Προς το περιεχόμενο

Έρχεται η εποχή του 4D κινηματογράφου


FarCry

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Στα τσοντοσινεμά του κέντρου το "4D" στοιχείο ήταν έτοιμο εδώ και καιρό. Όταν εκσπερμάτωνε ο stallion τότε όλο και κάτι σου ερχόταν στην μάπα, είτε από μπροστά είτε από πίσω! Και η μυρωδιά μια χαρά ήταν... σε έβαζε αμέσως στο κλίμα. Απλά τους έλειπε το "3D".

 

Όσο για τις κωμωδίες με κλανιές, στα Village οι παρευρισκόμενοι θεατές μια χαρά "ατμόσφαιρα" φρόντιζαν να κάνουν. Και όχι μόνο στις κωμωδίες, αφού τα γέλια, οι ομιλίες, τα ουρλιαχτά, οι γονατιές στο κάθισμα και άλλα "4D" στοιχεία είναι μέσα στην τιμή των 10 ευρώ!!!

 

Και έρχονται τώρα οι ασιάτες να μας λανσάρουν το 4D... Πόσο πίσω είναι οι άνθρωποι.

 

ΥΓ: Για περισσότερο ρεαλισμό, προτείνω σε πολεμικές ταινίες την ώρα του "ο σώζων ευατό σωθήτω", να μπουκάρει μια διμοιρία των ΜΑΤ και να πετάνε δεξιά αριστερά τα "ληγμένα" τους!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι πέρσυ που είχα δει μια «ταινία*», όταν ο Wolverine έβγαζε τα «νύχια» του πεταγόντουσαν κάτι αντίστοιχα στην πλάτη της καρέκλας (όχι μυτερά βέβαια). Ή όταν ο [κάποιος άλλος σουπερ-ήρωας] έπεφτε μέσα στο συντριβάνι έβγαινε νερό (spray) από το μπροστινό κάθισμα (ευτυχώς όχι πολύ) και μας έλουζε. Οι δονήσεις των καθισμάτων δεν έλειπαν, αλλά τα ίδια τα καθίσματα δεν είχαν την δυνατότητα να κινηθούν (πανω, κάτω, δεξιά, αριστερά).

 

Ήταν ωραία εμπειρία αλλά έχω λίγο τους φόβους μου για το πώς θα εξελιχθεί.

 

*: Μικρού μήκους, κινούμενα σχέδια

 

Ελπίζω ειλικρινά να μην έχουν μυρωδιές όταν ο ήρωας την ταινία κολυμπάει στα σ*α*α στους υπονόμους.

 

To είδα στο Madame Tussauds στο Λονδίνο πριν 2 εβδομάδες!

Ήταν όντως πολύ καλό!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μελλον ,ειναι ταινιες με ολογραμματα 3D !!!Κατι εχει κανει η philips με αυτο ,πριν χρονια και ακομη το δουλευει . αν θυμουνται καποιοι μεγαλυτεροι ,υπηρχε καπου στην αθηνα ενα ηλεκτρονικο παιγχνιδι στυλ ΤΕΚΚΕΝ ,οπου οι 2 χαρακτηρες που επεφτε το ξυλο ,προβαλλονταν εξω απο την οθονη και μπορουσες να τους δεις σε 360 μοιρες ,βεβαια ηταν απλο συστημα αυτο ,η philips μιλαει κατι για ατμο ,οπου πεφτουν πηγες φωτος επανω και δημιουργουν καθαρα μια σκηνη ενος εργου 360 μοιρες ,οπου το χερι σου μπορει να περνα μεσα απο τα ειδωλα ,σαν να μπορεις να τους πιασεις. Για να δουμε τι αλλο θα βγαλουν στον κινηματογραφο.....θα εχει ενδιαφερον!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στη disneyland στο παρισι ειχα δει κατι τετοιο πριν 11 χρονια

 

κι εγώ το ίδιο πριν 15 χρονια. Η "ταινία" ήταν βασισμένη στο "Αγάπη μου συρρίκνωσα τα παιδιά" και λεγόταν "Αγάπη μου συρρίκνωσα το κοινό".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσοχη που καθομαστε στα σινεμα μην μςσ μπει τιποτα στον.....

 

χαχαχα παιζει και να ελιωσα στα γελια...

Αποψη μου το 3D απετυχε σαν φαση μονο το Avatar μαρεσε σε 3D (και εχω δει πολλα...) το θεμα ειναι αν καποιος φοραει γυαλια χωνει αλλο 1 και ειναι καπως η φαση...ασε μετα θα θες και ντεπον απο τη ζαλαδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εγώ ξέρω ότι στις ταινίες το κοινό είναι τρίτος παρατηρητής δεν χρειάζεται να σου έρχεται κάτι στη μαπα... Πιο πολυ για video game μου κάνει η φάση για να μπαίνεις και πιο πολυ στο πετσί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...