Προς το περιεχόμενο

Sony : Μείωση τιμής για το PlayStation 3 και νέο PSP με τιμή €99


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στο play.com κατεβηκε ηδη η τιμη , 293 με move !!!!!!

 

 

 

Sony PlayStation 3 PS3 Slim Console Bundle With 320GB HDD + PlayStation Move: Starter Pack (Includes Motion Controller + Eye Camera)

 

 

 

€293.99

 

 

Να δουμε ποτε 8α πεσει η τιμη εδω.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καταλαβα που αναφεροσουν αλλα προφανως εσυ δεν καταλαβες οτι το συγκεκριμενο "αντεπιχειρημα" εγω τουλαχιστον το θεωρω λιαν επιεικως απαραδεκτο.

 

ε μην το λες σε μενα,πεστο σε αυτον που το εγραψε.

 

 

Απο ολα οσα εγραψα αυτο καταλαβες ή απλα θελεις να δημιουργησεις εντυπωσεις;

Πες μου για να ξερω που και πως απευθυνομαι...

Δηλαδη εσυ εννοεις οτι ειναι λογικο 2 ανεξαρτητες συσκευες να κοστιζουν το ιδιο με μια που ενσωματωνει τις ιδιες λειτουργιες;Ας δουμε ενα παραδειγμα: το Panasonic BR player που ανεφερα πριν εχει τις εξης λειτουργιες:

 

1)ΒR player

2)DVD player

3)CD player

4)photo cd player

5)Divx player

6)Usb & Card reader

 

Για να αγορασεις ξεχωριστη συσκευη για την καθε λειτουργια θα εδινες το λιγοτερο 25€.25 Χ 6 = 150€.

Τοτε γιατι η Panasonic το δινει 77€;

 

μα τα 77ε που κανει ειναι πολυ ακριβα.εγω με 50ε εχω παρει player που παιζει ολα τα παραπανω ενω εχει και 2 ξεχωριστα ηχεια μαζι με subaki για ηχο.

κινεζικο βεβαια αλλα προσφερει περισσοτερες λειτουργιες απο το Panasonic.συνεπως το Panasonic ειναι ακριβο.

 

Επισης ο υπολογιστης μου παιζει ολα τα παραπανω που αναφερες,αλλα τον αγορασα 2000e.επομενως με ριξανε κατα πολυ εκει.

 

τελος πηρα και ενα απλο media player για το αυτοκινητο μου,το οποιο παιζει ολα αυτα που παιζει και το Panasonic,εκτος απο Bluray και DVD.Ομως το πηρα γυρω στα 100ε.παλι κοροιδο πιαστηκα.

 

get my point?

 

 

 

οταν η πλειοψηφια του αγοραστικου κοινου αδιαφορει προφανως για τα blu ray ως μεσο αναπαραγωγης ταινιων υψηλης ευκρινειας αλλα και ως μεσο αποθηκευσης δεδομενων, τοτε γιατι να το ενδιαφερει ως accessory στο ps3? εσυ κρινεις με βαση τις αναγκες τις δικες σου και του φιλου σου αλλα αυτο ειναι τελειως υποκειμενικο.

 

 

η πλειοψηφια του κοινου ενδιαφερεται να αγοραζει wii,το οποιο κανει 150e,και οχι τοσο για PS3/XBOX2.Eπομενως και το Xbox2 η Μicrosoft το πουλαει πανακριβα.

ετσι δεν παει;

 

 

 

Το δικο σου λεξικο μου ειναι προσωπικα αδιαφορο, οπως και το δικο μου σε σενα φανταζομαι.

Σημασια εχουν τα επιχειρηματα που προβαλλει ο καθενας να στηριξει τη γνωμη του. Το "διαφωνεις,δεν διαφωνεις,ετσι ειναι" ειναι ενδεικτικο της απουσιας ουσιαστικων επιχειρηματων απο την πλευρα σου.

Oτι το ΧΒΟΧ εχει το μισο hardware, ουτε καν θα το σχολιασω γιατι πολυ απλα ειναι off topic, απλα θα επισημανω οτι ειναι ακομα μια ενδειξη του fanboy-σμου σου.Εγω fanboy ποτε δεν υπηρξα και ουτε προκειται να γινω.Εχουν περασει απο τα χερια μου SNES,Dreamcast,Sega Game Gear,PSX,XBOX & XBOX 360 και μολις πεσει και αλλο η τιμη του PS3 θα το αγορασω κι αυτο.

 

 

μιλας για επιχειρηματα.ενταξει.για να δουμε:

 

 

υποθετω οτι η τελευταια σου προταση αποτελει ενα επιχειρημα οτι δεν εισαι fanboy.εχουν περσει πολλες κονσολες απο τα χερια σου και θα αγορασεις συντομα ps3 κτλ.

το δεχομαι αυτο το επιχειρημα σου.ομως θα το χρησιμοποιησω και εγω για την δικια μου υπερασπιση,αφου κατηγορηθηκα για fanboysimo απο την πλευρα σου.

 

οπως εσυ,ετσι και εγω,εχω ασχοληθει με αρκετες κονσολες.Snes,dreamcast,gameboy,ps1,ps2,xbox,n64 και gamecube.

αυτη την στιγμη εχω στο σπιτι μου το PS3 και το Xbox2 ενω σχεδιαζω στο απωτερο μελλον να παρω μαλλον το Wii η το Wii2.

 

επομενως,και ακολουθοντας την δικια σου επιχειρηματολογια,δεν ειμαι fanboy.

που σημαινει οτι ο προσωπικοι χαρακτηρισμος σου οτι ειμαι fanboy,ηταν αδικος.που σημαινει οτι ησουν λαθος.

που σημαινει οτι εγω αυτη την στιγμη περιμενω απο την πλευρα σου να παραδεκτεις οτι εκανες λαθος και να μου ζητησεις ενα τυπικο συγνωμη.

 

περιμενω την συνγωμη σου και το εννοω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε μην το λες σε μενα,πεστο σε αυτον που το εγραψε.

 

στο δικο σου "αντεπιχειρημα" αναφερομουν...........

 

μα τα 77ε που κανει ειναι πολυ ακριβα.εγω με 50ε εχω παρει player που παιζει ολα τα παραπανω ενω εχει και 2 ξεχωριστα ηχεια μαζι με subaki για ηχο.

κινεζικο βεβαια αλλα προσφερει περισσοτερες λειτουργιες απο το Panasonic.συνεπως το Panasonic ειναι ακριβο.

 

Επισης ο υπολογιστης μου παιζει ολα τα παραπανω που αναφερες,αλλα τον αγορασα 2000e.επομενως με ριξανε κατα πολυ εκει.

 

τελος πηρα και ενα απλο media player για το αυτοκινητο μου,το οποιο παιζει ολα αυτα που παιζει και το Panasonic,εκτος απο Bluray και DVD.Ομως το πηρα γυρω στα 100ε.παλι κοροιδο πιαστηκα.

 

get my point?

 

μολις αναιρεσες ο ιδιος τον εαυτο σου, αν δεν το καταλαβες....

 

 

 

η πλειοψηφια του κοινου ενδιαφερεται να αγοραζει wii,το οποιο κανει 150e.Eπομενως και το Xbox2 η Μicrosoft το πουλαει πανακριβα.απλως τον τροπο σκεψεως σου ακολουθω...

 

 

Σιγουρα αυτος δεν ειναι ο τροπος σκεψης μου. Προφανως δεν εχεις καταλαβει τι λεω αλλα δε θα μπω στον κοπο να στο ξαναεξηγησω γιατι προφανως δεν ΘΕΣ να το καταλαβεις...

 

 

 

 

 

 

 

μιλας για επιχειρηματα.ενταξει.για να δουμε:

 

 

υποθετω οτι η τελευταια σου προταση αποτελει ενα επιχειρημα οτι δεν εισαι fanboy.εχουν περσει πολλες κονσολες απο τα χερια σου και θα αγορασεις συντομα ps3 κτλ.

το δεχομαι αυτο το επιχειρημα σου.ομως θα το χρησιμοποιησω και εγω για την δικια μου υπερασπιση,αφου κατηγορηθηκα για fanboysimo απο την πλευρα σου.

 

οπως εσυ,ετσι και εγω,εχω ασχοληθει με αρκετες κονσολες.Snes,dreamcast,gameboy,ps1,ps2,xbox,n64 και gamecube.

αυτη την στιγμη εχω στο σπιτι μου το PS3 και το Xbox2 ενω σχεδιαζω στο απωτερο μελλον να παρω μαλλον το Wii η το Wii2.

 

επομενως,και ακολουθοντας την δικια σου επιχειρηματολογια,δεν ειμαι fanboy.

που σημαινει οτι ο προσωπικοι χαρακτηρισμος σου οτι ειμαι fanboy,ηταν αδικος.που σημαινει οτι ησουν λαθος.

που σημαινει οτι εγω αυτη την στιγμη περιμενω απο την πλευρα σου να παραδεκτεις οτι εκανες λαθος και να μου ζητησεις ενα τυπικο συγνωμη.

 

περιμενω την συνγωμη σου και το εννοω.

 

Καταρχην χαλαρωσε με το υφακι σου. Αυτο το "περιμενω συγγνωμη και το εννοω" δεν το επιασα.Δλδ τι θα κανεις; report ή θα το πεις στο μπαμπα σου να με μαλωσει;

Αν εισαι fanboy η οχι, δε φαινεται ΜΟΝΟ απο τις κονσολες που εχεις αλλα ΚΑΙ απο τον λογο και τα επιχειρηματα σου.

Και τα δικα σου επιχειρηματα ( ο Θεος να τα κανει!) ειναι σαθρα,αστεια και ανυποστατα!

Δε θα ειχα κανενα προβλημα να σου ζητησω συγγνωμη αν οντως με επειθες με τα καταλληλα επιχειρηματα.

Οταν ομως το μονο που κανεις ειναι να αναλωνεσαι σε ειρωνιες και σε δημιουργια εντυπωσεων ( μηπως θες να στο χαρισει η SONY;,50€ εχει ενα τροφοδοτικο και ενα καπακι;πωπω!), τοτε μονο για fanboy θα περνιεσαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρολο που δεν σε χαρακτηρισα προσωπικα,παρολο που χρησιμοποιησα το δικο σου επιχειρημα για την υπερασπιση μου απο την δικια σου προσωπικη επιθεση,εντελει εσυ δεν 'πεισθηκες' και δεν ζητας συγνωμη ε νεοελληνα; δεν πειραζει.

χορτασαμε αλλη μια ουσιαστικη και ενδιαφερουσα συζητηση και για σημερα... :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρολο που δεν σε χαρακτηρισα προσωπικα,παρολο που χρησιμοποιησα το δικο σου επιχειρημα για την υπερασπιση μου απο την δικια σου προσωπικη επιθεση,εντελει εσυ δεν 'πεισθηκες' και δεν ζητας συγνωμη ε νεοελληνα; δεν πειραζει.

χορτασαμε αλλη μια ουσιαστικη και ενδιαφερουσα συζητηση και για σημερα... :-(

 

Εχεις δικιο...δεν χαρακτηρισες προσωπικα, μονο ειρωνευτηκες και απειλησες μωρε, πολυ πριν το κανω εγω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρολο που δεν σε χαρακτηρισα προσωπικα,παρολο που χρησιμοποιησα το δικο σου επιχειρημα για την υπερασπιση μου απο την δικια σου προσωπικη επιθεση,εντελει εσυ δεν 'πεισθηκες' και δεν ζητας συγνωμη ε νεοελληνα; δεν πειραζει.

χορτασαμε αλλη μια ουσιαστικη και ενδιαφερουσα συζητηση και για σημερα... :-(

 

εσυ ειπες πως το Χ360 εχει το μισο h/w του PS3..?!

 

 

ROLF

LMAO

 

να 'σαι καλα, γελανε τα πληκτρολογια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσυ ειπες πως το Χ360 εχει το μισο h/w του PS3..?!

 

 

ROLF

LMAO

 

να 'σαι καλα, γελανε τα πληκτρολογια

 

Στο 2011 ζούμε. Πολλά χαρακτηριστικά του 360 όντως θυμίζουν μακρινό 2000, με κεραίες, μπαλαντέζες, τεράστιους AC Adapters, σκληρούς της πλάκας, αναλογικά σήματα, DVD. Ο Killik σου ειπε απλά το γνωστό ρητό του "ότι πληρώσεις παίρνεις" στην περίπτωση του Blu-Ray support.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο 2011 ζούμε. Πολλά χαρακτηριστικά του 360 όντως θυμίζουν μακρινό 2000, με κεραίες, μπαλαντέζες, τεράστιους AC Adapters, σκληρούς της πλάκας, αναλογικά σήματα, DVD. Ο Killik σου ειπε απλά το γνωστό ρητό του "ότι πληρώσεις παίρνεις" στην περίπτωση του Blu-Ray support.

Eγώ είχα PS3 και όταν μου χάλασε πήρα Xbox 360 και τώρα θέλω να πάρο πάλι PS3 για να τα έχω και τα δυο.

 

Από προσωπική άποψη το PS3 έχει πολύ καλές αποκλειστικότητες και Blu-ray ενώ το Xbox έχει games που είναι καλύτερα αν και υπάρχουν στο PS3, επίσης το Xbox live τα Σπάει και έχει Halo και Gears που είναι στα top τον top games.

 

Επίση να ρωτήσω κάτι σχετικό με το θέμα ποτε θα έρθει η αλλαγή στην Ελλάδα γιατί παντού βλέπω τη παλιά τιμή :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα πάρει πριν κανένα χρόνο το 320gb μαζί με το move 320€,όταν το μοντελο των 160GB είχε γύρω στα 270€. Μάλλον πως από τότε οι τιμές ανέβηκαν..

 

Αν πάντως το κατέβαζαν στα 200€,νομίζω πως θα γινόταν χαμος..

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Θυμάμαι τον Ιανουάριο του 2011 ήμουν στο Houston και με ένα φίλο μου είχαμε πάρει το psp με wifi και πόσα παιχνίδια δώρο στα 99 δολλάρια, δηλαδή 70κάτι ευρώ, και εδώ είχε 2πλάσια+ τιμή.. Και τώρα ανακοινώνουν ότι θα πωλείται στα 99ευρώ ένα μοντέλο χωρίς wifi..Τι λέτε τώρα. Μας δουλεύουν τελικά και νομίζουμε μας κάνουνε και χάρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το πάρεις τώρα δεν γίνεται γιατι είναι Κυριακή και είναι ολα κλειστά :confused:

 

Θα έλεγα να μην το πάρεις καθόλου, τι ακριβώς θάλεις να κάνεις ? να παίζεις παιχνίδια ή για το blueray του ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...