Προς το περιεχόμενο

Δείξε μου το κατοικίδιο σου, να σου πω πώς είσαι!


giorgos147

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ριξε εδω τις φωτο και μπορει καποιος να ενδιαφερθει ή αμα θες κανε νεο θεμα και τονισε οτι δεν χαριζεις απλα το κουταβακι αλλα ψαχνεις ενα καλο σπιτι γι' αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ

 

ΚΟΥΤΑΒΑΚΙ BEAGLE ΠΕΡΙΠΟΥ 6 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ

 

ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΙΚΡΟ-ΜΕΣΑΙΟ ΣΕ ΜΕΓΕΘΟΣ

ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΞΥΠΝΟΣ, ΧΑΔΙΑΡΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ, ΟΠΩΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΚΟΥΤΑΒΑΚΙ!

 

ΕΧΕΙ ΕΞΕΤΑΣΤΕΙ ΑΠΟ ΚΤΗΝΙΑΤΡΟ, ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ 1ο ΤΟΥ ΕΜΒΟΛΙΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΣΙΠΑΚΙ!!!

 

ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΝΕ ΤΑ ΖΩΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΦΡΟΝΤΙΖΟΥΝ

 

PITSIRIKOS_SMALL.jpg

  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον σας παραθετω φωτο απο το τελευταιο μου κατοικίδιο. Ήταν boxer σκυλος, τον λέγαμε Νάβι (προς τιμην του Πολεμικού Ναυτικού (Navy) απο το οποιο εχει περασει σχεδον ολη η οικογένειά μου) και ηταν ο λογος που μπηκα στη Σχολή Ναυτικών Δοκίμων. Δυστυχως πριν πολλα χρονια (φαίνονται άλλωστε και απο την φωτο) επρεπε να του κανουμε ευθανασία μιας και ειχε φτασει στο αμην λογω καλαζάρ. Πέθανε στην αγκαλιά μου στο κτηνιατρείο και από τότε είπα να μην ξαναπάρω αλλο σκυλι. Μονο πτηνά εχω απο τοτε μιας και δεν θελω να ξαναπεράσω τα ιδια.post-245735-0-05647800-1353353225_thumb.jpg

 

Ειλικρινά δεν μπορώ να σκεφτώ πως θα ηταν τα παιδικά μου χρονιά χωρίς τον Ναβι.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέθανε στην αγκαλιά μου στο κτηνιατρείο και από τότε είπα να μην ξαναπάρω αλλο σκυλι. Μονο πτηνά εχω απο τοτε μιας και δεν θελω να ξαναπεράσω τα ιδια.[attachment=193031:images.

 

Ακριβώς για αυτόν το λόγο δεν παίρνω κατοικίδιο. Θα δεθώ άσχημα με ένα πλάσμα που έχει προσδόκιμο ζωής το 1/10 από το δικό μου και μετά θα χτυιπέμαι. Άσε, χαϊδεύω των άλλων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς για αυτόν το λόγο δεν παίρνω κατοικίδιο. Θα δεθώ άσχημα με ένα πλάσμα που έχει προσδόκιμο ζωής το 1/10 από το δικό μου και μετά θα χτυιπέμαι. Άσε, χαϊδεύω των άλλων.

Φιλε μου εχεις δικιο αλλα ειναι μελος της οικογενειας. Ειναι σα να λες δεν θελω να εχω παιδια, εχω να παιζω με τα ανηψια μου. Θα το αγαπησεις το ζωακι και δυστυχως θα πεθανει καποτε οπως ολοι μας, αλλα θα σου εχει "γεμισει" καποια χρονια απο την ζωη σου.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι το ίδιο με τα παιδιά. Τα παιδιά σου υπό νορμάλ συνθήκες (Θεός φυλάξοι) θα ζήσουν παραπάνω από 'σένα, δεν θα αναγκαστείς από τη φύση τους να τα θάψεις αφού πρώτα τα μεγάλωσες. Με τη σειρά τους, τα ίδια τα παιδιά σου θα θάψουν εσένα ως πορεία ζωής και αντικατάστασης της γενιάς, έχοντας προχωρήσει μεγαλώνοντας προς την ανεξαρτησία τους. Δεν θα άντεχα να αγαπήσω σαν παιδί μου ένα ζώο και να ξέρω ότι απλά δεν γίνεται να μην μου πεθάνει. Η αδερφή μου έχει ένα απίστευτο πομεράνιαν εδώ και 8 μήνες, συνολικά να το έχω δει 30 ώρες, και ήδη το σκέφτομαι γιατί το λατρεύω (αν και ξεκάθαρος cat-person). Εννοείται ότι δεν διαφωνώ ούτε δεν κατανοώ όσους έχουν ζώα, απλά είναι προσωπικό το θέμα μου. Πιθανότατα φταίει ότι δεν είχα ποτέ κατοικίδιο και δεν εξοικειώθηκα από μικρός με τον αναπόφευκτο θάνατό τους, οπότε τώρα που είμαι 30+ δεν βλέπω γιατί να υποβάλω από μόνος μου τον εαυτό μου σε αυτήν την ψυχολογική δοκιμασία.

 

Και τώρα νομίζω ότι μπορώ να σηκωθώ από τον καναπέ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σου ειναι οι γάτες.

 

Εμένα η δικιά μου είχε κολλήσει στα κεραμίδια από το πρωί. Γύρω στις 9μιση το βράδυ, πήρα σκάλα και τη κατέβασα. Εκτός του ότι όταν τη κατέβασα, ενώ την είχα πιάσει τόσο άγαρμπα δε διαμαρτυρήθηκε καθόλου, όταν την άφησα φούντωσε την ουρά της και... για πρώτη φορά είδα γάτα να κάνει σα σκύλος από τη χαρά της. Βασικό να πω πως η ουρά για κάποιο λόγο έμεινε κάγκελο και για το υπόλοιπο μισάωρο. Ή έπαιξε χαρά, ή είχε χαλάσει εγκεφαλικά από το νιαουριτό που έριξε όλη μέρα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαφανίστηκε ο μοναδικός μου γάτος...Γιατί ρε γατούλη μου έφυγες ; Εντάξει δε σε τάισα για 3 μέρες .αλλα ήταν λόγος αυτός για να φύγεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...