Προς το περιεχόμενο

θορυβος κατα την εκκινηση


boudos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω ενα λαπτοπ acer το οποιο αντιμετοπιζε καθε καλοκαιρι προβλημα με την θερμοκρασια του, δηλαδη οποτε θερμενοτανε πολυ εσβηνε..

σημερα το πρωι επαθε παλι το ιδιο, στην προσπαθεια μου να το ανοιξω σημερα το βραδυ δεν ανοιγει παρα μονο κανει ενα μπιπ με το που παταω το κουμπι και αλλες φορες κανει 2 μπιπ..

εχετε καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιο error δηλωνουν τα αλλα 2 μπιπ. Η οθονη να φανταστω δεν δειχνει κατι ετσι?

οχι δεν δειχνει τιποτα η οθονη.. στην αρχη διχνει πως ο επεξεργαστης δουλευει (απο τα φωτακια) αλλα μετα σταματαει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα led που αναβουν δεν δηλωνουν τιποτα.. Σπανια φερουν καποιο "κωδικο" του λαθους. Δοκιμασε να ανοιξεις απο κατω το καπακι με τις μνημες, να τις βγαλεις και να τις ξαναβαλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα led που αναβουν δεν δηλωνουν τιποτα.. Σπανια φερουν καποιο "κωδικο" του λαθους. Δοκιμασε να ανοιξεις απο κατω το καπακι με τις μνημες, να τις βγαλεις και να τις ξαναβαλεις.

θα το κανω.. το μονο που φοβαμε ειναι μην καικε κανενας σκληρος δισκος ή καρτα γραφικων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα το κανω.. το μονο που φοβαμε ειναι μην καικε κανενας σκληρος δισκος ή καρτα γραφικων

Και μενα μου το ειχε κανει το laptop μου και ειχε χαιρετισει η gpu.

Ελπιζω σε σενα να μην ειναι τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εβγαλα και ξαναβαλα τις καρτες μνημης αλλα τιποτα.. παλι τα ιδια, 2 μπιπ..

κανει μπιπ και μετα συνεχιζει να ειναι ανοιχτο χωρις να κανει τιποτα (το φωτακι οτι ειναι ανοιχτο)

καμια αλλη ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχει κανενα κουμπακι reset καπου απο κατω δοκιμασε το... 5-6 δευτερολεπτα κρατημενο. Παιζει να ειναι και η μπαταρια του bios που τα εχει παιξει. Αν μπορεις δοκιμασε και χωρις μνημες εντελος να δεις αν θα σωσει τον ιδιο κωδικο με τα 2 μπιπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχει κανενα κουμπακι reset καπου απο κατω δοκιμασε το... 5-6 δευτερολεπτα κρατημενο. Παιζει να ειναι και η μπαταρια του bios που τα εχει παιξει. Αν μπορεις δοκιμασε και χωρις μνημες εντελος να δεις αν θα σωσει τον ιδιο κωδικο με τα 2 μπιπ.

χωρις τις μνημες δεν κανει κανεναν θορυβο..

κουμπι ρεσετ δεν βρικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ελπίσουμε μόνο οτι δεν έπαθε τίποτα λόγω θερμοκρασίας , έπρεπε να το ειχες φτιάξει αυτο κατευθείαν με το που σου ανέβαζε θερμοκρασίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπαθησα να δω μηπως ειναι απο την σκονη ή απο καποιο εξαρτημα που πιθανον ειχε αλλαξει η θεση του αλλα δεν ειναι, μαλλον κατι εχει καει, εχετε καποια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...