Προς το περιεχόμενο

Wildstar [MMORPG]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιαυτό είπα οτι έχει νόημα να το κάνεις αν παίζεις πολλά παιχνίδια ταυτόχρονα.

Tο να θές trial για να δεις αν αξίζει να το αγοράσεις και να πληρώνεις συνδρομή για ένα game οκ το καταλαβαίνω, αλλά αν τα 13 ευρώ έχουν τόσο σημασία για την οικογένεια σου θα κάτσεις να παίζεις παιχνίδια? δεν ξέρω, εγώ δεν θα το έκανα και θα στρωνόμουν να βρώ δουλειά.

 

τόσο εύκολο ειναι το credd? εγώ πάλι που δεν έχω πολύ χρόνο τελευταία μάλλον αύριο θα τα σκάσω για την ανανέωση :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ειναι θεμα προτεραιοτητων. Δεν ειναι οτι θα πεθανει κανεις απ την πεινα στην οικογενεια εξ αιτιας των 13ων ευρω, ομως οταν περνας δυσκολα δεν ειναι "πρεπον" ας το θεσουμε καλυτερα να πληρωνεις συνδρομες σε παιχνιδια. Το να παιζω παιχνιδια ειναι απ τις πιο φτηνες διασκεδασεις πλεον κι οσο για τη δουλεια πιστεψε με ειμαστε στρωμενοι αρκετα κι εγω και η γυναικα μου.

 

Οσον αφορα το CREDD προσωπικα εχω αγορασει 20 μεχρι τωρα (θα μπορουσα πολλα περισσοτερα) κανοντας 1-1,5 ωρα τη μερα daily quests και ταυτοχρονα farming. Ειλικρινα αν ηθελα απλα να μαζευω gold και εκανα farming οπως π.χ. παλιοτερα στο WoW θα ειχα αγορασει καμια 50ρια και βαλε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε παει και αναλογα τον σερβερ. Στον Εko εχει 11platinum, στον Khazak ειχα ακουσει οτι ειχε 6.Με τους Megaservers πιστεύω θα πεσει πολυ. Αν ξερεις πως να τα βγαλεις(farming, crafting, AH etc) τοτε ναι βγαινουν τα platinum για να παρεις το μηνα και να σου περισσεύουν κιολας. Εγω παντως μεσο ορο καθε μερα μπαινω 3 max 4ωρες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να παιζω παιχνιδια ειναι απ τις πιο φτηνες διασκεδασεις πλεον κι οσο για τη δουλεια πιστεψε με ειμαστε στρωμενοι αρκετα κι εγω και η γυναικα μου.

 

εννοείται πως δεν το έλεγα για σένα, το έλεγα γενικά για κάποιον που ίσως να έχει πραγματικά πρόβλημα με τα 13 ευρώ. και σου εύχομαι να συνεχίσεις να είσαι :)

 

πάντως αν είναι τόσο απλό να τα πάρεις τα CREDD πιστεύω θα ανεβάσουν την τιμή όπου να ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοείται πως δεν το έλεγα για σένα, το έλεγα γενικά για κάποιον που ίσως να έχει πραγματικά πρόβλημα με τα 13 ευρώ. και σου εύχομαι να συνεχίσεις να είσαι :)

 

πάντως αν είναι τόσο απλό να τα πάρεις τα CREDD πιστεύω θα ανεβάσουν την τιμή όπου να ναι

 

Μην κολλας. Πρωτον δεν παρεξηγω ευκολα και 2ον συζητηση κανουμε :)

 

Οσο για το CREDD δεν ξερω αν θα ανεβει η τιμη ή οχι (ηδη παντως εχει ανεβει στον Hazzak στα 13p), ομως με την τιμη που εχει εως τωρα μπορω να αγοραζω πανευκολα ωστε τουλαχιστον να μην πληρωσω ποτε συνδρομη. Αυτο μου ειναι αρκετο. Θα δουμε παντως πως θα διαμορφωθουν οι τιμες μετα τους megaservers.

 

Btw οσον αφορα τα free transfers οποιος θελει να κανει πρεπει να το κανει πριν τους megaservers. Μετα τελος τα transfers γενικα. Προς το παρων παντως εχουν πει οτι μονο απο PvP-->PvE θα γινεται κι οχι PvE-->PvP. Ισως βεβαια αλλαξει, δεν ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι απο PVE σε PVP δεν νομιζω να γινεται, και ουτε μαλλον θα γινει, και δεν ειναι δικαιο στο κατω κατω.

Απο θεμα population πάντως νομιζω ο Ascendacy-PVE πρέπει να εχει το περισσότερο κοσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά να ευχαριστήσω τον Luciddream για το trial key.
Ναι, αν το δω συνολικά τα 12€ τον μήνα δεν είναι τρελό έξοδο αλλά είναι σίγουρο ότι δεν θα καώ όπως στο WoW, δεν υπάρχει πλέον ο απαιτούμενος χρόνος... 


Σε ότι αφορά τα specs μου το πρόβλημα έγκειται στον επεξεργαστή μου Intel Q6600 (Αν θυμάμαι στα 2.2Ghz)
Η κάρτα μου είναι η nVidia 560GTi και η οθόνη μου είναι Dell U2713HM (27" 2560x1440) 
Ξέρω ότι δεν πρόκειται να το παίξω σε full ανάλυση... αυτό είναι σίγουρο.
Επίσης έχω 4Gb RAM (DDR2)
Με σώζει λίγο ο SSD Samsung 840 Pro 256Gb.

Δίσκος, κάρτα και οθόνη αγοράστηκαν πρόσφατα σχετικά με το υπόλοιπο σύστημα και γιαυτό υπάρχει ανομοιομορφία στο σύστημα.
Το bottleneck το προκαλεί η CPU.

Είχα το ίδιο θέμα το The Secret World αλλά όχι τόσο με το GW2.

Οψόμεθα, σε λίγες ώρες θα ξέρω...
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κυριοτερο θεμα που θα εχεις θα ειναι με τη RAM. 4GB ειναι σχετικα λιγα. 8GB ειναι must για το WildStar.

Αν είναι η RAM την γ...σαμε είναι πανάκριβες και δεν αξίζει για ένα τέτοιο σύστημα να σκάσω 100άρικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι η RAM την γ...σαμε είναι πανάκριβες και δεν αξίζει για ένα τέτοιο σύστημα να σκάσω 100άρικο...

 

Ναι εχεις δικιο δεν αξιζει. Δυστυχως απ οτι βλεπω το συστημα σου θα το τρεχει οριακα. Μακαρι να κανω λαθος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρες προσφατα καρτα και πηρες αυτην?? :/ Και σε τετοια αναλυση!!??!? Δεν εκανες μια ερευνα αγοράς πριν προχωρήσεις?? :/

Anyway, οκ θα εισαι με την 4gb ram υπαρχει και προγραμματακι που βοηθαει την κατάσταση με την ram. Cpu οπωσδήποτε να τον πας 3Ghz (ανοιξε θεμα στο overclocking section αν δεν ξερεις το πως) και μετα με καποιες ρυθμισεις και settings που θα σου πουμε πιστεύω θα παιζεις κομπλε. Σε εσωσε οτι έχεις intel cpu, κοιτα επισης να βαλεις τον τελευταίο driver της nvidia διοτι δινει smoothness στο game αυτο. Οταν το βαλεις ξαναμιλαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρες προσφατα καρτα και πηρες αυτην?? :/ Και σε τετοια αναλυση!!??!? Δεν εκανες μια ερευνα αγοράς πριν προχωρήσεις?? :/

Anyway, οκ θα εισαι με την 4gb ram υπαρχει και προγραμματακι που βοηθαει την κατάσταση με την ram. Cpu οπωσδήποτε να τον πας 3Ghz (ανοιξε θεμα στο overclocking section αν δεν ξερεις το πως) και μετα με καποιες ρυθμισεις και settings που θα σου πουμε πιστεύω θα παιζεις κομπλε. Σε εσωσε οτι έχεις intel cpu, κοιτα επισης να βαλεις τον τελευταίο driver της nvidia διοτι δινει smoothness στο game αυτο. Οταν το βαλεις ξαναμιλαμε.

Η κάρτα αγοράστηκε 1.5 χρόνο (νομίζω) πριν την οθόνη... απλά είναι πρόσφατα και σχετικά κοντά σε σχέση με το υπόλοιπο σύστημα... :)

Επίσης έχω και καινούργιο τροφοδοτικό, πριν κανα μήνα το πήρα Corsair RM650...

Θα το δω αυτό με το OC, ίσως χρειαστεί και νέα ψύκτρα... φθηνότερα από νέες μνήμες... αν δεν είναι αυτές το πρόβλημα. :P

 

Ήθελα να κάνω κανονική αναβάθμιση και άφησα για το τέλος - GPU & CPU/RAM/MOBO γιατί δεν παίζουν λεφτά... και ακόμη δεν παίζουν :(

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάρτα αγοράστηκε 1.5 χρόνο (νομίζω) πριν την οθόνη... απλά είναι πρόσφατα και σχετικά κοντά σε σχέση με το υπόλοιπο σύστημα... :)

Επίσης έχω και καινούργιο τροφοδοτικό, πριν κανα μήνα το πήρα Corsair RM650...

Θα το δω αυτό με το OC, ίσως χρειαστεί και νέα ψύκτρα... φθηνότερα από νέες μνήμες... αν δεν είναι αυτές το πρόβλημα. :P

 

Ήθελα να κάνω κανονική αναβάθμιση και άφησα για το τέλος - GPU & CPU/RAM/MOBO γιατί δεν παίζουν λεφτά... και ακόμη δεν παίζουν :(

 

 

Να ξερες ποσο καιρο περιμενω κι εγω γι αυτη την αναβαθμιση!!!

 

Παντως αν καταφερεις και τρεξεις το παιχνιδι (με την βοηθεια του Prospector8 σε ρυθμισεις κλπ) θα σου δωσουμε λινκς απο addons που βοηθανε αρκετα στα frames.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά εγώ τα έχω επιλέξει όλα, και το τροφοδοτικό το πήρα γιατί καλύπτει το σύστημα για πλάκα και είναι αθόρυβο... είναι και modular...

Με τρομάζεις... :P :P :P Τόσο χάλια επιλογή?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...