Προς το περιεχόμενο

Δείξε μου το κατοικίδιο σου, να σου πω πώς είσαι!


giorgos147

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπερβολές.. :P

 

ΟΧΙ φίλε Έτσι είναι! Εντάξει και η Κοίτη δε με χαλάει.. (Ζωή βέβαια δεν είναι... :P)  Eντωμεταξύ, ακούγοντας τον Οzzy στο χαλί, καλά ρε τρελέ.. έκανες αναγραμματισμό και έκανες το Ozzy Ζωή? Σίριουσλι??  a080.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

IMG_20120908_140021.jpg

 

 

ΟΧΙ φίλε Έτσι είναι! Εντάξει και η Κοίτη δε με χαλάει.. (Ζωή βέβαια δεν είναι... :P)  Eντωμεταξύ, ακούγοντας τον Οzzy στο χαλί, καλά ρε τρελέ.. έκανες αναγραμματισμό και έκανες το Ozzy Ζωή? Σίριουσλι??  a080.gif

 

 

Οχι ρε, το Ζωή βγήκε επειδη τη σώσαμε λιγο πριν περάσει το σκουπιδιάρικο και την παρει. Αργότερα επειδή την γλίτωσε οταν έπεσε απο τον πέμπτο όροφο!!!

Πάντα ήθελα ομως να βγάλω μια γάτα OZZY αλλα δεν μου έκατσε το αρσενικό... :mrgreen: 

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

το αντράκι , ήρθε λίγες μέρες μετά απο το παιδάκι (συμπέθερο) , προσέξατε μια ομοιότητα με τον Γουρίδη? , αυτός το έφερε .. λίγες μέρες πριν εξαφανιστεί :-(

post-353959-0-81373200-1475846858_thumb.jpgpost-353959-0-89169800-1475846864_thumb.jpg

είναι παράξενο κ έχω ρίξει τρελά γέλια , δεν καθόταν να το ακουμπήσουμε καν και το βρήκα να κοιμάται στο μαξιλάρι μου  :blink: , απο τη στιγμή βέβαια που το χάιδεψα (με το ζόρι, το αιφνιδίασα) με κουτουλάει non stop

και εδώ ο Μένιος , μερικά χιλιόμετρα μακριά απ το σπίτι

post-353959-0-55893600-1475847548_thumb.jpg

στην αρχή μου ήρθε κοντά αλλα όταν του είπα τι κάνεις εδω ρε μαλααααααααακαααααααα ? έφυγε σφεντόνα για το σπίτι κ όταν μπήκα  σφύριζε αδιάφορος , ξέχασε βέβαια να κλείσει την συρόμενη μπαλκονόπορτα μπαίνοντας  :-D

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

                                                     Το κορίτσι μου η ασπρομπαλα η Νταιζουλα

 

 

 

           και τουμπα με καυ#%#τσες, ετσι μπορεί να κάθεται να την χαϊδεύεις κάνα δυο μέρες σερί  χαχααχαχα!!

 

 

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να και τα δικα μου αρκουδινια!

by the way ξερει κανεις την "μαρκα" :P της γατας μου? αυτη την γκρι, πρεπει να ειναι διασταυρωση λογικα, αλλα κανονικα η αυθεντικη ποια ειναι γνωριζει κανεις? British shorthair? kurat? :)


:)

post-401770-0-79754300-1475856939_thumb.jpg

post-401770-0-64849200-1475857065_thumb.jpg

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να και τα δικα μου αρκουδινια!

by the way ξερει κανεις την "μαρκα" :P της γατας μου? αυτη την γκρι, πρεπει να ειναι διασταυρωση λογικα, αλλα κανονικα η αυθεντικη ποια ειναι γνωριζει κανεις? British shorthair? kurat? :)

:)

επισης, ξερει κανεις πως εξηγειται "επιστημονικα" οτι η γατα μου η γκρι, δεν κανει σχεδον ποτε γατακια που να της μοιαζουν..?? πρεπει να την εχω περιπου 6 χρονια, και να εχει κανει τουλαχιστον 35-40 γατακια, μονο ενα ηταν γκρι σαν αυτη... ολα τα αλλα ειναι διαφορετικα οπως και στις φωτο... κριμα γιατι εχω πολυ αδυναμια στα γκριζομαλλικα πλεον :P

λογω βεβαια της "σμαραγδας " μου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης, ξερει κανεις πως εξηγειται "επιστημονικα" οτι η γατα μου η γκρι, δεν κανει σχεδον ποτε γατακια που να της μοιαζουν..?? πρεπει να την εχω περιπου 6 χρονια, και να εχει κανει τουλαχιστον 35-40 γατακια, μονο ενα ηταν γκρι σαν αυτη... ολα τα αλλα ειναι διαφορετικα οπως και στις φωτο... κριμα γιατι εχω πολυ αδυναμια στα γκριζομαλλικα πλεον :P

λογω βεβαια της "σμαραγδας " μου :)

Κατι που δεν μπορω να εξηγησω ομως απο το παραπανω ποστ,  ειναι γιατι εχεις κατοικιδιο μια γατα που την αφηνεις να κανει 40 γατακια, και δε την στειρωνεις... Εκτος και αν τα χαριζεις...Ακομη και ετσι ομως ταλαιπωρειται πολυ το ζωντανο.Εχε το υποψιν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι που δεν μπορω να εξηγησω ομως απο το παραπανω ποστ,  ειναι γιατι εχεις κατοικιδιο μια γατα που την αφηνεις να κανει 40 γατακια, και δε την στειρωνεις... Εκτος και αν τα χαριζεις...Ακομη και ετσι ομως ταλαιπωρειται πολυ το ζωντανο.Εχε το υποψιν

ζω επαρχια και εχει μαθει γενικα στην "αγρια " ζωη, δεν κανει για μεσα..

τα γατακια ναι κατεξοχην τα δινω, αν και πολλα χανονται, πεθαινουν , και ειτε φευγουν και τα πατανε αυτοκινητα, δυστυχως....

ειδικα τα αρσενικα φευγουν απο μονα τους μετα απο καιρο δεν ξερω γιατι..

κατεξοχην τα δινω ομως , αν και εχουμε 6-7 γατες επι μονιμου βασεως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ζω επαρχια και εχει μαθει γενικα στην "αγρια " ζωη, δεν κανει για μεσα..

 

Αυτο δε καταλαβαινω πως μπορει να εχει σχεση με την στειρωση του γατιου το οποιο γεννοβολαει ανελεητα ομως. Εσυ δε το "φροντιζεις"; Γραφεις οτι ειναι δικα σου τα γατια παραπανω. Ειναι προτιμοτερο να γεννοβολαει και να χανονται γατια ή να τα πατανε αυτοκινητα;  :unsure:

Το οτι δε κανει για μεσα, δεν απαγορευει το να στειρωθουν, αλλα τελος παντων.

 

ειδικα τα αρσενικα φευγουν απο μονα τους μετα απο καιρο δεν ξερω γιατι..

 

 

Φευγουν γιατι εχουν οιστρο τα υπολοιπα τριγυρω. Αν στειρωθουν , δε θα φευγουν. Αν ειχα την γατα της μανας μου χωρις να εχει στειρωθει , οπως ειχα τον γατο μου τον παλιοτερο , ο οποιος εφευγε και εφαγε φολα απο καλοθελητες, ετσι θα κατεληγε και αυτη. 
 
Ενιγουει, επιλογες ειναι αυτες, την αποψη μου καταθετω , για να μη παρεξηγηθουμε  :-)
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης, ξερει κανεις πως εξηγειται "επιστημονικα" οτι η γατα μου η γκρι, δεν κανει σχεδον ποτε γατακια που να της μοιαζουν..?? πρεπει να την εχω περιπου 6 χρονια, και να εχει κανει τουλαχιστον 35-40 γατακια, μονο ενα ηταν γκρι σαν αυτη... ολα τα αλλα ειναι διαφορετικα οπως και στις φωτο... κριμα γιατι εχω πολυ αδυναμια στα γκριζομαλλικα πλεον :P

λογω βεβαια της "σμαραγδας " μου :)

40 γατακια;;; και την αφηνεις την καημενη; μετα απορουμε πως γεμιζουμε αδεσποτα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 γατακια;;; και την αφηνεις την καημενη; μετα απορουμε πως γεμιζουμε αδεσποτα.

αλλο ρωτησα αλλα τεσπα...

ειναι δικαιοδοσια του πατερα μου ας πουμε, ο οποιος αν κανω κατι θα "γαυγιζει", ασε που ειναι γατα η οποια δεν παει στον κτηνιατρο παρα μονο αν την ναρκωσεις, ηθελα να την παω μια φορα που ειχε φουσκωσει το ενα της μαγουλο αλλα μου εβγαλε την πιστη και την παρετησα... τελικα ξεπριστηκε μονο του 2-3 μερες μετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη ειναι μια γατα χωρις εμβολια, ειναι μια γατα που γεννοβολαει γατια που δε ξερουμε αν κουβαλανε αρρωστιες κλπ κλπ , και παρολα αυτα θα "γαβγιζει" ο πατερας... Δε τα καταλαβαινω ολα τα παραπανω, αλλα I am not here to argue, το γατονι ειναι ομορφουλι αν μη τι αλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...