Προς το περιεχόμενο

Wildstar [MMORPG]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω το ειχα σημερα το συγκεκριμενο προβλημα αλλα ευτυχως λυθηκε. Το ειχαν ανακοινωσει οτι το hotmail.com τους μπλοκαρε τα mail που εστελναν και πριν καμια ωρα εγραψαν αυτο στο twitter:

 

"The email problems for Hotmail (and other Microsoft email addresses) has now been resolved. Sorry for the troubles!"

εγω ομως εχω gmail.com :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

έκανα την εξυπνάδα και αφου ενεργοποίησα το authenticator, έσβησα όλα τα entries απο το authenticator... και δεν μπορούσα να μπω στο game. έστειλα email και μου το φτιάξαν μετά απο ......... 3 λεπτά. πολύ μπροστά η carbine... με έκανε να θυμηθώ κάτι εποχές απο το swtor που περίμενα μια βδομάδα για να πάρω απάντηση :P

 

YNyhW4P.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαρέθηκες το level up?

τότε ο zygor είναι η λύση σου

 

το χω βάλει δυο μέρες τώρα και για μένα που βαριέμαι το lvling ειναι ό,τι πρέπει... αξίζει με τα 1000 ! μόνο θέλει λίγο προσοχή μην μείνεις πίσω στο lvl για κάποιο λόγο γιατι θα σε πηγαίνει συνέχεια σε quests 2 lvl πάνω απο σένα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια προσπαθω να βρω καποιο mmo σαν το NeverWinter με παρομοιο combat style (wsad). Για καποιο λογο τα point n click τα βαριεμαι παρα πολυ γρηγορα. Αξιζει το συγκεκριμενο να το ξεκινησω? Με ενα gameplay video που ειδα στο utube, μου φανηκε αρκετα καλο! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα το θεωρω το καλυτερο mmo αυτη τη στιγμη (στο στυλ του βεβαια)  ειδικα οσον αφορα το combat στο PvE κομματι.

 

Υπαρχουν μηνιαια μεγαλα patch με αφθονο content update και υπαρχει και η επιλογη να πληρωνεις την συνδρομη σου με ingame gold (προσωπικα δεν εχω πληρωσει ακομα συνδρομη με χρηματα αφου ειναι πολυ ευκολο να την αγορασεις με gold). Αυτη τη στιγμη ειναι να μπει το 3ο μεγαλο patch το οποιο οπως ανακοινωσαν χθες θα καθυστερησει για να μπουν ταυτοχρονα και αλλαγες που ζητανε καιρο οι παικτες οπως τα attunement, elder gems, elder game, runes, pvp, bugs (εχει καμποσα ακομα), economy κλπ κλπ.

 

Νομιζω οτι οταν το παιχνιδι παρει το δρομο του και γινουν οι βελτιωσεις που ζητα ο κοσμος θα ειναι πραγματικα παρα παρα πολυ καλο. Θελει υπομονη για οποιον την εχει, ομως τουλαχιστον αν θελεις μπορεις να μην πληρωνεις συνδρομη μεχρι να γινουν αυτα.

 

Κατι τελευταιο. Αν ειναι να αρχισεις και θελεις PvP server πηγαινε Hazzak.

 

Αυτα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα 

 

το gameplay ειναι πολυ καλο στο WS αλλα το καλυτερο ειναι η δυσκολια και η σοβαροτητα που πρεπει να εχες για οτιδηποτε κανεις εχει πολυ ανταγωνηστικο Pve με αρκετη δυσκολια! η εταιρεια ανανεωνει συχνα το περιεχομενο της προσπαθει nα βελτειωσει το εππιεδο στο παιχνιδι αν και οπως καθε νεο παιχνιδι εχει κ προβληματα τα οποια οπως ανακοινωσανε θα ειναι ο λογος που θα αργησει το last patch ωστε να βγει ποιο ολοκληρωμενο!!

 

Οπως λεει κ ο μαματερεζα και απο την αρχη αρκουσε αυτο αν πληρωνεις ingame το μηνα το μονο που θες ειναι λιγο υπομονη να δεις τις βελτειωσεις!

 

Τωρα αν σε ενδιαφερει το Pve και θες ελληνικο guild (το μονο σε PvE servers)ειμαστε στο ΕΚΟ και μπορεις να μας βρεις εκει..

Site: http://saber-riders.enjin.com/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδες μολις ανακοινωσαν megaserver στο παιχνιδι.Θα ειναι ενας PvP κι ενας PvE σε Ευρωπη κι αλλοι τοσοι στο Αμερικα. Μεχρι να μπουν οι megaservers υπαρχει απο σημερα free transfer για οποιον server επιθυμει καποιος.

 

Επισης θα μπει κι επιλογη last name ωστε να μην υπαρχει θεμα με τυχον διπλα ονοματα κλπ

 

Περισσοτερες πληροφοριες https://forums.wildstar-online.com/forums/index.php?/topic/111866-megaservers-coming-to-wildstar/

 

* Απ οτι ειδα θα δωθει τλκ κι επιλογη name change*

Επεξ/σία από Mamatereza
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα θα ναι να γινει F2P. Μακαρι ολα τα παιχνιδια να ταν F2P. Στο WildStar δεν εχω πληρωσει ακομα συνδρομη κι εχω ακομα 16 free μηνες με τα CREDD που εχω αγορασει. Δεν με χαλαει ουτε το Rift, ουτε το SWTOR, ουτε το ArcheAge, ουτε το GW2, ουτε το EvE κλπ.  Γενικα δεν χαλαει κανενα παιχνιδι που ειναι ειτε F2P, ειτε B2P, ειτε αν εχω τη δυνατοτητα να πληρωνω τη συνδρομη με ingame gold (οπως στα Rift, WildStar, EvE κλπ). Αυτο που με χαλαει ειναι η συνδρομη, την οποια ειμαι υποχρεωμενος να δινω καθε μηνα και ταυτοχρονα να πληρωνω τοσο τα expansions οσο και τις υπολοιπες υπηρεσιες (transfers, name change, race/faction change κλπ).

Προσεξε τωρα. Επαιζα σχεδον 10 χρονια σερι WoW μεχρι αρχες Μαϊου που σταματησα. Ειμαι στον Twilight's Hammer (Horde) κι εχω 3  90lvl chars και 4 85lvl. Ο σερβερ εδω και καιρο ειναι νεκρος, δεν κουνιεται φυλλο. Αν θελω λοιπον να παιξω στο expansion πρεπει να δωσω 45 ευρω για την αγορα, 13 για τη συνδρομη διοτι τα expansion δεν εχουν συνδρομη οπως οταν παιρνεις το παιχνιδι και 20 για να μεταφερω ΕΝΑ μονο χαρακτηρα σε αλλο σερβερ. Πρεπει δλδ να δωσω 80 ευρω, αφηνοντας ταυτοχρονα ολους τους αλλους χαρακτηρες μου, τους οποιους κι αυτους γουσταρω να παιζω, οχι μονο το main. Επιπλεον πρεπει να αφησω τα gold μου, αφου στο transfer επιτρεπεται μεχρι 40κ gold κι εχω πολλα περισσοτερα απ αυτα.

Φαντασου δλδ να θελω να αλλαξω και faction με το transfer αφου πολλοι φιλοι μου παιζουν Allies στον Sylvanas. 105 ευρω για εναν char!

E οχι ρε φιλε, δεν θα σε πιασω πορτα για το χειμωνα. Να σαι καλα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, 

Το σιγοντάρω το παιχνίδι εδώ και καιρό αλλά δεν τολμώ να το αγοράσω γιατί κολλάω στο θέμα της συνδρομής και το PC μου είναι λίγο... "λίγό" σε ότι αφορά τα specs...
Υπάρχει κάποιο free pass για να το δοκιμάσω μήπως με ψήσει η δοκιμή?
Γιατί μπορεί να μου αρέσει αλλά το pcάκι μου να μη το σηκώνει οπότε να μη το πάρω πάλι τζάμπα...

Επίσης ενδιαφέρομαι για casual gaming και συγκεκριμένα casual pvp. 
Είναι εφικτό ή θα "πρέπει" να καώ όπως στο WoW...

(Πολύ θα ήθελα να ήταν F2P!!! :/ )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Χρηστο δυστυχως δεν εχω να σου δωσω καποιο trial, καλο θα ηταν ομως οντως να το τσεκαρεις πριν το παρεις αν τρεχει σωστα στο pc σου.

 

Οσον αφορα το PvP και γενικοτερα στο ιδιο το παιχνιδι εντος ολιγων εβδομαδων προκειται να γινουν μεγαλες αλλαγες και γι αυτο οπως ανακοινωσαν δεν εβγαλαν ηδη το Drop 3. Εκτος απ τους Megaservers, θα αλλαξουν σχεδον τα παντα οπως τα PvP, economy, attunement, loot tables, dungeon/adventure/open world bosses rewards, rune system, crafting, bugs κλπ.

Γενικα ανακοινωσαν οτι εχουν παρει υπ οψιν ολο το feedback των παικτων και θα προσπαθησουν με βαση αυτο να διορθωσουν ολα τα κακως κειμενα.

 

Οσο για το F2P εγραψα παραπανω την αποψη μου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, 

 

Το σιγοντάρω το παιχνίδι εδώ και καιρό αλλά δεν τολμώ να το αγοράσω γιατί κολλάω στο θέμα της συνδρομής και το PC μου είναι λίγο... "λίγό" σε ότι αφορά τα specs...

Υπάρχει κάποιο free pass για να το δοκιμάσω μήπως με ψήσει η δοκιμή?

 

αρχικά να ξεκαθαρίσουμε κάτι. δεν τίθεται θέμα συνδρομής σε κανένα game. δεν γίνεται να κλαιγόμαστε για τα 12 ευρώ τον μήνα που θα αφιερώσεις το λιγότερο 5 μέρες απο την ζωή σου και όταν βγαίνεις για ένα καφέ μιας ώρας να χαλάς 10+ ευρώ. εκτώς και αν παίζεις άλλα 20 games ταυτόχρονα και γιαυτο δεν θέλεις να δίνεις 12 x 20.

 

trial κωδικούς πρέπει να έχω 2 ή 3, αν θέλεις να σου στείλω τον έναν

 

όσο για το PC, και εγώ έχω μια σχετικά παλιά κάρτα (AMD 6870) και το game ζορίζεται πολύ αν και έχω καλό επεξεργαστή. θεωρώ οτι θέλει αρκετή βελτίωση ο κώδικας τους, καθώς ακόμα και στο menu να είσαι και να μην κάνεις τίποτα η κάρτα ανεβάζει θερμοκρασίες

Φιλε Χρηστο δυστυχως δεν εχω να σου δωσω καποιο trial

 

είσαι σίγουρος οτι δεν σου εχουν δώσει trial? η τα έχεις ήδη δώσει κάπου? εμένα μου στείλαν 3 guest pass στο mail με το που το αγόρασα (CE), αλλα δεν τα είχα δεί και μου το είπαν σε ticket όταν ζήτησα ενα guest για ένα φίλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωρε παιδες ουσιαστικά B2Play ειναι το game, οπως ανέφερε και ο φιλος απο πανω, αγοραζεις τον μηνα σου με ingame gold και ξεμπερδεύεις. Day one εχω μπει και ακομα δεν εχω πληρώσει τα 13€ που ζητανε το μηνα. Μην κολλατε τοσο σε αυτο το θεμα οταν υπαρχει και ενναλακτικη πληρωμη.

F2P δεν θα γινει, υπολογιζω για τουλάχιστον 1 χρόνο ακομα sooo..

@XRHSTOS απο τι αποτελείται το pc σου? Cpu, gpu πες και ανάλυση οθόνης. Αυτην την στιγμη το δυνατο του σημειο δεν είναι το pvp, αλλα ερχονται πολλες αλλαγες προς το καλύτερο για το Pvp.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρχικά να ξεκαθαρίσουμε κάτι. δεν τίθεται θέμα συνδρομής σε κανένα game. δεν γίνεται να κλαιγόμαστε για τα 12 ευρώ τον μήνα που θα αφιερώσεις το λιγότερο 5 μέρες απο την ζωή σου και όταν βγαίνεις για ένα καφέ μιας ώρας να χαλάς 10+ ευρώ. εκτώς και αν παίζεις άλλα 20 games ταυτόχρονα και γιαυτο δεν θέλεις να δίνεις 12 x 20.

 

trial κωδικούς πρέπει να έχω 2 ή 3, αν θέλεις να σου στείλω τον έναν

 

Αυτο ειναι θεμα του καθενος πως το βλεπει. Προσωπικα με τα 13 ευρω το μηνα προτιμω να παω ενα cinema με το γιο μου απ το να τα δωσω στην Blizzard ή στην καθε Blizzard. Οσο για το παραδειγμα που εφερες με τον καφε μπορω να σου πω απ την αλλη οτι 13 ευρω ειναι το φαγητο πολλων οικογενειων για 2-3 μερες. Γενικα μην υποτιμας τα 13 ευρω την σημερον ημερα.

 

Εκτος απ αυτο μην πληρονοντας συνδρομη δεν αισθανομαι την πιεση να παιξω ντε και καλα το συγκεκριμενο παιχνιδι.

 

Σε 10 μερες βγαινει το ArcheAge και το νεο Feature Pack του GW2. Σε 1 μηνα τα expansion των Rift & SWTOR. Ολα αυτα μπορω να τα παιξω χωρις να πληρωσω τιποτα και χωρις να με δεσμευουν, παιζοντας ταυτοχρονα WildStar και EvE αφου κι αυτα free ειναι για μενα ουσιαστικα.

 

Φιλικα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...