Προς το περιεχόμενο

Δείξε μου το κατοικίδιο σου, να σου πω πώς είσαι!


giorgos147

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κόμπους (κουβάρια όμως) δώσε της. Δεν ξετυλίγονται εύκολα. Σχοινί απλώματος χοντρό πάρε από ένα κατάστημα με σιδερικά ή χρωματοπωλείο. Πάρε πολλά μέτρα. Οικονομικό και καλή λύση ;) 

Έχει μπεμπόδοντα και γι'αυτό όλο θέλει να μασουλάει κάτι :D 

Επεξ/σία από tommybertsen
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η γατούλα μας αναρρώνει μετά από τη στείρωση όπως φαίνονται τα ράμματα και το ξύρισμα στο πίσω μέρος.Εκπληκτική η ανάρρωση από τη 2η μέρα αν και μου είχαν πει ότι θα είναι ζαβλακωμένη για καμιά βδομάδα.

 

IMG_1342.JPG

  • Like 18
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, mary είπε

Περαστικά της.

Με πεθαινει ο συνδυασμος βλεμματος και χαρτοκουτιου.

Δεν της έχουμε κάποιο ειδικό καλαθάκι.Απλά υπήρχε στο σπίτι το άδειο κουτί από κρουασάν το βρήκε μάλλον της άρεσε και πήγαινε μέσα για ύπνο.Έτσι και εγώ της έβαλα ένα μαξιλαράκι και από τότε κοιμάται εκεί γιατί μάλλον νοιώθει ασφάλεια επειδή είναι περιορισμένη.:)

Το μίκυ τον βάζει δίπλα η μικρή να έχει παρέα η γατούλα.

Επεξ/σία από papoys1
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, papoys1 είπε

Δεν της έχουμε κάποιο ειδικό καλαθάκι.Απλά υπήρχε στο σπίτι το άδειο κουτί από κρουασάν το βρήκε μάλλον της άρεσε και πήγαινε μέσα για ύπνο.Έτσι και εγώ της έβαλα ένα μαξιλαράκι και από τότε κοιμάται εκεί γιατί μάλλον νοιώθει ασφάλεια επειδή είναι περιορισμένη.:)

Το μίκυ τον βάζει δίπλα η μικρή να έχει παρέα η γατούλα.

Κολλάρο Ελισάβετ δεν τής έβαλε ο κτηνίατρος;

Έμενα για 2 εβδομάδες υποχρεωτικά , και αντιβίωση για 3 εβδομάδες.

Μόλις συνήλθε  απο το ζαβλάκωμα (2 ημέρες)της το έδεσα πιο προσεκτικά γιατί όλο προσπαθούσε να το βγάλει

 

Επεξ/σία από meletis_m
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wtf? Ένα ραμα είχε η δικιά μου που το βρομοπαιδο το έβγαλε και μόνη της την επόμενη μέρα, όποτε για 2 μέρες της έβαζα αλοιφή επούλωσης και 5 μέρες αντιβιοτικό.

Ήταν και τεσσάρων μηνών οπότε δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο στην πιο γρήγορη ανάρρωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 hours ago, papoys1 said:

Η γατούλα μας αναρρώνει μετά από τη στείρωση όπως φαίνονται τα ράμματα και το ξύρισμα στο πίσω μέρος.Εκπληκτική η ανάρρωση από τη 2η μέρα αν και μου είχαν πει ότι θα είναι ζαβλακωμένη για καμιά βδομάδα.

 

Λίγο χασάπης ο γιατρός σας, η τομή είναι μεγαλύτερη απο αυτή της ερευνητικής λαπαροτομής..

2 hours ago, meletis_m said:

Κολλάρο Ελισάβετ δεν τής έβαλε ο κτηνίατρος;

Έμενα για 2 εβδομάδες υποχρεωτικά , και αντιβίωση για 3 εβδομάδες.

Μόλις συνήλθε  απο το ζαβλάκωμα (2 ημέρες)της το έδεσα πιο προσεκτικά γιατί όλο προσπαθούσε να το βγάλει

 

Κολάρο ελισάβετ ναι. Αντιβίωση για 3 εβδομάδες όχι. Εκτός εαν έκανε στείρωση με κουζινομάχαιρο πάνω σε πλαστικό τραπέζι με 0 αντισηψία.

 

Αθάνατοι έλληνες κτηνίατροι, γ...ω την αντιβίωση που δίνετε λες και είναι παρακεταμόλη, για πάσα νόσο και μ....κία. Έχει ο θεός, σε 20-30 χρόνια ίσως να βελτιωθεί η κατάσταση..

Επεξ/σία από j0hnn1e
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, papoys1 είπε

κοιμάται εκεί γιατί μάλλον νοιώθει ασφάλεια επειδή είναι περιορισμένη.

Το κανει και ο Ρικο μου αυτο,για τον ιδιο λογο.

Ειχα ενα κομοδινο που ηταν σα σπηλια και πηγε και το εκανε δικο του ο αλητης.
Απο τοτε οταν του λεω "στη θεση σου" καποιες φορες παει σε αυτη που τοy ορισα εγω και καποιες αλλες παει στη σπηλια του :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, meletis_m είπε

Κολλάρο Ελισάβετ δεν τής έβαλε ο κτηνίατρος;

Έμενα για 2 εβδομάδες υποχρεωτικά , και αντιβίωση για 3 εβδομάδες.

Μόλις συνήλθε  απο το ζαβλάκωμα (2 ημέρες)της το έδεσα πιο προσεκτικά γιατί όλο προσπαθούσε να το βγάλει

Όχι δεν της έβαλε κολάρο Ελισάβετ  και μάλλον δεν χρειάστηκε γιατί ουδέποτε πείραξε την τομή η οποία έχει 5 πολύ καλά δεμένα ράματα τα οποία μας είπε θα πέσουν μόνα τους μετά από  10 έως 15 ημέρες.

Αντιβίωση της δίνουμε κανονικά σε χαπάκι πρωί βράδυ διαλυμένο στην τροφή για μία εβδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, j0hnn1e είπε

Λίγο χασάπης ο γιατρός σας, η τομή είναι μεγαλύτερη απο αυτή της ερευνητικής λαπαροτομής..

Κολάρο ελισάβετ ναι. Αντιβίωση για 3 εβδομάδες όχι. Εκτός εαν έκανε στείρωση με κουζινομάχαιρο πάνω σε πλαστικό τραπέζι με 0 αντισηψία.

Αθάνατοι έλληνες κτηνίατροι, γ...ω την αντιβίωση που δίνετε λες και είναι παρακεταμόλη, για πάσα νόσο και μ....κία. Έχει ο θεός, σε 20-30 χρόνια ίσως να βελτιωθεί η κατάσταση..

Εάν απευθύνεσαι σε εμένα , ηταν μεγάλη η τομή. 

Κανονικά είχε πεί 2 εβδομαδες. Αλλά που την πήγα 2 φορές μου είπε παράταση για 1 εβδομάδα την αντιβίωση

Επεξ/σία από meletis_m
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, papoys1 είπε

Το μίκυ τον βάζει δίπλα η μικρή να έχει παρέα η γατούλα.

Το ξέρει η μικρή ότι ο Μίκυ είναι ποντίκι, ε; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, papoys1 είπε

Η γατούλα μας αναρρώνει μετά από τη στείρωση όπως φαίνονται τα ράμματα και το ξύρισμα στο πίσω μέρος.Εκπληκτική η ανάρρωση από τη 2η μέρα αν και μου είχαν πει ότι θα είναι ζαβλακωμένη για καμιά βδομάδα.

 

Το βλέμμα της μοιάζει να λέει "άνθρωπε θα πεθάνεις για αυτό που μου έκανες" :rolleyes:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, keravnos21 είπε

Ωραιος αλλα χρειαζεται λιγη διαιτουλα θα σκασει το κακομοιρο 

Θα συμφωνήσω αλλά μήπως είναι θηλυκιά δεν είναι στειρωμένη και όπως όλες οι γατούλες τέτοια εποχή είναι στις μέρες της;;:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...