Προς το περιεχόμενο

Έρχεται η εποχή του 4D κινηματογράφου


FarCry

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θυμάμαι πέρσυ που είχα δει μια «ταινία*», όταν ο Wolverine έβγαζε τα «νύχια» του πεταγόντουσαν κάτι αντίστοιχα στην πλάτη της καρέκλας (όχι μυτερά βέβαια). Ή όταν ο [κάποιος άλλος σουπερ-ήρωας] έπεφτε μέσα στο συντριβάνι έβγαινε νερό (spray) από το μπροστινό κάθισμα (ευτυχώς όχι πολύ) και μας έλουζε. Οι δονήσεις των καθισμάτων δεν έλειπαν, αλλά τα ίδια τα καθίσματα δεν είχαν την δυνατότητα να κινηθούν (πανω, κάτω, δεξιά, αριστερά).

 

Ήταν ωραία εμπειρία αλλά έχω λίγο τους φόβους μου για το πώς θα εξελιχθεί.

 

*: Μικρού μήκους, κινούμενα σχέδια

 

Ελπίζω ειλικρινά να μην έχουν μυρωδιές όταν ο ήρωας την ταινία κολυμπάει στα σ*α*α στους υπονόμους.

 

εχω δει ακριβως το ιδιο φετος στο Madaum Tussauds

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το είδες στο Λονδίνο, το ίδιο θα είδαμε.

 

ναι..

 

φοβερη εμπειρια εχω να πω..

πηγα κ στο 4D στο Allou Fun Park εδω στην Ελλαδα,αλλα ηταν οτι χειροτερο εχω δει...μετα το τελος ειχες ημικρανιες κ ζαλαδα,είχες ανακατευτει και το εντυπωσιακο ειναι οτι ολα αυτα προηλθα απο 5 λεπτα προβολης μονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οι ταινίες 4D περιλαμβάνουν εφέ με δονήσεις και παλμούς στα καθίσματα των θεατών, εξομοιωτές ανέμου και μυρωδιών καθώς και διάφορες άλλες αλλαγές στο περιβάλλον της αίθουσας οι οποίες θα ακολουθούν πιστά όσα συμβαίνουν στην οθόνη.

 

 

Δεν θα ήθελα να δω το "Naughty Professor" σε 4D...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τσόντες πάντως θα αποκτήσουν σύντομα μια άλλη διάσταση.

Τα κοριτσάκια θα παίρνουν δο@@τή.

Τα αγοράκια???

 

 

Τα αγοράκια fleshlight.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4D Cinema υπάρχει εδώ και 15+ χρόνια στο Disney της Γαλλίας. Το έχω επισκεφτεί και εγώ ο ίδιος και η εμπειρία είναι καταπληκτική. Είναι ένα βίντεο 30 λεπτών όπου νιώθεις τις δονήσεις , τα φλέγματα του πρωταγωνιστή όταν φταρνίζεται και νιώθεις πιεσμένο αέρα επάνω σου όταν τα ποντίκια τρέχουν κάτω από την καρέκλα που κάθεσαι.

Πραγματικά αν αυτό υλοποιεί τότε μιλάμε για νέα πραγματικότητα στον κινηματογράφο. Έμενα με είχε αφήσει άφωνο !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα φλέγματα του πρωταγωνιστή όταν φταρνίζεται

 

πλακα μου κανεις τωρα ετσι? σου ερχονταν χλαπατσες με φλεγματα στη μουρη? :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...