Προς το περιεχόμενο

Δείξε μου το κατοικίδιο σου, να σου πω πώς είσαι!


giorgos147

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Basilhs23___ είπε

Ε ενταξει, το σκέφτηκα να ψάξω, 1 enter και 2 click ειναι, αλλά προτιμώ να ρωτήσω και να μου απαντήσει αυτός που επισημαίνει το λάθος, να μου πει και το σωστό. 

Τις τάξεις των ειδών και τις διαβαθμίσεις τις έχω συναντήσει ξανά από την wiki σε οτιδήποτε ψάχνω σχετικό με βιολογία. Είναι πάρα πολλές και η αλήθεια είναι ότι μπερδεύεσαι αν επιχειρήσεις να τις μάθεις απ' έξω. 

Καλά οι βρώμικοι θα έχουν θέμα με κατσαρίδες αλλα δεν νομίζω να υπάρχει άνθρωπος που του αρέσουν εκτός από όσους είναι εντομολόγοι. 

Κατσαρίδες..... Πριν κάποια χρόνια ήμουν στον καναπέ και ανέβηκε μια από το πόδι μου, εμφανίστηκε μπροστά μου, χεστηκα και πετάχτηκα σαν γυναικούλα, παραλίγο να ρίξω και ένα τραπεζάκι με φαγητά που είχα μπροστά μου. Μετά από λιγο ψεκασα στα γύρω σημεία και η κατσαρίδα βρέθηκε νεκρή σε διπλανό δωμάτιο. 

Γενικά πάντως οι κατσαρίδες δεν είναι βρώμικες, είναι πολύ καθαρά πλασματάκια (και ενδιαφέροντα). Τίς δικές μου που τις κάνω εκτροφή, τις ταϊζω λαχανικά κλπ τις αφήνω να ανεβαίνουν και στο χέρι μου χωρίς θέμα. Τώρα οκ οι βοθροκατσαρίδες είναι κάτι άλλο, πρέπει να τις σιχαινόμαστε γιατί είναι ότι πιο βρώμικο υπάρχει.

5 ώρες πριν, Nikcv είπε

Αρσενικό δεν ειναι  η gbb που έχεις ;

Δεν έχει βγάλει ακόμα σοϊκό μολτ για να δω το sex. Επειδή είναι αρκετά μεγαλόσωμη με μεγάλη κοιλιά, μάλλον είναι θηλυκή. Στη φώτο είχε να φάει 3 μήνες γι αυτό φαίνεται να έχει μικρή κοιλιά.

Επεξ/σία από KrTikker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, KrTikker είπε

Γενικά πάντως οι κατσαρίδες δεν είναι βρώμικες, είναι πολύ καθαρά πλασματάκια (και ενδιαφέροντα). Τίς δικές μου που τις κάνω εκτροφή, τις ταϊζω λαχανικά κλπ τις αφήνω να ανεβαίνουν και στο χέρι μου χωρίς θέμα. Τώρα οκ οι βοθροκατσαρίδες είναι κάτι άλλο, πρέπει να τις σιχαινόμαστε γιατί είναι ότι πιο βρώμικο υπάρχει.

Δεν έχει βγάλει ακόμα σοϊκό μολτ για να δω το sex. Επειδή είναι αρκετά μεγαλόσωμη με μεγάλη κοιλιά, μάλλον είναι θηλυκή. Στη φώτο είχε να φάει 3 μήνες γι αυτό φαίνεται να έχει μικρή κοιλιά.

Μου φάνηκε αρσενική γιατί στο φώτο πρόσεξα στα μπροστινά πόδια το γνωστό άγκιστρο που χρησιμοποιούν όταν πιάνονται στο ζευγάρωμα, έχω και εγώ μια τέτοια .🙂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Nikcv είπε

Μου φάνηκε αρσενική γιατί στο φώτο πρόσεξα στα μπροστινά πόδια το γνωστό άγκιστρο που χρησιμοποιούν όταν πιάνονται στο ζευγάρωμα, έχω και εγώ μια τέτοια .🙂

Ενδιαφέρον, θα το ελέγξω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
11 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Σούπερ αξεσουάρ γάτας !!!

Link ?

Δεν ειναι ακριβως αξεσουαρ γατας χεχε ειναι κρεβατι για κουκλες απο το ικεα! Παντως μια χαρα βολεψε 😄    https://www.ikea.gr/proioda/vrefika-paidika-eidi-epipla/paidiko-domatio-3-7/paihnidia-3-7/paihnidi-rolon/duktig-krebati-koyklas-me-set-sentoniwn/40086351

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...
  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μου φερε δωρακι ο μπεμπης σημερα, ευτυχως το χε σκοτωσει πρωτα.

Lithobius_forficatus.jpg

εντωμεταξυ, η μανα ειχε παρει την κουτα να μαζεψει κατι πραματα της, κατεληξε ναναι το νεο μονιμο σπιτι του μπεμπη:

phaDC9a.jpeg

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • 1 μήνα μετά...

Πίπης, 5 χρόνια μαζί μας. Αδυναμία σε εμένα, του κάνω νόημα και έρχεται, με ακολουθεί, κάνει και το κλασσικό “περίπολο” που κάνουν τα κουνέλια, γυρω γυρω και μέσα από τα πόδια σου, ενώ παίζει μόνο με εμένα κυνηγητό, όπου μάλιστα αν δει ότι μένω πολύ πίσω γυρνάει με κοιτάει και με περιμένει!


 

95713BC4-DE7F-4891-989F-602366B3A1EA.jpeg

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...