Προς το περιεχόμενο

Δείξε μου το κατοικίδιο σου, να σου πω πώς είσαι!


giorgos147

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αλλο ρωτησα αλλα τεσπα...

ειναι δικαιοδοσια του πατερα μου ας πουμε, ο οποιος αν κανω κατι θα "γαυγιζει", ασε που ειναι γατα η οποια δεν παει στον κτηνιατρο παρα μονο αν την ναρκωσεις, ηθελα να την παω μια φορα που ειχε φουσκωσει το ενα της μαγουλο αλλα μου εβγαλε την πιστη και την παρετησα... τελικα ξεπριστηκε μονο του 2-3 μερες μετα

θα θυμωσει αν κανεις το αυτονοητο,δηλαδη στειρωση κι εμβολια; τι να πω... πες του οτι ετσι ειναι πιο πιθανο να παθει κατι παρα αν επεμβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα γατάκια στην επαρχία είναι μέλη του οικοσυστήματος. Κατανοώ την ευαισθησία πολλών να προσέχουν τα ζωάκια τους, αλλά παιδιά, δεν είναι αφύσικο μια γάτα να είναι ελεύθερη και να κάνει τόσα γατάκια. Αυτά τα γατάκια θα κυνηγούν ποντικάκια, φίδια, έντομα που δεν στειρώνει κανείς και κάπως έτσι ελέγχονται οι πληθυσμοί. Δεν χρειάζεται να βάζουμε χέρι παντού. 

 

Σας το λέω εγώ που έχω το γατάκι να κοιμάται στο κρεβάτι μου και τις γάτες της γειτονιάς στειρωμένες γιατί όλα μου τα γατάκια μικρή τα έχανα από αμάξια λόγω ότι ζούμε κοντά σε δρόμο. Δεν χρειάζεται να την μπαίνουμε στον κάθε άνθρωπο που το βλέπει αλλιώς. Δεν τα βασανίζει κιόλας. Φιλικά πάντα. 

 

Η γάτα σου δεν είναι κάποιας ράτσας, απλώς ιδιαίτερου χρωματισμού. Είναι πολύ όμορφη πάντως, ναι! 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη ειναι μια γατα χωρις εμβολια, ειναι μια γατα που γεννοβολαει γατια που δε ξερουμε αν κουβαλανε αρρωστιες κλπ κλπ , και παρολα αυτα θα "γαβγιζει" ο πατερας... Δε τα καταλαβαινω ολα τα παραπανω, αλλα I am not here to argue, το γατονι ειναι ομορφουλι αν μη τι αλλο...

χαλαρωσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εδώ ο Μένιος , μερικά χιλιόμετρα μακριά απ το σπίτι

post-353959-0-55893600-1475847548.jpg

 

Πραγματικά τρομακτικό. Έτσι όπως βλέπω τον Μένιο στη φωτό  μου θύμισε τον Faeton που παίζει να είχε δει πούμα στον Υμηττό

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά τρομακτικό. Έτσι όπως βλέπω τον Μένιο στη φωτό  μου θύμισε τον Faeton που παίζει να είχε δει πούμα στον Υμηττό

 

Η ΒΔ τού insomnia παίζει να 'ναι μες στο κεφάλι σου.

 

Α ρε Τριλοβίτη, με πεθαίνουν οι συνειρμικές σου συσχετίσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ΒΔ τού insomnia παίζει να 'ναι μες στο κεφάλι σου.

 

Α ρε Τριλοβίτη, με πεθαίνουν οι συνειρμικές σου συσχετίσεις.

 

Παίζει :unsure:  Μου ήρθε αυτόματα. Και όχι άδικα (νομίζω) Φαντάσου το λίγο.. Να είσαι στην εξοχή και να δεις ξάφνου μπροστά σου τη μαύρη σκιά -με το περπάτημα του τίγρη- called Mένιος.. Μέντες... Και δεν αναφέρομαι στην αγαπητή Εύα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Το μικρο της φωτογραφιας ειναι νεο μελος. Το συγκεκριμενο χαριστηκε. Υπαρχει ενα ακομα το οποιο ζηταει μια οικογενεια. Θα ανεβασω και φωτο απο τον μπαμπα και την μαμα καθως και ενα ακομα που εχω εντος του σπιτιου !

post-273346-0-81897300-1481227439_thumb.jpg

post-273346-0-26354600-1481227528_thumb.jpg

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...