Προς το περιεχόμενο

To World Wide Web έγινε 20 χρονών


Obsidian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να μετρήσω από τότε που πρωτο-μπήκα στο net (από 56άρα pstn και κανα-δυο φορές τη βδομάδα) ή από τότε που άρχισα να κάνω κανονική χρήση του; Για την πρώτη περίπτωση μετράω 12 χρόνια. Για την δεύτερη 8... Η μανα μου δεν άφηνε τον πατέρα μου να βάλει πιο νωρίς ούτε και να με αφήνει μόνο μου στο Ιντερνετ γιατί έλεγε ότι "πουλάνε μέχρι και ναρκωτικά". Λες και θα πατουσα το print και θα εβγαινε το ντουντούκι απο τον HP Deskjet 520C... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θαξεχασω το 1997 στον τότε τσατ σερβερ της Microsoft που κάναμε χαβαλέ μιλούσα με ένα παλικάρι με Nick roxamis. Ο πατέρας μου ακόμα είχε μουρμουρα για το ιντερνετ και εγώ ειμουν 18 παρά κάτι. Οπότε πάω να φύγω από το σπίτι και μου λέει που πας; Και του λέω για καφέ με τον ροχαμη εντελώς ασυνεσθητα. Χαχαχαχα. Με κλείδωσε στο δωμάτιο 2 μέρες χαχαχαχα

 

 

iphone.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαν χθές θυμάμαι που ταν πέντε χρονών.. Μια απ τα ίδια σχεδόν για τις αρχικές αντιδράσεις.. τι είναι αυτά? Γιατί βάζεις το καλώδιο του τηλεφώνου στο κομπιούτερ..?! Και τι τώρα που βλέπεις σελίδες στην αμερική χρεώνεσαι παραπάνω?

 

Χρόνια πολλά στο γουγουγου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...