεχόμενο

Pirates of Black Cove


akisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

τελειο φαινεται αλλα ποτε βγαινει;

 

2 Αυγούστου, σύμφωνα με τη σελίδα του παιχνιδιού στο site της Paradox.

 

Το demo μου άφησε καλές εντυπώσεις μπορώ να πώ...ίδωμεν

 

Δυστυχώς, οι δικές μου εντυπώσεις δεν είναι καλές. Το demo έχει μέγεθος 700+ mb και τελειώνει μέσα σε μισή ώρα.

 

 

 

Έχει δύο scripted ναυμαχίες, οι οποίες λήγουν πανεύκολα (παρότι το αρχικό -και αδύνατο να βελτιωθεί στο demo- πλοίο είναι κάκιστο) μόλις μάθει ο παίκτης να χρησιμοποιεί τις homing rockets (κοινώς να πατάει το space bar).

 

Αυτό που είδα εγώ, ήταν το εξής:

 

Πρώτα, με τις ρουκέτες βυθίζεις το γρήγορο καράβι που μεταφέρει κυβερνήτες.

 

Οι σειρήνες κερδίζονται πανεύκολα (τρεις εύστοχες ομοβροντίες). Εδώ έχεις την καλύτερη ευκαιρία να "εξερευνήσεις" λίγο, καθώς υπάρχουν δύο σημεία με γοργόνες, άρα μπορείς να κινηθείς χωρίς να σου πετάει το εκνευριστικό "we got lost, turn her around captain", υποχρεώνοντάς σε να πας στο επόμενο σημείο της ιστορίας.

 

Στο stronghold δεν έχεις νομίσματα να κάνεις upgrades, το πολύ-πολύ να μαζεύεις κάποια upgrades (τα οποία δε χρησιμοποιούνται στο demo, από ό,τι είδα), πηγαίνεις σε ένα σημείο, παίρνεις την επόμενη αποστολή, μαζεύεις στην αποβάθρα μια μικρή ομάδα πειρατών (σου τη δίνει έτοιμη) και ξεκινάς.

 

Νικάς στη δεύτερη scripted ναυμαχία, το σκάφος των Black Cove Pirates. Αποβιβάζεσαι.

 

Στη στεριά, νικάς 3 αντιπάλους (έχεις 10 πειρατές μαζί με το βασικό χαρακτήρα) με στρατηγική μηδέν: κλικ πάνω στους κακούς, και προχωράς. Μίνι διάλογος, βρίσκεις τη μάγισσα, "συνειδητοποιείς" ότι πρόκειται για ενέδρα, υποχωρείς και πριν καν φτάσεις στην αποβάθρα, λήγει το demo.

 

 

 

 

Το demo δεν έχει βασικά στοιχεία και είναι scripted για να σου δείξει "λίγο από όλα". Όμως, αυτό το λίγο είναι πολύ λίγο και ουσιαστικά δε σε αφήνει ελεύθερο. Αν κάνω κάτι λάθος και μπορείς να εξερευνήσεις περισσότερο, ας μου εξηγήσει κάποιος.

 

Ευτυχώς έχει (σχετικά) δελεαστική τιμή, αλλά και πάλι 13 λίρες μου φαίνονται πολλές, βάσει των όσων είδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...